تیموتی شالامی نقش ویلی ونکای جوان را در Wonka ایفای خواهد کرد

این فیلم سال ۲۰۲۳ اکران خواهد شد

نقش اصلی Wonka

به لطف گزارشی که وب سایت Deadline ساعاتی قبل منتشر کرد، حالا می‌دانیم چه فردی بازیگر نقش اصلی Wonka را ایفا خواهد کرد.

طی دهه‌های گذشته تعداد قابل‌توجهی از رمان‌ها به فیلم یا سریال تبدیل شده‌اند که یکی از آن‌ها Charlie and the Chocolate Factory است. رمان مشهور، توسط رونال دال (Roald Dahl) نوشته شده که در زمینه کتاب‌های کودکان فعالیت داشت. اولین اقتباس سینمایی در سال ۱۹۷۱ میلادی ساخته شد و با نام Willy Wonka & the Chocolate Factory روی پرده نقره‌ای رفت. عملکرد بیلی وایلدر (Billy Wilder) به عنوان کارگردان آنقدر بی‌نقص بود که اثرش همچنان در یادها باقی مانده است. با گذشت چند دهه، وارنر اقتباس دیگری ساخت که تحت عنوان Charlie and the Chocolate Factory شناخته می‌شود. جانی دپ (Johnny Depp) نقش ویلی ونکا را در این اثر ایفا می‌کند.

دیوید هیمن (David Heyman) از تهیه‌کننده‌های شناخته‌شده هالیوود به شمار می‌رود. او طی دهه‌های گذشته روی مجموعه فیلم‌های هری پاتر کار کرد. هیمن با مشارکت وارنر قصد دارد اقتباس جدید رمان چارلی و کارخانه شکلات‌سازی را بسازد؛ اثری که حکم یک پیش درآمد مستقل را برای Charlie and the Chocolate Factory محصول سال ۲۰۰۵ دارد. مطابق انتظار، این اثر به سرگذشت ویلی ونکا پرداخته و احتمالا نحوه آشنایی‌اش با انسان‌های کوچک و چگونگی تاسیس کارخانه مشهورش را مورد بررسی قرار می‌دهد. تا به این لحظه، کارگردان و بازیگران نقش‌های اصلی مشخص نشده‌اند.

وب سایت Deadline با انتشار یک گزارش اختصاصی، بازیگر نقش اصلی Wonka را معرفی کرده است. بر این اساس، تیموتی شالامی (Timothée Chalamet) با وارنر به توافق رسیده و به عنوان ویلی ونکای جوان جلوی دوربین ظاهر خواهد شد. شالامی ۲۵ سال سن داشته و از سال ۲۰۰۷ میلادی فعالیت حرفه‌ای خود در زمینه بازیگری را آغاز کرد. او نخست در فیلم‌های کوتاه و ویدیوهای تبلیغاتی به نقش‌آفرینی پرداخت و پس از اثبات توانایی‌های خود، به حوزه سینما و تلویزیون ورود پیدا کرد. از شاخص‌ترین آثار شالامی می‌توان Call Me by Your Name را نام برد. در پرونده هنری او فیلم Dune هم دیده می‌شود؛ فیلمی مورد انتظار که می‌تواند موفقیت‌های بسیار بزرگی را برای بازیگرانش به ارمغان بیاورد.

با توجه به آنچه در گزارش ددلاین آمده، تیموتی شالامی اصلی‌ترین گزینه وارنر برای نقش ویلی ونکا بوده اما تداخل برنامه‌ریزی‌ها باعث شده بود نهایی شدن قراردادها مقداری طولانی شود. نویسنده در ادامه متن خود وارد جزئیات نشد و چیزی درباره داستان نگفت اما تاکید کرد فیلم شامل المان‌های آثار موزیکال شده و شالامی در چند سکانس آهنگ‌هایی را خواهد خواند. در ضمن، بد نیست بدانید تام هالند (Tom Holland)، فردی های‌مور (Freddie Highmore)، بن ویشاو (Ben Whishaw)، آسا بترفیلد (Asa Butterfield) و دو پتل (Dev Patel) دیگر گزینه‌های احتمالی برای نقش اصلی Wonka بوده‌اند.

Wonka برای اکران در تاریخ ۳ خرداد سال ۱۴۰۲ (مصادف با ۲۴ مه سال ۲۰۲۳ میلادی) برنامه‌ریزی شده است. با در نظر گرفتن این مورد، می‌توان گفت فیلمبرداری در آینده‌ای نزدیک شروع نخواهد شد. همچنین نباید انتظار داشت طی هفته‌های آتی جزئیات بیشتری منتشر شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا