ریمیک بازی Goldeneye شگفت‌انگیز به‌نظر می‌رسد

قلقلک حس نوستالژی دوستداران بازی‌های کلاسیک

ریمیک بازی Goldeneye شگفت‌انگیز به‌نظر می‌رسد سورنا رضایی ۰ ۱۰ مهر ۱۳۹۸
بازی Goldeneye

بن کولکلو که وظیفه ساخت ریمیک بازی Goldeneye را بر عهده دارد، اخیراً ویدیوی جدیدی از گیم‌پلی آن منتشر کرده است. این ویدیو که در حدود پنج دقیقه زمان دارد، بسیار شگفت‌انگیز به‌نظر می‌رسد.

اواخر سال گذشته میلادی بود که فردی با نام بن کولکلو (Ben Colclough) از ساخت نسخه ریمیک بازی Goldeneye با موتور گرافیکی آنریل خبر داد. حالا با گذشت حدوداً یک سال از آن زمان، ویدیوی جدیدی منتشر شده که یکی از مراحل بازی را به تصویر می‌کشد. نحوه کنترل و استفاده از سلاح‌ها یا به‌طور کلی گان‌پلی نسخه ریمیک دقیقاً همان چیزی است که در نسخه قدیمی‌ شاهدش بودیم.

جلوه‌های بصری علی‌رغم اینکه با عناوین بزرگ قابل مقایسه نیست اما شرایط بهتری نسبت به گیم‌پلی داشته و احتمالاً بتواند مخاطبان امروزی را راضی کند. البته با در نظر گرفتن جلوه‌‌های بصری نسخه اصلی، چیزی که در اینجا می‌بینیم شگفت‌انگیز است. جدا از این، بن کولکلو درباره ریمیک بازی Goldeneye گفت این نسخه همچنان در دست توسعه قرار داشته و کار روی بسیاری از بخش‌ها هنوز به پایان نرسیده است. بنابراین احتمال تغییرات در بخش‌های مختلف بازی تا زمان عرضه بسیار زیاد است.

بازی Goldeneye که در سال ۱۹۹۷ برای کنسول نینتندو ۶۴ منتشر شد، برای کودکان آن زمان که یک رایانه شخصی قدرتمند برای تجربه عناوین اول شخص نداشتند یک رویا محسوب می‌شد. زیرا در شرایطی عرضه شده بود که سازندگان عناوین اول شخص علاقه چندانی به کنسول‌ها نداشتند. این محصول به آن‌ها نشان داد عناوین ژانر اول شخص نیز می‌توانند روی کنسول‌ها موفقیت‌آمیز ظاهر شوند.

محصول استودیو Rare نهایتاً به میزان فروش هشت میلیون نسخه روی نینتندو ۶۴ دست یافت تا آن را به‌ سومین بازی‌ پرفروش‌ این کنسول تبدیل کند. البته موفقیت‌های بازی Goldeneye تنها به زمینه تجازی خلاصه نمی‌شود. این عنوان توانست به‌واسطه واقع‌گرایانه بودن، ایجاد اتمسفری متفاوت در مراحل بخش تک‌نفره و المان‌های مخفی کاری در جلب نظر منتقدین نیز موفق عمل کند.

طبق اعلام بن کولکلو، نسخه ریمیک در بیست‌وپنجمین سالگرد انتشار نسخه اصلی این به‌صورت رایگان و با نام GoldenEye 25 عرضه خواهد شد. در نتیجه طرفداران می‌توانند در سال ۲۰۲۲ منتظر انتشار آن باشند. در ضمن، ریمیک دیگری از این بازی از سال ۲۰۰۵ مراحل توسعه را پشت سر می‌گذارد. این نسخه که GoldenEye: Source نام داشته و تنها محتویات بخش آنلاین را شامل می‌شود، تجربه‌ای وفادار ارائه خواهد داد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا