#مهسا_امینی

تایکا وایتیتی از آینده ثور و جین بعد از فیلم Thor 4 می‌گوید

همچنان خبری از خداحافظی ثور و جین نیست

آینده ثور و جین بعد از فیلم Thor 4

تایکا وایتیتی کارگردان فیلم Thor 4 در کنار تشکر از طرفداران از برنامه‌های خود برای ادامه دادن ماجرای ثور و جین بعد از فیلم Thor 4 می‌گویید.

به عقیده‌ی کارگردان فیلم Thor 4 یعنی تایکا وایتیتی داستان جین و ثور در فیلم ثور ۴ به پایان نرسیده و ناتالی پورتمن و کریس همسورث در ادامه نیز نقش این شخصیت‌ها را بر عهده خواهند گرفت. در این فیلم مورد انتظار از فاز چهارم جهان سینمایی مارول شاهد سرنوشت ثور بعد از وقایع فیلم Avengers: Endgame خواهیم بود.

داستان فیلم ثور ۴ در مورد مقابله‌ی ثور با شخصی به نام گور است که قصاب خدایان لقب گرفته و قصد نابود کردن تمام خدایان را دارد و ثور و دوستانش باید جلوی او را بگیرند. کریستین بیل نقش این شخصیت را در فیلم بر عهده گرفته است.

با وجود گذشت پنج سال از اکران قسمت قبلی و همچنان عرضه‌ی آثاری مانند فیلم Spider-Man: No Way Home و سریال لوکی و همچنین دکتر استرنج ۲، فیلم ثور ۴ روی آن دسته از اتفاقات بعد از Avengers: Endgame تمرکز دارد که تاکنون کمتر به آنها پرداخته شده است.

بعد از نابودی جهان ثور و شکست خوردن او از ثانوس، این قهرمان در بحران میان‌سالی قرار دارد. همچنین در فیلم ثور 4 شاهد ملاقات دوباره‌ی جین و ثور خواهیم بود. از آخرین ملاقات آنها هشت سال گذشته و حالا هر دو شخصیت در جایگاه و وضعیت‌های بسیار متفاوتی از گذشته به سر می‌برند.

تایکا وایتیتی کارگردان فیلم Thor 4 در مصاحبه‌های اخیر خود اشارات کوچکی به برنامه‌هایش برای ادامه دادن ماجرای ثور و جین بعد از این فیلم کرده است. ثور در این فیلم همچنان Stormbreaker را که توسط ایتری برای مقابله با ثانوس ساخته شده بود، همراه خود دارد. همچنین جین نیز میولنیر را پس از نابودی آن توسط هلا بازسازی کرده و در دست دارد. از نظر وایتیتی این موضوع که میولنیر در دست جین باشد، بر خلاف تصویر طرفداران به معنی کنار گذاشته شدن ثور نیست.

با وجود ادعای وایتیتی مبنی بر ناآگاهی او نسبت به برنامه‌های مارول برای آینده‌ی این شخصیت‌ها، او همچنان از پایان فیلمی که خودش کارگردانی کرده و پتانسیل‌های آن برای ادامه‌ی ماجرای شخصیت‌ها آگاه است. همچنین کریس همسورث نیز برای حضور مجدد در نقش این قهرمان آزگاردی ابراز علاقه کرده است. با این حال سرنوشت جین در این جهان همچنان مشخص نیست.

بازگشت جین به عنوان ثور توانا اتفاق بزرگ و مهمی در جهان سینمایی مارول به حساب می‌آید و با توجه به سابقه‌ی مارول به نظر نمی‌رسد که این حضور به یک فیلم محدود شده و احتمال وقوع دوباره‌ی آن وجود دارد. در منابع اصلی داستان ثور، جهان های نه گانه به دلیل نبود ثور در وضعیت آسیب پذیری قرار دارند و خطر دشمنان زیادی آنها را تهدید می‌کند. در نهایت زنی مرموز که شایستگی در دست داشتن سلاح ثور را دارد، جا پای او می‌گذارد.

حالا مشخص شده که در واقع جین فاستر، عشق قدیمی ثور که با سرطان نیز دست و پنجه نرم می‌کند، هویت اصلی این زن مرموز است. اگر فیلم Thor 4 مسیر داستان اصلی و کمیک‌های مارول را ادامه دهد، پس می‌توان منتظر حضور دوباره‌ی این شخصیت در آثار آینده‌ی مارول بود.

فیلم Thor 4 در تاریخ ۱۷ تیر ۱۴۰۱ (مصادف با ۸ جولای ۲۰۲۲) در سینماهای سراسر جهان اکران خواهد شد. کریس همسورث، ناتالی پورتمن و کریستین بیل نقش‌های اصلی این فیلم مورد انتظار را بر عهده دارند.

نظر شما در مورد این موضوع چیست؟ آیا شما هم منتظر این فیلم هستید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا