اکران Tomb Raider 2 به تعویق افتاده است

اتفاقی که پیش‌بینی می‌شد

اکران Tomb Raider 2

با توجه به گزارشی که اخیرا توسط یکی از خبرگزاری‌های معتبر به اشتراک گذاشته شده، اکران Tomb Raider 2 به تعویق افتاده است.

۱۵ سال پس از اکران Lara Croft: Tomb Raider – The Cradle of Life، اسکوئر انیکس با همکاری استودیوهای برادران وارنر و مترو گلدوین میر نسخه‌ی بازسازی فیلم‌‎های توم ریدر را تحت عنوان Tomb Raider راهی سینماها کرد. فیلمنامه روی دختری جوان به نام لارا کرافت تمرکز دارد که علی‎رغم ثروت خانوادگی، به عنوان یک پیک دوچرخه‌سوار در لندن مشغول به کار بوده و از این طریق کسب درآمد می‌کند. او طی اتفاقاتی تصمیم می‌گیرد با دنبال کردن سرنخ‌های مختلف، پدر گم‌شده‌اش را بیابد. این اثر علی‌رغم بازخوردهای متوسط به فروش قابل‌قبولی در باکس آفیس جهانی دست یافت تا قسمت دومش در دست ساخت قرار بگیرد.

آلیسیا ویکاندر (Alicia Vikander) که با ایفای نقش در Testament of Youth و Ex Machina توانسته بود به نامی شناخته شده در میان علاقه‌مندان به فیلم و سریال تبدیل شود، بار دیگر به عنوان لارا کرافت جلوی دوربین ظاهر خواهد شد. رور اوثاگ (Roar Uthaug) بنا به دلایلی بازنگشته و وظیفه‌ی کارگردانی به بن ویتلی (Ben Wheatley) سپرده شده است؛ فردی که بخش عمده‌ی تجربه‌اش در حوزه‌ی فیلم‌های بلند به آثار ترسناک و کمدی سیاه مربوط می‌شود. در ضمن، استودیوی برادران وارنر اینبار نقشی در تولید نداشته و مترو گلدوین میر وظیفه‌ی نشر را به دوش می‌کشد.

طبق گزارشی که اخیرا روی خروجی وب سایت The Wrap قرار گرفته، مترو گلدوین میر برنامه‌ریزی‌های خود را تغییر داده و در نتیجه، اکران Tomb Raider 2 تا اطلاع ثانوی عقب افتاده است. این فیلم قرار بود از تاریخ ۲۹ اسفند (مصادف با ۱۹ مارس سال ۲۰۲۱ میلادی) روی پرده‌ی نقره‌ای برود. با در نظر گرفتن وضعیت پروژه، تاخیر در انتشار جدیدترین اقتباس سینمایی توم ریدر به هیچ وجه غیرمنتظره نبوده است. در حالی که تنها پنج ماه تا زمان اکران باقی مانده، این فیلم در فاز پیش‌تولید به سر می‌برد و حتی فیلم‌برداری‌اش آغاز نشده است. از همین رو، بسیاری از کارشناسان و همچنین کاربران عقب افتادن اکران را پیش‌بینی کرده بودند.

آلیسیا ویکاندر در مصاحبه‌ی خود با Good Morning America گفته بود برنامه‌ریزی‌های اولیه شامل فیلمبرداری در سال جاری میلادی می‌شد اما به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا فاز تولید به تعویق افتاد. او همچنین ابراز امیدواری کرده بود روند ضبط صحنه‌ها در سال آینده‌ی میلادی آغاز شود. اگر مشکل دیگری به وجود نیامده و این اتفاق رخ دهد، احتمال می‌رود Tomb Raider 2 برای اکران در اوایل سال ۲۰۲۲ آماده باشد.

در حال حاضر اطلاعات چندانی از فیلمنامه موجود نیست و تنها می‌دانیم داستان نه تنها در کشورهای مختلف از جمله انگلستان و چین روایت می‌شود، بلکه المان‌های فراطبیعی نقش پررنگ‌تری در آن خواهند داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا