ونسن کسل: فیلم‌های مارول و دی‌سی مناسب کودکان است!

بازیگر سریال Westworld با مارتین اسکورسیزی هم‌جهت شد

ونسن کسل فیلم‌های مارول و دی‌سی

یکی از بازیگران شناخته شده‌ی سریال Westworld، ونسن کسل طی اظهار نظر جالبی فیلم‌های مارول و دی‌سی را صرفا مناسب با سلیقه‌ی کودکان دانسته است و مدعی شده که هرگز برای تماشای چنین آثاری وقت نمی‌گذارد.

اگر سریال وست ورلد را تماشا کرده باشید، ممکن است فضای این سریال را شبیه با آثار کمیک‌بوکی بدانید؛ همچنین نقشی که ونسن کسل آن را ایفا می‌کند، شباهت زیادی به برخی از ویلن‌های دنیای کمیک‌بوک‌ها دارد و از همین رو می‌تواند جذابیت زیادی برای علاقه‌مندان به کمیک‌ها داشته باشد؛ اما این علاقه، کاملا یک طرفه است؛ چرا که Vincent Cassel اخیرا طی مصاحبه‌ای اظهار کرده که به هیچ عنوان به فیلم‌ها و سریال‌های ساخته شده بر اساس کمیک‌بوک‌ها، علاقه ندارد.

کسل هیچ صفحه‌ی رسمی‌ای در توییتر ندارد و به همین دلیل، کمتر پیش می‌آید که نظرات او به اطلاع عموم رسیده شود. تنها زمانی اظهار نظرات ونسن کسل به تیتر رسانه‌ها تبدیل می‌شود که مصاحبه‌ای با او صورت گرفته باشد. طی مصاحبه‌ای که Inverse با این بازیگر ۵۳ ساله انجام داد، او مدعی شد که فیلم‌های مارول و دی‌سی فقط به درد کودکان می‌خورد. همسر سابق مونیکا بلوچی معتقد است که فیلم‌های ابرقهرمانی هرگز نمی‌توانند تاثیر خاصی روی او بگذارند و اطمینان دارد که به خاطر چنین اظهار نظری، هیچ یک از هواداران آثار کمیک‌بوکی به او حمله و توهین نمی‌کنند و امروز، آن‌ها به این درک رسیده‌اند که ممکن است خیلی‌ها از این نوع فیلم‌ها، لذت نبرند. ونسن کسل صحبت‌هایش را در مورد فیلم‌های Marvel و DC این گونه ادامه داد:

راستش را بخواهید، من دیگر این نوع فیلم‌ها را تماشا نمی‌کنم. وقتی آن‌ها تصمیم گرفتند تا با ادغام تکنولوژی و واقعیت، مرد عنکبوتی و مرد آهنی را صرفا با استفاده از جلوه‌های ویژه جلوی دوربین بیاورند، برای من جذابیت زیادی داشت اما این مسئله بعد از مدتی، کاملا عادی شد. من هنوز هم به کمیک‌بوک‌ها علاقه دارم و روزی یک کودک بوده‌ام و الان می‌دانم که چنین آثاری فقط به درد کودکان می‌خورد. هر از چند گاهی احساس می‌کنم که بخشی از درون من را یک کودک تشکیل داده و به همین خاطر باید به تماشای این فیلم‌ها بنشینم اما در چنین مواقعی به خودم می‌گویم: نه، من نمی‌خواهم چنین فیلم‌هایی را ببینم.

ونسن کسل اولین کسی نیست که فیلم‌های مارول و دی‌سی را زیر سوال می‌برد. پیش از او، مارتین اسکورسیزی، کارگردان باتجربه و محبوب سینمای هالیوود، فیلم‌های مارول را با پارک‌های تفریحی مقایسه کرده بود. دیوید کراننبرگ، کارگردان ۷۷ ساله‌ی کانادایی هم سطح فیلم‌های مارول و دی‌سی را در پاییز سال گذشته زیر سوال برده بود. با همه‌ی این‌ها، رییس استودیوهای مارول اعتقاد دارد که قرار نیست تمامی اقشار از فیلم‌های کمیک‌بوکی لذت ببرند و همواره به ساخت فیلم و سریال براساس کمیک‌بوک‌ها، ادامه خواهند داد.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا واقعا فیلم‌های اقتباسی Marvel و DC تنها به درد کودکان می‌خورد؟ به خاطر داشته باشید که در حال حاضر، رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما در اختیار Avengers: Endgame است؛ فیلمی که حدود یک سال پیش روی پرده‌های سینما رفته بود و همین موضوع ثابت می‌کند که بیشتر مردم، همواره از چنین آثاری لذت می‌برند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا