باز هم خبر بد راجع به آیفون ۱۵ پرو؛ این گوشی‌ها ارزان نخواهند بود!

آیفون ۱۵ پرو

اینطور که به نظر می‌رسد، سری آیفون ۱۵ پرو به لطف قابلیت‌های منحصر بفرد و خوبی که دارند، قرار نیست ارزان باشند.

اپل معمولا توجه به مراتب بیشتری به گوشی‌های سری پرو خود دارد و آن‌ها را با قابلیت‌ها و امکانات بیشتری در مقایسه با دو مدل استاندارد و پلاس راهی بازار می‌کند. امسال ظاهرا این توجه شدیدتر هم می‌شود چرا که گفته می‌شود آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس امکانات به مراتب بیشتری از مدل‌های ارزان‌قیمت‌تر خواهند داشت. در همین راستا، انتظار می‌رود قیمت آن‌ها هم به مراتب بیشتر باشد.

افزایش قیمت سری آیفون ۱۵ پرو در حالی بر سر زبان‌ها افتاده که گفته می‌شود در شش ماه دوم سال ۲۰۲۳ تقاضا برای خرید گوشی‌ها به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. طبق گزارشات، ظاهرا اپل چیزی بین ۸۰ تا ۹۰ میلیون گوشی از سری آیفون ۱۵ را برای پایان امسال راهی بازار خواهد کرد که در مقایسه با ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون دستگاه از سری آیفون ۱۴، افت قابل توجهی محسوب می‌شود. بیشترین سهم از این میزان را هم آیفون ۱۵ پرو مکس خواهد داشت و بعد از آن هم آیفون ۱۵، پرو و پلاس. تقریبا مشابه میزان فروش سری آیفون ۱۴.

مدت‌هاست که شایعه شده آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس قرار است با قیمت به مراتب بیشتری در مقایسه با نسل قبل راهی بازار شوند. به این شایعه امروز برای چندمین بار دامن زده شده و گفته می‌شود باید انتظار افزایش حداقل ۱۰۰ دلاری را برای مدل‌های پرو داشته باشیم. از آن جایی که آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس به ترتیب با قیمت ۹۹۹ و ۱۰۹۹ دلار راهی بازار شدند، می‌توان انتظار داشت قیمت آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس به ترتیب ۱۰۹۹ و ۱۱۹۹ دلار شود.

اوایل امسال هم مارک گورمن از بلومبرگ گفته بود اپل در نظر دارد قیمت سری آیفون ۱۵ پرو را افزایش دهد. بنابراین به نظر می‌رسد این اتفاق قطعا رخ خواهد داد، اما هنوز مشخص نیست دقیقا به چه میزانی. گوشی‌های جدید اپل در تاریخ ۱۲ سپتامبر (۷ روز دیگر) در چهار مدل با اندازه‌های ۶٫۳ و ۶٫۹ برای مدل‌های استاندارد و پرو، پلاس و پرو مکس رونمایی خواهند شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا