یوبی‌سافت: ممکن است انتشار تعدادی از بازی‌های AAA به تاخیر بیافتد

کرونا و بحران اقتصادی تاثیرگذار هستند

یوبی‌سافت: ممکن است انتشار تعدادی از بازی‌های AAA به تاخیر بیافتد مهسا سپاهی ۰ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
استودیو یوبی‌سافت

یوبی‌سافت می‌گوید ممکن است تاریخ عرضه‌ی یک یا دو عنوان از ۵ بازی AAA این شرکت به دلیل شیوع ویروس کرونا با تاخیر همراه شود.

مدتی پیش استودیوی بازی‌سازی یوبی‌سافت هم‌زمان با گزارشی که از عملکرد مالی خود منتشر کرد، از عرضه‌ی ۵ بازی AAA در سال مالی جاری خبر داد. چهار بازی این لیست Assassin’s Creed Valhalla ،Watch Dogs Legion ،Gods & Monsters و Rainbow Six Quarantine هستند که تا آوریل سال ۲۰۲۱ عرضه خواهند شد. با این‌حال یوبی‌سافت می‌گوید به‌خاطر شیوع ویروس کرونا احتمال تاخیر یک یا دو عنوان از این لیست وجود دارد.

تاخیر عرضه‌ی بازی‌های ویدیویی در زمان شیوع کرونا چیز تازه‌ای نیست و این ویروس با وجود تاثیری که تقریبا روی همه‌ی صنعت‌ها گذاشته، کسب و کارهای زیادی را مختل کرده است. درحالی که هنوز یکی از ۵ بازی AAA یوبی‌سافت مشخص نیست و جزئیاتی از آن منتشر نشده، این استودیوی بازی‌سازی می‌گوید به دلیل پاندمی کرونا این احتمال وجود دارد که انتشار یک یا دو مورد از این لیست به تعویق بیافتد.

البته شایعاتی پیرامون بازی پنجم AAA هم به گوش می‌رسد که ممکن است این عنوان نسخه‌ی جدیدی از فرنچایز Far Cry یا Prince of Persia یا حتی Splinter Cell باشد. ایو گیلمات، مدیرعامل یوبی‌سافت، درمورد روند تولید این بازی‌ها می‌گوید:

انتقال کار به خانه محدودیت‌هایی را برای تولیدات ما طی چند هفته به همراه داشته است. ماه‌های آینده قرار است شرایط بهتری را ایجاد کنیم تا بتوانیم برنامه‌های خود را به مرحله‌ی اجرا برسانیم. علاوه‌بر این، مشخص نیست بحران اقتصادی ایجاد شده، چه تاثیری بر شرایط شرکای تجاری ما و وضعیت مصرف‌کنندگان خواهد داشت.

گلیمات در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفته مشکل کرونا و بحران اقتصادی ممکن است بر احتمال تصمیم یوبی‌سافت برای عرضه‌ی تعدادی از عناوین AAA در ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ تاثیر بگذارد. البته این استودیو در مورد تغییر تاریخ انتشار هر پنج بازی AAA حرفی نزده و می‌توانیم امیدواریم باشیم که این تاخیر فقط برای یک یا دو مورد از این عناوین خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا