1%
  • 0/10

قابلیت جدید اندروید 14 اجازه می‌دهد از تمام توانایی‌های دوربین گوشی‌تان استفاده کنید

حمله‌ی همه‌جانبه‌ی گوگل و شرکت‌های اندرویدی به دلایل جذابیت آیفون‌ها!

قابلیت جدید اندروید 14 اجازه می‌دهد از تمام توانایی‌های دوربین گوشی‌تان استفاده کنید ۰ ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
اندروید 14 دوربین

اندروید 14 قابلیت جدیدی دارد که به کاربران اجازه می‌دهد از تمام پتانسیل دوربین گوشی‌هایشان در زمینه‌های مختلف استفاده کنند.

اندروید و گوشی‌های اندرویدی همیشه به این خاطر که کیفیت اپلیکیشن‌ها و کیفیت دوربین‌شان به اندازه‌ی iOS و آیفون‌ها بالا نبود مورد انتقاد قرار می‌گرفتند و هنوز هم این انتقاد به شدت پابرجاست.

اما سامسونگ و گوگل در پشت صحنه تلاش زیادی کردند تا بتوانند به این مشکل غلبه کنند و به نظر می‌رسد موفق هم شده باشند.

سامسونگ با رونمایی از سری S24 مدعی شد که کیفیت تصاویر ثبت شده توسط این گوشی در اپ‌هایی نظیر اینستاگرام و اسنپچت به هیچ عنوان پایین نمی‌آید؛ عاملی که سبب شده بسیاری از کاربران به گوشی‌های آیفون علاقه پیدا کنند و حالا به نظر می‌رسد اپل دیگر در این زمینه یکه‌تاز نیست.

قابلیت جدید اندروید 14 که اولترا HDR تام دارد قرار است به زودی به API دوربین گوشی‌های اندرویدی یعنی CameraX بیاید. این همان API است که اپلیکیشن‌های شخص ثالث از آن استفاده می‌کنند تا امکان عکاسی داشته باشند.

برای مثال اینستاگرام که از یک قابلیت برای گرفتن عکس بهره می‌برد، به لطف همین API چنین امکانی دارد. حال با اضافه شدن قابلیت جدید اندروید به این API، پشتیبانی از اولترا HDR هم به گوشی‌های اندرویدی می‌آید و این یعنی نهایت توانایی یک دوربین حین عکاسی در یک اپ شخص ثالث می‌تواند به کار بسته شود تا خروجی فوق‌العاده‌ای به ثبت برسد.

این قابلیت فعلا فقط در گوشی‌هایی که اندروید 14 رویشان نصب شده در دسترس قرار دارد چرا که اولترا HDR فقط در این نسخه از اندروید وجود دارد. این همان قابلیتی است که در سری S24 هم به کار گرفته شده که سامسونگ با اضافه کردن سوپر HDR، وضعیت را برای گوشی‌هایش بهتر از قبل هم کرده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments