#مهسا_امینی

موتور گرافیکی Unreal Engine 5 یوتوبر معروف را شوکه کرد!

قدرت گرافیکی نسل جدید

موتور گرافیکی Unreal Engine 5

یوتوبر معروف، پیو دی پای (PewDiePie) اخیرا بعد از دیدن عملکرد موتور گرافیکی Unreal Engine 5 اظهار کرده که این طراحی بی‌نظیر است و همه بازی‌ها باید به همین شکل ساخته شوند!

موتور گرافیکی Unreal Engine مدت‌هاست که توسط سازندگان مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بازی‌های با کیفیت فوق‌العاده بالا ساخته شوند. با این حال مدتی از معرفی نسخه پنجم آن می‌گذرد و چنان که پیداست ظاهرا این نسخه توان اجرایی فوق‌العاده بیشتری را نسبت به نسل‌های قبل دارد؛ به نحوی که پیو دی پای با دیدن عملکرد آن در دمو بازی The Matrix Awakens کاملا شوکه شده است!

در ویدیو این دمو سینماتیک که مدتی پیش به صورت رایگان برای کاربران کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس عرضه شده بود، همه چیز بسیار شبیه به فیلم سینمایی ماتریکس است و به حدی گرافیک بالا و طراحی فوق‌العاده‌ای دارد که وقتی آن را می‌بینید، شاید هرگز فکر نکنید که یک بازی باشد!

امیدوارم این یک دروغ نباشد. موتور Unreal Engine 5 اگر این رونمایی فیک باشد، خدا می‌داند که چه بلایی سر شما خواهم آورد! همه بازی‌ها باید شبیه همین باشند!

موتور گرافیکی Unreal Engine 5 در واقع جدیدترین دستاورد برای سازندگان است تا از پتانسیل‌های کامل کنسول‌های نسل نهمی و پردازنده‌های قوی پلتفرم رایانه شخصی استفاده کنند. در حال حاضر، بسیاری از عناوین مانند Fortnite قرار است تا بر پایه این موتور گرافیکی جدید طراحی شده و برای کنسول‌های نسل نهمی عرضه شوند، اما یک نکته مهم درباره آن، این است که به تناسب کیفیت گرافیکی بهتر بازی‌ها، حجم آن‌ها هم افزایش پیدا خواهد کرد! مانند بازی STALKER 2 که حدود ۱۸۰ گیگابایت خواهد بود!

موتور گرافیکی Unreal Engine 5 قابلیت‌های بسیاری دارد که آن را از نسل‌های قبل جدا می‌کند؛ مانند Nanite که به سازنده اجازه استفاده از جزئیات فوق‌العاده بیشتر را داده و همچنین Lumen که سیستم نورپردازی جدید و پویا را در اختیار سازنده قرار می‌دهد. اما شاید مهم‌ترین ویژگی این موتور گرافیکی، داشتن دسترسی به طراحی انیمیشن داخل برنامه و بدون نیاز به برنامه‌های خارجی باشد؛ موردی که کار سازندگان را بسیار راحت‌تر می‌کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا