عجیب اما واقعی؛ کاربران اندروید به خاطر USB-C آیفون ۱۵ می‌خرند!

نتیجه‌ی عجیب یک نظرسنجی!

آیفون ۱۵ USB-C

نتیجه‌ی یک نظرسنجی نشان می‌دهد بسیاری از کاربران اندروید معتقدند در صورت تجهیز سری آیفون ۱۵ به USB-C از اندروید به آیفون سوییچ می‌کنند.

موسسه‌ی SellCell از بیش از ۱۰۰۰ نفر از کاربران آیفون و به همین میزان کاربران اندروید در کشور آمریکا خواست تا در یک نظرسنجی شرکت کنند. در این نظرسنجی، ۶۳٪ از کاربران آیفون گفتند که تغییر از لایتنینگ به USB-C باعث می‌شود آن‌ها دوباره به خرید یک گوشی آیفون یا بهتر است بگوییم آیفون ۱۵ ترغیب شوند. از بین کسانی هم که به خاطر USB-C قصد خرید آیفون را دارند، ۳۷٪ اعلام کردند که با این تغییر مثبت آن‌ها می‌توانند با یک کابل، تمام گجت‌های خود از آیپد گرفته تا مک و آیفون را با هم شارژ کنند. به صورت کلی، ۶۶٪ از کاربران آیفون اعلام کردند قصد خرید آیفون ۱۵ را دارند.

اما تا به اینجای کار، همه چیز کاملاً عادی و قابل پیش‌بینی بوده چون معمولا کاربران آیفون چه با USB-C و چه بدون آن، باز هم به خرید آیفون جدید تمایل نشان می‌دهند. خیلی هم اهمیت ندارد آیا قابلیت جدید و دهن‌پرکنی داشته باشند. نکته‌ی جالب و غافلگیرکننده، نظر کاربران اندرویدی بود. تقریبا بیش از ۴۴٪ از کاربران اندروید مدعی شدند اگر آیفون ۱۵ به USB-C مجهز شود، به خرید این گوشی‌ها ترغیب می‌شوند. بزرگ‌ترین دلیل ۳۵٪ از این افراد هم این بود که اگر آیفون به این قابلیت مجهز شود، می‌توانند با استفاده از شارژر آن، سایر دستگاه‌های غیر اپلی خود را شارژ کنند.

در بین کاربران اندروید، حدوداً ۶۶٪ از افراد مدعی شدند تمایلی به خرید آیفون ۱۵ نخواهند داشت تا بدین ترتیب، در مجموع، تعداد کسانی که به خرید آیفون ۱۵ تمایل دارند به ۳۴٪ برسد.

اپل سال‌هاست که از پورت لایتنینگ در گوشی‌هایش استفاده می‌کند (بیش از ۱۰ سال). طی این مدت بارها کاربران از این تصمیم شاکی می‌شدند اما اپل تمایلی نداشت نظر خود را تغییر دهد. البته قصدی هم برای این منظور نداشت تا اینکه اتحادیه‌ی اروپا با وضع قانونی، این شرکت آمریکایی را مجاب کرد تمام گوشی‌ها و به طور کلی محصولاتش را به این پورت استاندارد مجهز کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا