#مهسا_امینی

رونمایی Half-Life: Alyx فروش Valve Index را به‌شدت افزایش داده است

بیش از صد هزار دستگاه تنها در عرض سه ماه

فروش Valve Index

طبق آمار رسمی موسسه‌ی Superdata آمار فروش هدست واقعیت مجازی Valve Index پس از رونمایی عنوان Half-Life: Alyx پیشرفت چشمگیری داشته است.

موسسه‌ی آماری Superdata که آمار دقیقی از صنعت بازی‌های ویدیویی ارائه می‌دهد، در آمار خود از وضعیت بازار هدست‌ها و عناوین واقعیت مجازی به فروش هدست Valve Index اشاره‌ی ویژه‌ای کرد. این هدست در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۴۹ هزار دستگاه فروش داشته است، اما این آمار وقتی جالب می‌شود که بدانید ۱۰۳ هزار دستگاه در سه ماه پایانی به فروش رفته است؛ اتفاقی که بدون شک از رونمایی Half-Life: Alyx تاثیر می‌گیرد.

این آمار خیلی هم عجیب و غیر قابل پیش‌بینی نیست؛ پس از ۱۳ سال شاهد یک نسخه‌ی جدید از سری بسیار محبوب Half-Life هستیم و از سوی دیگر، این بازی به صورت رایگان در اختیار دارندگان Valve Index قرار می‌گیرد. شرکت Valve هم به طور رسمی اعلام کرده بود که در همان هفته‌ی اول پس از رونمایی بازی، موجودی این هدست واقعیت مجازی در آمریکا و اروپا به اتمام رسید و همین حالا هم در تقلا برای تکمیل موجودی انبارها هستند.

گزارش Superdata عنوان می‌کند که Valve Index پرفروش‌ترین هدست واقعیت مجازی مخصوص رایانه‌های شخصی در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۹ بوده است، حتی با وجود کمبود موجودی. در این بازه‌ی سه ماهه، هدست Playstation VR موفق شد تا با فروش ۳۳۸ هزار دستگاه بهترین عملکرد را داشته باشد و پس از آن هدست Oculus Quest با ۳۱۷ هزار دستگاه فروش در رتبه‌ی دوم قرار بگیرد.

عنوان مورد انتظار Half-Life: Alyx در مارس سال جاری میلادی (اواسط اسفند امسال تا اواسط فروردین سال آینده) برای هدست‌های واقعیت مجازی سازگار با رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. طیف وسیعی از هدست‌ها همچون Valve Index، Oculus Rift و HTC Vive مناسب تجربه‌ی این اثر خواهند بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا