برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

شرکت یوبیسافت اعلام کرده که قصد تغییر نقشه به عرضه بازی‌های رایگان در هر سال را دارد

رایگان به جای تعداد بالا

شرکت یوبیسافت اعلام کرده که قصد تغییر نقشه به عرضه بازی‌های رایگان در هر سال را دارد ۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
شرکت Ubisoft

طبق اعلام رسمی شرکت یوبیسافت (Ubisoft)، قرار است تا به جای روال هرساله عرضه بازی‌های AAA عناوین رایگان به صورت دنباله فرنچایزهای حاضر این کمپانی در دسترس کاربران قرار بگیرد.

طبق یک روال سالانه، کمپانی یوبیسافت بازی‌های AAA بسیاری را عرضه می‌کند که تقریبا همه از دنباله فرنچایزهای قدیمی هستند. با این حال این سنت دیگر به عادتی تبدیل شده که انتظار طرفداران را هم بالا برده تا در هر سال جدید منتظر یک بازی جدید در سری Assassin’s Creed یا Watch Dogs باشند. اما به نظر می‌رسد که ادامه این روند هرقدر که به مزاج طرفداران خوش آمده، خواسته اصلی شرکت سازنده نیست.

در آخرین گزارش مالی یوبیسافت که چند روز پیش انجام شده بود، مدیران این کمپانی اعلام کرده‌اند که هدف آن‌ها در سال‌های آینده ارائه بازی‌های رایگان بیشتری خواهد بود. در واقع این کار قرار است تا مبنای اصلی قرار بگیرد و شرایطی ایجاد شود که همه طرفداران بتوانند بازی‌های جدید را تجربه کنند. اما آیا این کار تکرار آنچه که در عناوین مختلفی مانند Call of Duty: Warzone دیده بودیم نیست؟

شرکت یوبیسافت هم Warzone می‌خواهد!

شاید عنوان فورتنایت را بتوان از اولین بازی‌های رایگان دانست که شرکت سازنده آن خیلی زود فهمید عرضه بازی رایگان که محتوای اضافه آن قابل خرید است، روش جدیدی برای کسب درآمد از طریق بازی‌های ویدیویی و در عین حال راضی نگه داشتن مشتری خواهد بود. در حالی که سایر عناوین چند نفره مانند Call of Duty بعد از چند سال به خود آمده و چنین شرایطی را مشاهده کردند. با این وجود ظاهرا یوبیسافت تازه بعد از گذشت بیش از ۵ سال از این جریان، قصد شروع به کار را دارد!

طبق اعلام رسمی، ظاهرا دیگر قرار نیست تا تمرکز این کمپانی روی عرضه عناوین AAA آن هم به صورت سالانه باشد. این یعنی دیگر به جای دیدن Assassin’s Creed و دنبال کردن فرنچایزهای دیگر این کمپانی، قرار است تا منتظر بازی‌های رایگانی باشیم که به گفته آن‌ها همچنان از کیفیت بالا برخوردار خواهند بود. با این حال همین که عناوین رایگان شرکت قرار نیست تمرکز داستانی چندانی داشته و با اما و اگر درباره کیفیت آن‌ها گفته می‌شود، خود نشانه بزرگی از تغییر روند کلی شرکت، و به احتمال زیاد سقوط آن خواهد بود! در حالی که هنوز هم بازی‌های AAA یوبیسافت ساخته می‌شوند و فقط روند عرضه آن‌ها بسیار کندتر خواهد شد.

تاکید مدیران یوبیسافت در اعلام این خبر بر عوض شدن مسیر عرضه بازی‌های ویدیویی در دنیای عناوین رایگان بوده و حتی اعلام شده که آن‌ها قصد داشته‌اند تا این روال را با عرضه بازی‌های پولی و AAA به صورت هر ساله تغییر دهند. اما اگر به آمار و ارقام نگاه کنید، بازی‌های مانند Warzone، PUBG و Fortnite امروزه بیشترین تعداد کاربر را دارند که روند پیشرفت آن‌ها نیز به صورت روزافزون در حال افزایش است. حال به نظر منطقی می‌رسد که شرکت یوبیسافت نیز قصد داشته باشد تا وارد این میدان شود، اما مشکل اینجاست که پیدا کردن یک ایده خلاقانه برای اینکه بتوان در میان بازی‌های رایگان حاضر توجه کاربران را جلب کرد، به هیچ وجه کار راحتی نیست! تا حدی که بازی Hyper Scape در سال گذشته تلاشی برای انجام این کار بود و چنان که به نظر می‌رسد، چندان هم موفق نبوده است. در عین حال، بازی Assassin’s Creed Valhalla بیشترین میزان فروش را داشته و بهترین سود را به شرکت یوبیسافت رسانده است.

این در حالی است که اولین شلیک یوبیسافت در ساخت عناوین رایگان و عرضه آن‌ها به سری The Division و به صورت جزئی‌تر به عنوان Heartland برخورد کرده است. با این حال عرضه بازی‌هایی مانند Far Cry 6 و همچنین Rainbow Six: Quarantine برای سال آینده در نظر گرفته شده و بعد از آن سال ۲۰۲۲ هیچ عنوان تازه‌ای از بازی‌های AAA نخواهد داشت! همچنین سال جاری نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید دید که برنامه این شرکت در ساخت عناوین جدید و رایگان چه خواهد بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments