گزارش سه ماهه‌ی پایانی ۲۰۲۰ یوبیسافت؛ ثبتی رکورد تازه در تاریخ شرکت

یوبیسافت، بالاتر از تمامی ناشران ویدیو گیم!

گزارش سه ماهه‌ی پایانی ۲۰۲۰ یوبیسافت

گزارش سه ماهه‌ی پایانی ۲۰۲۰ یوبیسافت به صورت عمومی منتشر شد و با توجه به آن، فرانسوی‌ها فروشی عالی‌ای را در فصل تعطیلات تجربه کردند.

یوبیسافت، یکی از بزرگترین فعالان حوزه‌ی ویدیو گیم به شمار می‌رود. این شرکت فرانسوی نه تنها شعب متعددی در نقاط مختلف جهان دارد، بلکه فرنچایزهای مشهوری از جمله اساسینز کرید، فارکرای، واچ داگز، رینبو سیکس، شاهزاده‌ی ایرانی و گوست ریکان را خلق کرده است. با این حال، طی سال‌های اخیر انتقادهایی را از سوی طرفداران خود دریافت کرده که باید آن را به پای سیاست‌های شرکت نوشت. این دسته از طرفداران معتقد هستند یوبیسافت دیگر یک مجموعه‌ی خلاق نبوده و با عرضه‌ی محصولاتی که شباهت‌های زیادی بینشان دیده می‌شود، به دنبال کسب درآمد بیشتر است.

گزارش سه ماهه‌ی پایانی ۲۰۲۰ یوبیسافت ساعاتی قبل به صورت عمومی منتشر شد. با توجه به آن، شرکت فرانسوی موفق شد یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار درآمد داشته باشد که رشد کم‌نظیری را نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. یوبیسافت در بازه‌ی زمانی اکتبر الی دسامبر ۲۰۱۹ توانسته بود فروشی معادل ۵۲۲ میلیون دلار را به ثبت برساند. فرانسوی‌ها در گزارش اخیر خود وارد جزئیات نشده و آمارهای دقیقی را به اشتراک نگذاشتند اما اعلام کردند Immortals Fenyx Rising، Watch Dogs Legions ،Assassin’s Creed Valhalla ،The Crew 2 ،Far Cry 5 و Tom Clancy’s Rainbow Six Siege نقش بسزایی در افزایش درآمد شرکت داشته‌اند.

یوس گیلموت (Yves Guillemot) مدیرعامل یوبیسافت در بخشی از صحبت‌های خود اعلام کرد بازه‌ی زمانی اکتبر الی دسامبر ۲۰۲۰، بهترین سه ماهه در تاریخ شرکت به شمار می‌رود. در بخش دیگری از گزارش گفته شده یوبیسافت از لحاظ تعداد نسخه‌های فروخته شده در سال ۲۰۲۰ بهترین عملکرد را در میان تمامی ناشران صنعت ویدیو گیم داشت. فرانسوی‌ها همچنین اعلام کردند بیشترین فروش‌شان روی پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 بوده که طبق آمارها ۳۷ درصد را شامل می‌شود. در رتبه‌ی دوم کنسول‌های ایکس‌باکس قرار می‌گیرند که ۲۳ درصد فروش شرکت در سال گذشته را به خود اختصاص داده‌اند. پلتفرم رایانه‌های شخصی هم با ۲۱ درصد، رتبه‌ی سوم را به دست آورده است. در انتها هم نینتندو سوییچ دیده می‌شود رقم ۱۳ درصد را به ثبت رساند. در ضمن، آمریکای شمالی بیشترین درآمد را برای یوبیسافت داشته است.

قردریک دوگت (Frederick Duguet) مدیر ارشد مالی یوبیسافت است. او در جریان کنفرانس اخیر اعلام کرد طی چند وقت اخیر جلساتی با محوریت قیمت‌گذاری بازی‌های نسل نهمی برگزار شده اما تصمیم نهایی هنوز اتخاذ نشده است. همان‌طور که می‌دانید، تعدادی از ناشران تصمیم گرفتند به دلیل افزایش هزینه‌های تولید، قیمت بازی‌های تراز اول (AAA) را به ۷۰ دلار برسانند. این رقم در گذشته حدودا ۶۰ دلار بود. دوگت همچنین گفت شرکت‌شان تنها به انتشار بازی‌های تراز اول اتکا نکرده و سعی می‌کند طی سال‌های آتی محصولات متنوع‌تری را به بازار بفرستد. در ضمن، در بخش دیگری از کنفرانس بحث Rainbow Six Quarantine به میان آمد که حدودا یک سال پیش معرفی شد و هنوز مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد.

از آن‌جایی که کلمه‌ی قرنطینه (Quarantine) یادآور ویروس کرونا، مرگ انسان‌ها در سراسر جهان و محدودیت‌های اجتماعی است، احتمال می‌رود یوبیسافت نام Rainbow Six Quarantine را تغییر دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا