تام هنکس به یازدهمین فیلم کارگردان The Grand Budapest Hotel پیوست

این اثر فعلا عنوانی ندارد

یازدهمین فیلم وس اندرسون

طبق گزارشی که اخیرا در وب سایت The Hollywood Reporter منتشر شده، تام هنکس به یازدهمین فیلم وس اندرسون اضافه شده است.

برخی از فیلمسازان آثار شاخصی ساخته و در جلب نظر منتقدان هم موفق عمل می‌کنند اما محصولاتشان معمولا در باکس آفیس جهانی چندان مورد استقبال قرار نمی‌گیرند. وس اندرسون (Wes Anderson) در این دسته قرار می‌گیرد. او فعالیت خود در حوزه فیلمسازی را اوایل دهه ۹۰ میلادی آغاز کرد و در مدت زمان کوتاهی توانست به عنوان کارگردان پشت دوربین بنشیند. اولین اثر بلند او، یعنی Bottle Rocket یک شکست تجاری بود اما باعث شد توجه منتقدان و رسانه‌ها به عنوان یک استعداد نوظهور به سمتش جلب شوند. اندرسون در ادامه فعالیت‌های توانست به موفقیت‌های قابل‌توجهی دست یابد که برای مثال می‌توان به نامزدی در رشته‌های مختلف اسکار و کسب جایزه بفتا بهترین فیلمنامه اورجینال اشاره کرد.

جدا از سبک خاص روایت داستان و جلوه‌های بصری، وس اندرسون معمولا از نام‌های تکراری در آثار خود بهره می‌برد. از پرتکرارترین بازیگران در فیلم‌های او می‌توان اوون ویلسون (Owen Wilson)، آدرین برودی (Adrien Brody)، بیل موری (Bill Murray)، تیلدا سوئینتون (Tilda Swinton)، ادوارد نورتون (Edward Norton) و ویلیام دفو (Willem Dafoe) را نام برد. در ضمن، اندرسون هم اکنون روی فیلم جدید خود کار می‌کند بدون نام بوده اما می‌دانیم در فاز پیش‌تولید قرار دارد؛ زیرا روند انتخاب بازیگرانش آغاز شده است.

وب سایت The Hollywood Reporter در تازه‌ترین گزارش اختصاصی خود اعلام کرد تام هنکس (Tom Hanks) به یازدهمین فیلم وس اندرسون پیوسته و ظاهرا قرار است یک نقش افتخاری را ایفا کند. به بیان دیگر، مدت زمان حضور بازیگر برنده اسکار مقابل دوربین چندان زیاد نخواهد بود. همان‌طور که اشاره شد، اثر جدید اندرسون نامی نداشته اما طبق اندک اطلاعات موجود علاوه بر اینکه کارگردانی می‌کند، فیلمنامه را نوشته است. همچنین شایعه شده فیلم مزبور یک اثر عاشقانه است که در اروپا جریان دارد. در ضمن، دست‌اندرکاران در آینده برای ضبط صحنه‌های مورد نظر به اسپانیا خواهند رفت.

تام هنکس یکی از از موفق‌ترین بازیگران هالیوود از لحاظ جوایز و میزان فروش فیلم‌ها به شمار می‌رود. او اخیرا در دو فیلم حضور یافته که هر دو در فاز پس‌تولید قرار دارند: Finch و Elvis. داستان Finch در آینده جریان داشته و هنکس نقش یک دانشمند مریض را ایفا می‌کند که در یک جهان آخرالزمانی زندگی کرده و فاصله چندانی با مرگ ندارد. او که به خوبی از وضعیت خود اطلاع دارد، یک ربات می‎‌سازد تا سگش تنها نباشد. همین اتفاق، باقی داستان را زمینه‌چینی می‌کند. Elvis هم بخشی از سرگذشت الویس پرایسلی را به تصویر می‌کشد. هنکس نقش مدیربرنامه‌های خواننده را ایفا کرده است.

در انتها، بد نیست بدانید پیش از این آدرین برودی، بیل موری و تیلدا سوئینتون به یازدهمین فیلم وس اندرسون پیوسته بودند. مطابق انتظار، اطلاعاتی پیرامون نقش‌هایشان موجود نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا