1%
  • 0/10

فیلم V/H/S 4 حکم یک بازسازی را برای فرنچایز خواهد داشت

این اثر با نام V/H/S 94 به سینماها خواهد آمد

فیلم V/H/S 4 حکم یک بازسازی را برای فرنچایز خواهد داشت ۰ ۰۴ تیر ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
فیلم V/H/S 4

شرکت بلادی دیسگاستینگ قصد دارد با همکاری ریدیو سایلنس پروداکشنز فیلم V/H/S 4 را بسازد. این اثر حکم یک بازسازی را برای فرنچایز خواهد داشت.

شرکت بلادی دیسگاستینگ در سال ۲۰۱۲ میلادی جدیدترین محصول خود را تحت عنوان V/H/S عرضه کرد که یک اثر سینمایی ترسناک و آنتولوژی محسوب می‌شود. به بیان دیگر، به جای روایت یک قصه‌ی واحد، شاهد نمایش شش فیلم کوتاه هستیم که هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند. موفقیت‌های آن سازندگان را به ساخت قسمت دوم و سوم سوق داد که امروزه با نام V/H/S/ 2 و V/H/S: Viral شناخته می‌شوند. همچنین در سال ۲۰۱۶ میلادی یکی از فیلم‌های کوتاه V/H/S در قالب اثری سینمایی با نام Siren تولید شد. در شرایطی که علاقه‌مندان به آثار ترسناک منتظر قسمت بعدی بودند، سازندگان از تصمیم خود برای بازسازی این فرنچایز خبر دادند.

با توجه به گزارشی که در وب سایت The Hollywood Reporter منتشر شد، فیلم V/H/S 4 با نام رسمی V/H/S 94 مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد. این اثر مانند نسخه‌های پیشین فرنچایز شامل چند فیلم کوتاه می‌شود، با این تفاوت که به یکدیگر مرتبط بوده و داستانی واحد را روایت می‌کنند. دیوید بروکنر (David Bruckner) از سوی بلادی دیسگاستینگ انتخاب شده تا وظیفه‌ی نویسندگی، تهیه‌کنندگی و نظارت روی ساخت فیلم‌های کوتاه را بر عهده داشته باشد. در پرونده‌ی کاری این فیلمساز آمریکایی The Signal محصول سال ۲۰۰۶ میلادی دیده می‌شود. او همچنین در تیم تولید نسخه‌ی بازسازی فیلم‌های Hellraiser حضور داشته و قرار است وظیفه‌ی کارگردانی را بر دوش بکشد. البته بروکنر تنها تهیه‌کننده‌ی V/H/S 94 نیست. مدیران ریدیو سایلنس پروداکشنز و بلادی دیسگاستینگ هم وظیفه‌ی مشابهی دارند. در ضمن، این اثر حکم یک بازسازی را برای فرنچایز خواهد داشت.

از دیگر دست‌اندرکاران می‌توان به مایکل پست (Michael Paszt)، جیمز فلر (James Fler) و اندرو تی. هانت (Andrew T. Hunt) اشاره کرد که به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی در پروژه‌ی V/H/S 94 حضور دارند. سایمون برنت (Simon Barrett)، تیمو جاجانتو (Timo Tjahjanto) و کلویی اوکونو (Chloe Okuno) هم وظیفه‌ی کارگردانی فیلم‌های کوتاه را بر عهده گرفته‌اند. البته کارگردانان به همین سه نفر خلاصه نشده و تهیه‌کنندگان مشغول مذاکره با چند فیلمساز دیگر هستند تا بتوانند موافقت آن‌ها را برای حضور در پروژه به‌دست بیاورند. در ضمن، شرکت ریون بنر اینترتینمنت قصد دارد طی روزهای آینده امتیاز اکران این فیلم در کشورهای مختلف را در جریان رویداد Virtual Cannes Market به فروش بگذارد.

فیلم V/H/S4
تصویری از فیلم Siren

در حال حاضر هیچ گونه اطلاعاتی از داستان منتشر نشده است اما با در نظر گرفتن نام V/H/S 94، می‌توان حدس‌هایی زد. احتمالا عدد ۹۴ موجود در نام، به سالی که ویدیوهای فیلم‌های کوتاه در آن ضبط شده‌اند اشاره دارد. همان‌طور که می‌دانید، یکی از ویژگی‌های بارز فرنچایز V/H/S، روایت قصه با استفاده از تکنیک ویدیوی پیدا شده (Found footage) است. در سال ۹۴ میلادی نه تنها نوارهای VHS در اوج محبوبیت خود قرار داشتند، بلکه استفاده از دوربین‌های کوچک برای ضبط اتفاقات بسیار مرسوم بود. توجه داشته باشید که این‌ها تنها حدس و گمان بوده و بهتر است تا انتشار جزئیات رسمی منتظر بمانیم.

تا به این لحظه صحبتی از سال اکران یا بازیگران حاضر در V/H/S 94 به میان نیامده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments