بازی چند نفره ویچر احتمالا با تغییراتی همراه شده است

طبق گزارشات هزینه ساخت این بازی بسیار زیاد است

بازی چند نفره ویچر احتمالا با تغییراتی همراه شده است عرفان بدری ۰ ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ اخبار بازی
بازی چند نفره ویچر

مدتی از معرفی بازی چند نفره ویچر (The Witcher) توسط شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red)، اما از آن زمان این پروژه به یک سکوت خبری رفته است. اکنون به نظر می‌رسد که این عنوان با تغییراتی همراه شده است.

بازی چند نفره ویچر که فعلا با نام رمزی Project Sirius شناخته می‌شود و استودیوی لهستانی Molasses Flood وظیفه توسعه آن را بر عهده دارد، تنها یکی از عناوینی است که در سال اکتبر سال میلادی گذشته اعلام شد بر اساس مجموعه The Witcher در دست ساخت قرار دارد.

مجموعه The Witcher به لطف انتشار بازی تحسین‌شده The Witcher 3: Wild Hunt و همچنین سریال تلویزیونی شبکه نتفلیکس (Netflix) در چند سال اخیر به محبوبیت چشمگیر رسیده است. استودیوی سی‌دی پراجکت رد که سه‌گانه اول این سری بازی را ساخته بود، هم‌اکنون در حال توسعه بازی The Witcher 4 است که قسمت اول از یک سه‌گانه جدید خواهد بود. این کمپانی همچنین روی نسخه بازسازی شده The Witcher 1 نیز کار می‌کند. در مجموع تا الان ساخت شش بازی مختلف بر اساس سری The Witcher از سوی سی‌دی پراجکت رد به صورت رسمی تائید شده است.

حالا به تازگی اطلاعات جدیدی از بازی چند نفره ویچر منتشر شده است و به نظر می‌رسد که عنوان Project Sirius با تغییر زیادی در طول توسعه خود مواجه شده است. این طور که شرکت سی‌دی پراجکت رد در گزارشی به سرمایه‌گذاران خود اعلام کرده، این بازی که توسط استودیوی Molasses Flood در حال ساخت است، اخیرا به منظور کاهش هزینه‌های تولید تغییراتی کرده است و اعضای این تیم در حال فرمول‌بندی یک چارچوب جدید هستند. طبق اعلام سی‌دی پراجکت رد، در سال ۲۰۲۲ مبلغ ۳۳.۴ میلیون زلوتی معادل ۷.۶۱ میلیون دلار و در دو ماهه اول سال ۲۰۲۳ مبلغ ۹.۵ میلیون زلوتی معادل ۲.۱۶ میلیون دلار بودجه برای این ساخت این بازی هزینه شده است. اما اکنون به دلیل این هزینه بالا، استودیوی Molasses Flood در ساخت Project Sirius رویکرد فعلی خود را کنار می‌گذارد تا با هزینه‌ای کمتر توسعه آن را به پایان برساند. این طور که به نظر می‌رسد، این عنوان قرار است شامل یک بخش تکنفره نیز بشود، اما تمرکز اصلی آن روی بخش چند نفره است.

این تغییرات در حالی صورت می‌گیرد که شرکت سی‌دی پراجکت رد چند ماه پیش یک آگهی شغلی را برای جذب یک طراح ارشد بازی چند نفره منتشر کرده بود که بتواند در ساخت بخش‌های کوآپ (Co-op) و بازیکن در برابر محیط (PvE) همکاری کند. هنوز مشخص نیست که Project Sirius چه زمانی به طور کامل معرفی شود، اما به نظر می‌رسد که هنوز تا عرضه آن چند سالی فاصله داریم و طرفداران نباید به این زودی‌ها انتظار تجربه آن را داشته باشند.

مجموعه بازی‌های The Witcher تنها سری‌ای نیست که شرکت سی‌دی پراجکت رد قصد ارائه تجربه چند نفره بر اساس آن را دارد. این کمپانی از مدت‌ها پیش قصد ساخت بخش چند نفره بازی Cyberpunk 2077 را داشت که پس از مشکلات بسیار زیادی که این عنوان در زمان عرضه داشت و همچنین تمرکز تیم توسعه روی موارد مهم تر، نهایتا توسعه آن فعلا لغو شد. با این حال هم اکنون دنباله Cyberpunk 2077 در دست ساخت قرار دارد و انتظار می‌رود که در نسخه بعدی شاهد بخش چند نفره این مجموعه باشیم.

در کنار این اخبار، اعلام شده که استودیوی سی‌دی پراجکت رد برای ساخت قسمت چهارم بازی The Witcher موتور بازیسازی قبلی قبلی خود یعنی رد انجین (REDengine) را کنار گذاشته تا برای توسعه این عنوان، از موتور جدید و قدرتمند آنریل انجین ۵ (Unreal Engine 5) استفاده کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا