#مهسا_امینی

تورج منصوری از اتمام ساخت فیلم سینمایی لاله خبر داد

یکی از جنجالی‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران آماده‌ی اکران است

تورج منصوری

تورج منصوری در مصاحبه‌ی اخیر خود با خبرگزاری مهر گفت روند ساخت فیلم سینمایی لاله به پایان رسیده و در انتظار تعیین شرایط اکران قرار دارد.

حدودا ۷ سال پیش بود که مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از ساخت فیلم سینمایی لاله با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی خبر داد. انتشار این مطلب حاشیه‌های بسیاری را به وجود آورد؛ زیرا هزینه‌ی ساخت جدیدترین فیلم اسدالله نیک‌نژاد معادل بودجه‌ی دو سال مرکز در آن زمان بود. دست‌اندرکاران فیلم در پاسخ اعلام کردند این رقم با استانداردهای روز سینمای جهان قابل‌مقایسه نبوده و همچنین بخشی از فیلم احتمالا در خارج از کشور ضبط خواهد شد. افزایش جنجال‌ها نهایتا پای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی را به ماجرا باز کرد و باعث شد روند تولید چندین سال به تعویق بیافتد.

این فیلم سینمایی قرار بود به فراز و نشیب‌های زندگی حرفه‌ای لاله صدیقی بپردازد که در رشته‌های اتومبیل‌رانی، سوارکاری و خلبانی فعالیت می‌کند. در کارنامه‌ی ورزشی او قهرمانی رقابت‌های اتومبیل‌رانی رالی بانوان و سوارکاری بانوان ایران دیده می‌شود. او همچنین موفق شد نام خود را به عنوان نخستین زن در تاریخ جمهوری اسلامی ایران ثبت کند که در یکی از رشته‌های ورزشی (اتومبیل‌رانی) به رقابت با مردان پرداخته است. نسخه‌ی اولیه‌ی فیلمنامه را یک فرد آمریکایی نوشته بود که این موضوع هم در افزایش جنجال‌ها تاثیر قابل‌توجهی داشت. برخی از افراد معتقد بودند داستان این فیلم با ارزش‌های ایرانی و اسلامی مغایرت دارد.

تورج منصوری که به عنوان مدیر فیلمبرداری و تهیه‌کننده در پروژه‌ی لاله حضور داشته، در مصاحبه‌ی اخیر خود از پایان روند تولید این فیلم سینمایی خبر داد. او درباره‌ی شرایط اکران، احتمال حضور فیلم در جشنواره‌ی جهانی فجر و همچنین مراحل ساخت فیلم سینمایی آفتاب نیمه شب گفت:

فیلم سینمایی ناتمام لاله تمام شده و آماده نمایش است اما با توجه به اینکه قرار بود فیلم در ترکیب اکران نوروزی رونمایی شود و با توجه به تمدید تعطیلی سینماها، باید منتظر بمانیم و ببینیم شرایط به چه صورت پیش خواهد آمد.

فعلا باید دید جشنواره جهانی فیلم فجر برگزار می‌شود یا نه و بعد برای برنامه‌ریزی چگونگی نمایش این فیلم اقدام کنیم. امیدوار هستم این جشنواره در شرایط و زمان مناسبی برگزار شود؛ فضایی که از نظر سلامت مخاطبان و مسئولان و برگزارکنندگان جشنواره امن باشد.

بین توقف و آغاز دوباره تولید لاله، مدیریت فیلمبرداری فیلم سینمایی آفتاب نیمه شب به کارگردانی شهریار بحرانی را برعهده داشتم که این پروژه هم در مرحله تصحیح رنگ قرار دارد و منتظر هستیم کمی شرایط آرام‌تر شود تا بتوانیم اصلاح رنگ این فیلم را به پایان برسانیم.

از بازیگران حاضر در فیلم سینمایی لاله می‌توان به نیکی کریمی، همایون ارشادی، سام قریبیان و امیرعلی دانایی اشاره کرد. نقش لاله صدیقی هم به سارا امیری سپرده شده است. لیست کامل بازیگران به‌زودی منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا