تماشا کنید: دموی Unreal Engine 5.2 خیره‌کننده است

گرافیک واقع‌گرایانه شما را مات و مبهوت می‌کند!

تماشا کنید: دموی Unreal Engine 5.2 خیره‌کننده است حمید توحیدلو ۰ ۰۵ فروردین ۱۴۰۲ تریلر بازی

در جریان رویداد کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی، شرکت اپیک گیمز رسما از دموی موتور قدرتمند Unreal Engine 5.2 و ویژگی‌های جدید آن پرده برداشت.

اگر خاطرتان باشد، سال ۲۰۲۰ میلادی بود که شرکت اپیک گیمز با برگزاری مراسمی، از نسل جدید موتور قدرتمند و محبوب آنریل انجین رونمایی کرد. به لطف نمایش دمو و قابلیت‌های باورنکردنی این موتور، شماری از بازی‌سازان مطرح در سراسر دنیا عملکرد آن را تحسین کردند و چه بسا در حال حاضر تعدادی از مورد انتظارترین بازی‌ها از جمله ویچر و توم ریدر با استفاده از این موتور در دست ساخت قرار دارند.

به طور کلی، بسیاری از بازی‌سازها معتقد هستند که به لطف قدرت و قابلیت‌های متنوع آنریل انجین ۵، این موتور به راحتی از پس ساخت بازی‌های نسل جدید برآمده و بدون تردید گام بزرگی در فوتورئالیسم، شبیه‌سازی واقع‌گرایانه دنیای واقعی و ارتقای گرافیک بازی‌ها برمی‌دارد.

البته، همان‌طور که اپیک گیمز وعده داده بود، تیم سازنده کماکان به توسعه این موتور ادامه داده و مدتی پیش در جریان مراسم GDC 2023 و State of Unreal، این کمپانی دموی جدیدی از نسخه Unreal Engine 5.2 به اشتراک گذاشت که جزئیات بی‌نظیر محیط، گرافیک واقع‌گرایانه، فیزیک گیم‌پلی و از همه مهم‌تر، سهولت در طراحی جهان‌ها، همه بازی‌سازها و بازیکنان را مبهوت خود کرده است.

دموی منتشر شده از آنریل انجین ۵.۲ یک دنیای جنگلی با صخره‌ها و بستر سنگی را نشان می‌دهد. طراحی چنین دنیاهای پرجزئیاتی با گرافیک واقع‌گرایانه در وسعت‌های بزرگ پیش‌تر کار سختی بود که اکنون به لطف موتور جدید اپیک گیمز، این کار به راحتی قابل انجام است. طبق ادعای تیم سازنده، طراحان به آسانی می‌توانند از آیتم‌های پیش‌فرض استفاده کرده و جهان منحصر به فرد خود را خلق کنند.

در این ویدیو شاهد نمایش یک خودروی آفرودی به نام Rivian هستیم که به لطف تعریف متریال‌های جدید و با کیفیت در موتور آنریل انجین ۵.۲، توسعه‌دهندگان می‌توانند طراحی خودروها و تکسچر وسیله نقلیه را تا حد ممکن به واقعیت نزدیک کنند. نکته جالب دیگر، فیزیک گیم‌پلی بازی است که اپیک گیمز این موضوع را با نمایش چرخ خودرو در هنگام عبور از مسیر سنگی به تصویر کشیده است. در واقع، چرخ خودرو و سیستم تعلیق در مسیر و عبور از روی سنگ‌ها، به طرز واقع‌گرایانه عمل کرده و از خود واکنش نشان می‌دهد.

مورد بعدی که در این دمو به چشم می‌خورد، سیستم صداگذاری با استفاده از موتور آنریل انجین ۵.۲ است که به معنای واقعی کلمه، بی‌نظیر به نظر می‌رسد. در انتها، گرافیک خیره‌کننده و واقعی دنیای جنگلی و کیفیت بصری سطح خودرو در این دمو شما را حیرت‌زده می‌کند. لازم به ذکر است که نسخه پیش نمایش (Preview) این موتور در حال حاضر در دسترس بازی‌سازها قرار گرفته و متاسفانه شرکت اپیک گیمز هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار نسخه نهایی آن مشخص نکرده است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با دموی بی‌نظیر موتور قدرتمند Unreal Engine 5.2 چیست؟ به نظر شما، آیا این موتور گرافیکی جایگزین موتورهای اختصاصی اغلب بازی‌سازها خواهد شد؟ شما چه انتظارهایی از بازی‌های خلق توسط این موتور سازنده دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا