احتمال اعتصاب صداپیشه‌ها در صنعت بازی‌ها

بحران تاخیرها از راه می‌رسد؟

احتمال اعتصاب صداپیشه‌ها در صنعت بازی‌ها حمید توحیدلو ۱ ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ اخبار بازی
اعتصاب صنعت بازی ها

آن‌طور که به نظر می‌رسد، به‌زودی شاهد آغاز اعتصاب های گسترده صداپیشه ها در صنعت بازی های ویدیویی خواهیم بود.

چند وقتی است که صنعت فیلم و سریال به خاطر اعتصاب گسترده انجمن نویسندگان آمریکا مختل شده است. حال، به نظر می‌رسد که این اعتصاب‌ها نه تنها به آخر خط نرسیده، بلکه ممکن است به‌زودی شماری از صداپیشه‌ها در صنعت بازی‌های ویدیویی نیز به این اعتصاب‌ها ملحق شوند!

در همین راستا، ساعاتی پیش انجمن صنفی SAG-AFTRA در پیامی رسما اعلام کرد که به‌زودی یک نظرسنجی برای آغاز اعتصاب صدا پیشه‌های صنعت بازی‌ها برگزار می‌کند. گفته شده که شرکت‌ها و استودیوهای سرشناسی از جمله تیک تو اینتراکتیو، اینسامنیاک گیمز، وارنز برادرز گیمز، اکتیویژن، اپیک گیمز، الکترونیک آرتز و دیزنی با این اتحادیه وارد مذاکره می‌شوند.

انجمن SAG-AFTRA در این زمینه می‌گوید:

حدود یک سال از تمدید قرارداد انجمن با شرکت‌های بازی‌سازی می‌گذرد؛ قراردادی با نام توافق محتوای تعاملی که تاریخ اعتبار آن به پایان رسیده است. این اتفاق در زمان مذاکره ما با شرکت‌ها رقم خورد که متاسفانه کمپانی‌ها نتوانستند انتظارها را به درستی برآورده کنند. از این رو، کمیته‌ مذاکره و هیئت کشوری موافقت کرده‌ که این اتحادیه باید مجوز اعتصاب‌ها با رای تایید اعضا را داشته باشد.

نکته قابل توجه این است که در صورت موافقت اعضا با شروع اعتصاب‌ها و صدور حکم نهایی از سوی این انجمن صنفی، شاهد یک اختلال عظیم در روند ساخت بازی‌ها خواهیم بود که به واسطه آن، عناوین مورد انتظار با تاخیرهای طولانی مدت روانه بازار خواهند شد.

گفته شده که در صورت موافقت اعضا، این اتحادیه در تاریخ ۲۶ سپتامبر پیش‌رو (۴ مهر ماه) با شرکت‌های بازی‌سازی و استودیوها وارد مذاکره می‌شود. در صورت عدم توافق، بدیهی است که روند اعتصاب صداپیشه ها در صنعت بازی ها آغاز خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا