جدول فروش هفتگی بریتانیا: بازگشت Animal Crossing به صدر

سقوط Ghost of Tsushima به رده‌ی دوم

پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی سوم مرداد

انجمن بازی‌های ویدیویی انگلستان چندی پیش جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی سوم مرداد ماه در منطقه‌ی بریتانیا را به اشتراک گذاشت که از فروش عالی و بازگشت بازی پرطرفدار Animal Crossing: New Horizons به جایگاه نخست حکایت دارد.

سازمان سرگرمی‌های تعاملی بازی‌های ویدیویی انگلستان که وظیفه‌ی بررسی و تهیه‌ی جدول فروش هفتگی بازی‌ها در بریتانیا را برعهده دارد، چندی پیش از جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته منتهی به هجدهم مرداد ماه پرده برداشت که بر اساس آن، بازی پرفروش کنسول نینتندو سوییچ به نام Animal Crossing: New Horizons پس از یازده هفته دوری، با یک پله صعود بار دیگر رده‌ی نخست جدول را از آن خود کرده است. گفتنی است که طبق آمار رسمی نینتندو، فروش جهانی این عنوان چندی پیش از مرز بیست میلیون نسخه عبور کرده و بازی به عنوان پرفروش‌ترین آثار تاریخ کنسول هیبریدی سوییچ به شمار می‌رود. بد نیست اشاره کنم که بازی پیش‌تر به مدت دو هفته متوالی در جایگاه دوم جدول حضور داشته است.

جدیدترین بازی انحصاری شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی و استودیوی ساکر پانچ (Sucker Punch) به نام گوست آو سوشیما پس از سه هفته صدرنشینی، این بار به خاطر کاهش فروش ۴۶ درصدی نسبت به هفته‌ی گذشته، موفق به حفظ رده‌ی خود نشده و با یک پله سقوط، در مکان دوم جا گرفته است. دیگر بازی محبوب کنسول نینتندو سوییچ تحت عنوان Mario Kart 8: Deluxe طی هفت روز اخیر یک پله صعود را تجربه کرده و در حال حاضر در مکان سوم به چشم می‌خورد.

بازی ورزشی FIFA 20 که زمان چندان زیادی نیز به انتشار نسخه‌ی جدید آن باقی نمانده، چند هفته‌ای بود که با استقبال همیشگی بازیکنان روبه‌رو نمی‌شد و به خاطر افت چشم‌گیر فروش، از جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا نیز خارج شده بود. با این وجود، شبیه‌ساز فوتبال شرکت الکترونیک آرتز به لطف اعمال تخفیف‌های وسوسه انگیز سازندگان، با جهش چهارده پله‌ای، خود را به رده‌ی چهارم جدول رسانده است. متاسفانه آمار دقیقی از میزان افزایش فروش این عنوان پرطرفدار در دسترس نیست. نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی ماینکرفت نیز با صعود پنج پله‌ای، جایگاه پنجم جدول را در اختیار خود دارد.

پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی سوم مرداد
بازی Ghost of Tsushima در پی کاهش فروش ۴۶ درصدی، با یک پله سقوط در رده‌ی دوم جدول قرار گرفته است!

بازی جدید استودیوی کدمسترز (Codemasters) به نام F1 2020 کماکان به سقوط خود ادامه داده و این بار از رده‌ی پنجم به رده‌ی ششم جدول نقل مکان کرده است. Paper Mario: The Origami King از دیگر آثار کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ به شمار می‌رود که چیزی در حدود یک ماه از انتشار آن گذشته و در طول این مدت، فروش بسیار خوب و رضایت‌بخشی را تجربه کرده است. بر اساس آمار سازمان سرگرمی‌های تعاملی بازی‌های ویدیویی انگلستان، این عنوان در حال حاضر با یک پله سقوط، مکان هفتم را تصاحب کرده است.

موفق‌ترین بازی شرکت راکستار گیمز (Rockstar Games) یعنی Grand Theft Auto V نیز علی‌رغم گذشت بیش از هفت سال از انتشارش، این هفته با یک پله صعود، خود را به رده‌ی هشتم جدول رسانده است. در آخر، دو بازی Ring Fit Adventure و 51 Worldwide Games نیز با دو پله صعود، به ترتیب در رده‌های نهم و دهم جدول دیده می‌شوند.

از دیگر نکات مهم گزارش این هفته، می‌توان به خروج بازی جدید Skater XL، ساخته‌ی استودیوی ایزی دی (Easy Day)، اشاره کرد که در نخستین هفته‌ی انتشار، جایگاه هفتم را از آن خود کرده بود و حال از جمع ده بازی پرفروش هفتگی انگلستان به کلی خارج شده است. کمپانی ژاپنی نینتندو در طول هفت روز اخیر فروش بسیار خوبی را تجربه کرده، چرا که از جمع ده بازی پرفروش این هفته، شش بازی مربوط به این ناشر بزرگ است.

در ادامه می‌توانید جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی سوم مرداد ماه در بریتانیا را همراه با جایگاه پیشین و شرکت ناشر مشاهده کنید. گفتنی است که جدول زیر بر اساس فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌ها تهیه شده است.

  • آغاز هفته: یک‌شنبه ۱۲ مرداد (۲ آگوست)
  • پایان هفته: شنبه ۱۸ مرداد (۸ آگوست)
تغییر جایگاهرتبه فعلیرتبه قبلینام بازیشرکت ناشر
12Animal Crossing: New Horizonsنینتندو
21
Ghost of Tsushima
سونی
34Mario Kart 8: Deluxeنینتندو
418
FIFA 20
الکترونیک آرتز
510
Minecraft‌ (نینتندو سوییچ)
نینتندو
65
F1 2020
کدمسترز
76Paper Mario: The Origami Kingنینتندو
89Grand Theft Auto Vراکستار گیمز
911
Ring Fit Adventure
نینتندو
101251 Worldwide Gamesنینتندو
0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا