واکنش توییتر به پیشنهاد ایلان ماسک | ماسک توییتر را خرید

قرارداد خرید توییتر به حالت تعلیق درآمد

واکنش توییتر به پیشنهاد ایلان ماسک | ماسک توییتر را خرید پدرام فلاحی ۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ اخبار فناوری
توییتر ایلان ماسک

امروز در بیانیه‌ای رسمی از طرف توییتر تایید شده است که این شرکت، پیشنهاد خرید تمام سهام توییتر را از طرف ایلان ماسک (Elon Musk) دریافت کرده است.

 هیات‌ مدیره توییتر گفته است که پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید هر سهم به ازای 54.20 دلار را به‌دقت بررسی خواهد کرد تا تصمیم درستی به‌ نفع توییتر و تمامی سهامدارن این شرکت بگیرد. همچنین، هیات‌ مدیره توییتر به اینکه تصمیم‌گیری‌شان چقدر طول می‌کشد یا اصلا مایل به فروش کل سهام توییتر هستند یا خیر، هیچ اشاره‌ای نکردند.

اواسط فروردین ماه ۱۴۰۱ رئیس شرکت تسلا و اسپیس‌اکس (SpaceX)، ۹ درصد از سهام توییتر را خریداری کرد و سپس درخواست پیوستن به هیات مدیره این شرکت را داد. اما هیات مدیره توییتر درخواست ماسک را نپذیرفت. اکنون این کارآفرین میلیاردر پیشنهاد خرید کل شرکت را داده و گفته است که ایجاد تغییراتی در کل توییتر برای کمک به پیشرفت این سایت و حمایت کامل‌تری از آزادی‌ بیان ضروری است. پیشنهاد ایلان ماسک خرید ۱۰۰ درصدی توییتر به ازای هر سهم 54.20 دلار است که در مجموع ارزش کل سهام این شرکت را به 41.39 میلیارد دلار رسانده است.

ماسک در گذشته خود را یک فرد خواهان آزادی ‌بیان مطلق  توصیف کرده و گفته است که فکر نمی‌کند توییتر به اصول آزادی‌ بیان پایبند باشد. پس از انتشار پرونده نظارتی پیشنهاد مدیرعامل تسلا در ایالات متحده، ماسک در توییتی برای تایید پیشنهاد خود نوشت «من پیشنهادی ارائه دادم… » و همچنین لینک پرونده موجود در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را در توییت خود قرار داد.

به‌روزرسانی ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

ایلان ماسک توییتر را خرید

شرکت توییتر با پیشنهاد ایلان ماسک برای فروش این شرکت به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار موافقت کرد.

بر اساس قراردادی که بین مدیرعامل تسلا و توییتر بسته شده، وی به ازای هر سهم قرار است ۵۴.۲۰ دلار به سهامداران توییتر بپردازد.

قرارداد خرید توییتر به حالت تعلیق درآمد

ایلان ماسک دیروز اعلام کرد که روند خریداری توییتر را به حالت تعلیق در آورده است.

البته مشخص نیست که این موضوع از پیش برنامه‌ریزی شده بود یا ماسک بدون برنامه این قضیه را مطرح کرده است. بر این اساس اعلام تعلیق خرید توییتر موجب کاهش 25 درصدی ارزش سهام توییتر در معاملات پیش‌گشایش بازار شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا