قیمت نخستین تلویزیون تاشو و اولد جهان مشخص شد!

این محصول هم اکنون در کره‌ی جنوبی عرضه شده است

نخستین تلویزیون تاشو و اولد جهان

الجی سرانجام قیمت نخستین تلویزیون تاشو و اولد جهان را مشخص کرد. این محصول تحت عنوان LG Signature OLED TV RX در کره‌ی جنوبی عرضه شده است.

با افزایش فعالان در حوزه‌ی تکنولوژی، بخش تحقیق و توسعه (Research and Develop) بیش از پیش حائز اهمیت شده است؛ زیرا به شرکت‌ها کمک می‌کند قابلیت‌های نوآورانه‌ای را معرفی کرده و بدین ترتیب، جلوتر از رقبا قرار بگیرند. مانند دیگر شرکت‌ها، الجی هم طی دهه‌های اخیر سرمایه‌گذاری بسیاری روی بخش R&D خود انجام داده است. یکی از نتایج این اقدام، ساخت پنل اولد (OLED) و تاشو بود. این پنل در ابتدا نقاط ضعف بسیاری داشت. برای مثال، تنها از وضوح تصویر پایین پشتیبانی می‌کرد. با این حال، کارشناسان موفق شدند نقاط ضعف را یکی پس از دیگری برطرف کرده تا ایده‌ی مورد نظر را در یک محصول تجاری مورد استفاده قرار دهند.

الجی سرانجام و پس از سال‌ها انتظار نخستین تلویزیون تاشو و اولد جهان را به صورت رسمی وارد بازار کرد. این محصول LG Signature OLED TV RX نام داشته و در حال حاضر با قیمت ۸۷ هزار دلار تنها در بازار کره‌ی جنوبی عرضه شده است. از ویژگی‌های شاخص این صفحه‌ی نمایش تاشو می‌توان پنل ۶۵ اینچی، پشتیبانی از Dolby Vision و Dolby Atmos، وضوح تصویر 4K، پشتیبانی از دستیارهای صوتی الکسا، گوگل اسیستنت و ThinQ AI، قابلیت اتصال به دیگر گجت‌های تکنولوژی به واسطه‌ی وای فای و بلوتوث و پشتیبانی از کنترل جادویی الجی را نام برد. در ضمن، این تلویزیون گران قیمت در سه حالت قابل‌استفاده است که Line View ،Full View و Zero View نام‌گذاری شده‌اند.

حالت Full View به زمانی گفته می‌شود که پنل به صورت کامل بیرون آمده و کاربر قصد دارد به تماشای فیلم و سریال پرداخته یا از مرورگر به منظور گشت و گذار در اینترنت استفاده کند. حالت Line View به زمانی گفته می‌شود که بخش کوچکی از پنل بیرون آمده است. کاربر در این حالت می‌تواند از نرم افزارهای مربوط به ساعت، آب و هوا و موسیقی استفاده کند. نهایتا به Zero View می‌رسیم که در این حالت پنل به صورت کامل داخل محفظه قرار گرفته است. اگرچه در این حالت خبری از صفحه نمایش نیست اما کاربر همچنان قادر خواهد بود روی نرم افزار موسیقی کنترل داشته باشد. به بیان دیگر، تلویزیون در حالت Zero View به یک پخش‌کننده‌ی موسیقی تبدیل می‌شود.

محفظه‌ی LG Signature OLED TV RX  از جنس آلومینیوم بوده و خریداران می‌توانند درخواست دهند تا متن مورد نظر روی آن حک شود. آن‌ها همچنین قادر خواهند بود در هنگام خرید، کاور مربوط به اسپیکر را از میان چهار رنگ متفاوت انتخاب کنند. تا به این لحظه هیچ صحبتی از زمان انتشار تلویزیون در دیگر کشورها به میان نیامده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا