آیا تمام بازی‌های ایکس باکس برای موبایل عرضه می‌شوند؟

فیل اسپنسر توضیح می‌دهد

بازی های ایکس باکس برای موبایل

رئیس کل بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت به تازگی توضیحاتی در رابطه با عرضه بازی های ایکس باکس برای موبایل ارائه کرده است.

چند وقت پیش بود که بعد از کشمکش‌ها و دردسرهای متعدد، سرانجام اکتیویژن بلیزارد به مایکروسافت ملحق شد؛ معامله‌ای که به گفته ردموندی‌ها در راستای گسترش فعالیت ایکس باکس در پلتفرم موبایل صورت گرفته است. بر این اساس، گروهی از گیمرها منتظر انتشار تمام بازی‌های ایکس باکس برای موبایل هستند که گویا این یک انتظار بیهوده است!

آقای فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت به تازگی در پادکست رسمی Xbox خاطرنشان کرده که هدف اصلی ایکس باکس از گسترش فعالیت خود در پلتفرم موبایل، به معنی انتشار تمام بازی‌ها در این پلتفرم نیست. همچنین، هوادارها نباید منتظر عرضه رایگان تمامی بازی‌های Xbox برای موبایل باشند؛ چرا که رویکرد توزیع و کسب و کارهای یک بازی در هر پلتفرم متفاوت است.

فیل اسپنسر در این زمینه توضیح می‌دهد:

فکر می‌کنم برای ما بسیار حائز اهمیت است که به وعده خود برای دسترسی به بیش از سه میلیارد گیمری که مشغول تجربه بازی‌ها، عمل کنیم. البته، این بدان معنا نیست که می‌خواهیم تمام بازی های ایکس باکس را برای پلتفرم موبایل عرضه کنیم. این بدین معنا نیست که همه بازی‌ها به طور رایگان عرضه خواهند شد. تنوع مدل‌های توزیع و کسب و کارها، نقطه قوت هر پلتفرم محسوب می‌شود. افرادی که قصد دارند یک بازی خریداری کنند، آن‌ها را دوست دارم. همچنین، این بسیار خوب است که برخی افراد نیز با استفاده از سرویس اشتراکی به تجربه بازی‌ها می‌پردازند. 

بهتر است بدانید که مایکروسافت پیش‌‎تر اشاره کرده بود که خرید اکتیویژن بلیزارد توانایی لازم برای ایجاد یک پلتفرم موبایل ایکس باکس و فروشگاه نسل بعدی برای رقابت با گوگل پلی و اپ استور را برای آن‌ها فراهم می‌کند. بدین ترتیب، انتظار می‌رود که طی سال‌های آتی شاهد گسترش چشمگیر فعالیت ردموندی‌ها در حوزه موبایل گیمینگ خواهیم بود.

در ادامه این مصاحبه، آقای فیل اسپنسر اعلام کرد که بازی‌های کالاف دیوتی در تمامی پلتفرم‌ها با محتوای یکسان و مشابهی عرضه می‌شوند. بر این اساس، کاربرهای ایکس باکس منتظر عرضه نقشه‌ها، اسکین‌ها و آیتم‌های انحصاری باشند. علاوه بر این‌ها، هیچ یک از بازی‌های اکتیویژن بلیزارد تا سال ۲۰۲۴ میلادی به سرویس اشتراکی گیم پس اضافه نخواهند شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا