مشخصات دقیق دوربین سری آیفون ۱۵ لو رفت

تجهیز همه‌ی مدل‌ها به سنسور 48 مگاپیکسلی

دوربین آیفون ۱۵

اپل قرار است هر چهار مدل از سری آیفون ۱۵ را به دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی مجهز کند که البته سنسور مدل استاندارد و پرو با هم فرق دارند.

سری آیفون ۱۵ قرار است در تاریخ ۱۲ سپتامبر یعنی حدوداً ۶ روز دیگر رسما رونمایی شود. این گوشی‌ها در چهار مدل استاندارد، پلاس، پرو و پرو مکس راهی بازار خواهند شد که گفته می‌شود از پورت USB-C بهره خواهند برد و در بخش دوربین هم ارتقای چشمگیری خواهند داشت.

به تازگی هم اطلاعات دقیقی از دوربین سری آیفون ۱۵ منتشر شده که به لطف آن توانستیم از مشخصات دقیق این چهار محصول مطلع شویم.

مشخصات دوربین آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس

مدل استاندارد آیفون ۱۵ به همراه مدل پلاس قرار است بعد از سال‌ها، بالاخره به یک سنسور دوربین بزرگ‌تر ار ۱۲ مگاپیکسل مجهز شوند. اینطور که به نظر می‌رسد، سنسور دوربین اصلی در این دو گوشی ۴۸ مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم f/۱٫۶ خواهد بود، اما نه سنسور ۴۸ مگاپیکسلی که در دو مدل پرو شاهد هستیم. این سنسورها از طراحی لایه‌ای جدید سونی بهره می‌برند که کمک می‌کند در نور کم هم تصاویر بسیار خوبی ثبت شود. در کنار این دوربین همچنان از سنسور ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض استفاده خواهد شد.

آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس

آیفون ۱۵ پرو قرار است از همان دوربین ۴۸ مگاپیکسلی بهره ببرد که در آیفون ۱۴ پرو هم شاهد به کارگیری از آن بودیم. اما دوربین فوق عریض آن ظاهرا بهبود خواهد داشت. گفته می‌شود باید انتظار بهبود دوربین تله‌فوتو را هم داشته باشیم، حتی اگر از لحاظ سخت‌افزاری، تغییر گسترده‌ای را شاهد نباشیم.

  • دوربین اصلی: ۴۸ مگاپیکسلی سونی IMX803 با گشودگی دیافراگم f/۱٫۸
  • تله‌فوتو: ۱۲٫۷ مگاپیکسلی
  • فوق عریض: ۱۳٫۴ مگاپیکسلی

آیفون ۱۵ پرو مکس هم از دوربین اصلی و فوق عریض مشابهی بهره خواهد برد اما دوربین پریسکوپی جدیدی به آن اضافه می‌شود که قادر است بین ۵ تا ۱۰ برابر به صورت اپتیکال زوم کند. هرچند در رابطه با محدوده‌ی زوم این دوربین هنوز مطمئن نیستیم اما حداقل 4 برابر خواهد بود.

اینطور که به نظر می‌رسد، اپل می‌خواهد این دوربین پریسکوپی را فقط در مدل پرو مکس تعبیه کند چون در آیفون ۱۵ پرو فضای کافی برای تعبیه‌ی آن وجود ندارد چون حتی در حالت عادی هم سنسورهای آیفون ۱۵ پرو مکس به مراتب بزرگ‌تر از آیفون ۱۵ پرو و ۱۴ پرو و پرو مکس خواهد بود. گفته می‌شود به همین خاطر، اپل می‌خواهد سری آیفون ۱۶ پرو را با ابعاد ۶٫۳ و ۶٫۹ اینچی تولید کند تا به راحتی بتواند در هر دو مدل از سنسور پریسکوپی استفاده کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا