1%
  • 0/10

فروش افتتاحیه‌ی Tom & Jerry فراتر از انتظارات بوده است

The Croods: A New Age در رتبه‌ی دوم باکس آفیس قرار گرفت

فروش افتتاحیه‌ی Tom & Jerry فراتر از انتظارات بوده است ۰ ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
فروش افتتاحیه‌ی Tom & Jerry

با توجه به گزارشی که از سوی وب سایت Variety منتشر شده، فروش افتتاحیه‌ی Tom & Jerry رقم بسیار نویدبخشی بوده است.

تام و جری، یکی از محبوب‌ترین زوج‌های کمدی در میان کودکان و نوجوانان به شمار می‌رود. این دو شخصیت نخستین بار در دهه‌ی ۴۰ میلادی معرفی شده و سپس در چندین سریال تلویزیونی، نزدیک به ۲۰۰ فیلم کوتاه سینمایی، یک اثر موزیکال و ۱۳ فیلم ویدیویی (مختص سینمای خانگی) حضور یافتند. تام و جری همچنین در سال ۱۹۹۲ یک فیلم سینمایی به نام Tom and Jerry: The Movie دریافت کردند که نتوانست انتظارات را در هیچ زمینه‌ای برآورده کند و به شکستی تمام عیار تبدیل شد. با این حال، وارنر از سال ۲۰۰۹ تلاش خود را به کار گرفت تا فیلم سینمایی تازه‌ای را با محوریتشان بسازد؛ فیلمی که حدودا یک هفته‌ی پیش روی پرده‌ی نقره‌ای رفت.

اگرچه تمامی صنایع سال ۲۰۲۰ را تحت تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا و اجرای طرح قرنطینه‎‌ی خانگی پشت سر گذاشتند اما صنعت فیلم ضررهای عظیم‌تری را متحمل شده است. در پی شیوع، تعداد قابل‌توجهی از سینماها مجبور شدند فعالیت خود را متوقف کرده و برای مدتی طولانی تعطیل بمانند. در چنین شرایطی، استودیوها به اجبار اکران محصولات جدید خود را به تاخیر انداخته یا تصمیم گرفتند با پلتفرم‌های دیجیتالی وارد همکاری شده و فیلم‌ها را از این طریق منتشر کنند. البته تعطیلی سالن‌ها و عقب افتادن پخش، تنها ضررها نبوده‌اند. تعطیلی طولانی مدت، بسیاری از شرکت‌های سینمایی بزرگ را با مشکلات مالی روبرو کرده است؛ مشکلاتی که امیدی به برطرف شدنشان طی ماه‌های آتی نیست.

وب سایت Variety در گزارش اختصاصی و اخیر خود به باکس آفیس هفته‌ی گذشته پرداخت و در بخشی از آن، به فروش افتتاحیه‌ی Tom & Jerry اشاره کرد. با توجه به ارقام، این فیلم موفق شد در داخل ایالات متحده‌ی آمریکا فروشی ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دلاری را به ثبت برساند که عملکرد بسیار نویدبخشی به شمار می‌رود. جدیدترین فیلم تام و جری از لحاظ فروش افتتاحیه رتبه‌ی دوم را در میان آثاری دارد که در دوران کرونایی اکران شده‌اند. رتبه‌ی اول، در اختیار Wonder Woman 1984 است. دومین اقتباس سینمایی واندر وومن در هفته‌ی ابتدایی اکران خود ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروخته بود. از دیگر فیلم‌های اکران شده در این دوران می‌توان به Tenet (۹ میلیون و ۳۵۰ هزار دلار) اشاره کرد.

فروش افتتاحیه‌ی Tom & Jerry در سینماهای بین‌المللی ۲۵ میلیون دلار بوده تا مجموع فروش آن نزدیک به ۳۹ میلیون دلار باشد. با در نظر گرفتن اینکه تازه‌ترین فیلم تام و جری با بودجه‌ی ۷۹ میلیون دلاری ساخته شده، می‌توان امیدوار بود این اثر به مرز سوددهی برسد. رتبه‌ی دوم پرفروش‌ترین‌های هفته‌ی گذشته، به The Croods: A New Age تعلق دارد که یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروخت. تمامی فیلم‌هایی که در رتبه‌های بعدی قرار دارند، کمتر از یک میلیون دلار فروخته‌اند. The Little Things، رتبه‌ی سوم را به دست آورده است. این فیلم در پنجمین هفته‌ی اکران خود فروشی ۹۲۵ هزار دلاری را به ثبت برساند. Wonder Woman 1984، در رتبه‌ی چهارم دیده می‌شود. این اثر ابرقهرمانی به فروشی معادل ۷۱۰ هزار دلار بسنده کرد.

در انتها، به The Marksman می‌رسیم. تازه‌ترین فیلم لیام نیسون (Liam Neeson) به واسطه‌ی فروش ۷۰۰ هزار دلاری خود در رتبه‌ی پنجم نشست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments