دو بازی جدید از سری Pokémon در فیسبوک منتشر شد

حالا در پرطرفدارترین شبکه‌ی اجتماعی دنیا هم می‌توانید با پوکمون‌ها سر و کله بزنید

سری Pokémon در فیسبوک

شرکت The Pokémon Company اعلام کرد که دو بازی جدید از سری Pokémon در شبکه‌ی اجتماعی فیسبوک در دسترس عموم قرار گرفته است.

این سری با بیش از ۲۳ سال قدمت، همواره یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین فرنچایزها برای پلتفرم‌های شرکت نینتندو به‌حساب می‌آید. در این بین شاهد عرضه‌ی برخی عناوین فرعی برای پلتفرم‌هایی مثل رایانه‌های شخصی و گوشی‌های هوشمند هم بودیم. حالا شرکت The Pokémon Company اقدام به انتشار دو بازی دیگر کرده است که این بار در شبکه‌ی فیسبوک قابل تجربه هستند.

عنوان اول با نام Pokémon Tower Battle توسط استودیوی Bombay Play ساخته شده است و تجربه‌‌ی متفاوتی در این سری به‌شمار می‌آید؛ به این شکل که دو بازیکن در یک رقابت، باید پوکمون‌های مختلف را روی هم بچینند تا مانند یک برج بالا برود. هر بازیکن که در نوبت خودش نتواند پوکمون را در جای مناسبی قرار دهد و آن را بیندازد، بازنده است. با برنده شدن امتیاز تجربه کسب می‌کنید، ارتقا می‌یابید و می‌توانید به مرور آرشیو پوکمون‌های خود را گسترش دهید. قبول دارم که ایده‌ی عجیبی‌ست!

عنوان دوم با نام  Pokémon Medallion Battle توسط استودیوی GCTurbo ساخته شده و یک بازی استراتژی کارتی است. در این بازی به جای کارت، با پوکمون‌هایی در قالب مدالیون طرف هستیم. با تجربه‌ی بیشتر بازی واحدی به نام Gym Badge کسب می‌کنید که برای ارتقای مدالیون‌ها به کار می‌آیند. هر ماه قرار است مدالیون‌های جدیدی برای بازی در دسترس قرار بگیرد تا بازیکن‌ها را برای مدت طولانی درگیر این اثر نگه دارد. این عنوان بر خلاف بازی اول که در تمام دنیا در دسترس قرار دارد، تنها در کشورهای آسیای جنوب شرقی و استرالیا موجود است، اما به احتمال زیاد به‌زودی در دیگر نقاط دنیا هم قابل بازی خواهد بود.

هر دو عنوان منتشر شده از سری Pokémon را می‌توانید از طریق پورتال Facebook Gaming در شبکه‌ی فیسبوک بازی کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا