#مهسا_امینی

سازندگان موتور Unity قصد دارند تا از روی جهان واقعی کپی بگیرند!

نسخه کپی مردم در بازی‌ها

Unity

طبق اعلام سازندگان موتور Unity ظاهرا آن‌ها قصد دارند تا از روی کره زمین یک کپی‌برداری جالب انجام دهند تا در بازه‌ای خاص، تمامی مکان‌ها و افراد به یک نسخه کپی تبدیل شوند.

شخصیت‌های NPC در حقیقت آن دسته از کاراکترهایی هستند که کنترل آن‌ها در دست بازیکن نیست و عملا نمی‌توان آن‌ها را کنترل کرد. با این حال نکته قابل توجه اینجاست که برای روایت داستان یا حتی داشتن یک گیم پلی جذاب، همیشه داشتن NPC های با هوش مصنوعی قوی فوق‌العاده تاثیرگذار خواهد بود. 

برای مثال بازی‌های سبک جهان‌باز مثل Assassin’s Creed یا GTA را در نظر بگیرید؛ تعامل بازیکن با جهان و همچنین NPC ها در این عناوین به حدی بالاست که عملا بخش بزرگی از کار را تشکیل می‌دهند. با این وجود، آیا در حال حاضر هوض مصنوعی NPCها به حدی رسیده که بتوان آن را یک انقلاب بزرگ در صنعت دانست؟ 

در جواب به سوال بالا، فقط کافیست یکبار به عنوان مثال بازی Assassins’ Creed Valhalla را تجربه کنید تا در آن شاهد داخل دیوار دویدن‌های شخصیت‌ها و همچنین تعامل غلط بسیاری از آن‌ها مثل لگد زدن به دیوار باشید! در حقیقت بسیاری از بازی‌ها از گذشته این مشکل را داشته‌اند و به دلیل اینکه طراحی هر یک شهروند و شخصیت اتفاقی داخل بازی سخت و زمانبر است، سازندگان آ نرا رد می‌کنند.

با این وجود، سازندگان موتور بازیسازی Unity اخیرا دست به انجام کاری زده‌اند که فوق‌العاده جالب است و می‌تواند به کلی صنعت ساخت بازی‌های ویدیویی را تغییر دهد.

طبق اعلام رسمی، آن‌ها روی پروژه‌ای کار می‌کنند که در آن می‌توان از تمامی انسان‌های واقعی و  مکان‌های مختلف نمونه‌های زنده گرفت و آن را داخل بازی قرار داد تا تعامل آن‌ها با محیط و با یکدیگر کاملا واقع‌گرایانه و جذاب باشد. این ایده موردی به مراتب بزرگ‌تر و جالب‌تر از آن است که برای مثال در بازی مانند Forza Horizon 5 از آسمان مکزیک واقعا به صورت Time-lapse فیلم گرفته شده و در بازی قرار داده شود. در حقیقت این تکنولوژزی جدید که سازندگان موتور Unity روند ساخت و طراحی آن را بر عهده گرفته‌اند، می‌تواند فراتر از یک آسمان عادی، به مردم و به غبارتی شخصیت‌های NPC داخل بازی یک روح تازه ببخشد تا تعامل فوق‌العاده واقع‌گرایانه‌ای با جهان و بازیکن داشته باشند.

برای مثال دفعه بعد که به فردی مشت می‌زنید، دیگر به جای گفتن جملات تکراری و انجام کارهای پیش‌بینی شده، اینبار به هدفی آن فرد واقعا در سر دارد به سمت شما خواهند آمد! همچنین قد، وزن و همه شاخصه‌های فیزیکی انسان‌هایی که از آن‌ها کپی گرفته شده، همگی در بازی قابل  مشاهده خواهد بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا