1%
  • 0/10

کاربری موفق به اجرای The Witcher 3 روی گوشی موبایل شد

با استفاده از شبیه‌ساز

کاربری موفق به اجرای The Witcher 3 روی گوشی موبایل شد ۰ ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
اجرای The Witcher 3

به تازگی یک کاربر مشتاق موبایل گیمینگ از طریق شبیه‌ساز کنسول سوییچ موفق به اجرای The Witcher 3 روی گوشی‌ هوشمند شده است.

در حالی که جدیدترین و بهترین شبیه‌سازهای کنسولی عموما چندین نسل از آخرین کنسول حاضر در بازار عقب هستند، این موضوع برای کنسول هیبریدی شرکت نینتندو یعنی سوییچ تفاوت قابل توجهی دارد. به دلیل تصمیم شرکت نینتندو مبنی بر مجهز کردن سوییچ به تراشه تگرا X1 ساخته کمپانی انویدیا (Nvidia) که یکی چیپ میان رده استاندارد برای گوشی‌های موبایل در سال 2017 به شمار می‌رفت، افرادی که به دنبال ساخت شبیه‌ساز برای سوییچ بودند لازم نبود تا کار خود از پایه شروع نمایند.

این مسئله سبب شده در مدت زمان کوتاهی درک عمیقی از معماری تراشه موبایلی انویدیا به وجود بیاید. در حالی که شبیه‌سازی به نوبه خود یک امر قانونی محسوب می‌شود، شرکت نینتندو هم‌چنان به دنبال آن است تا فعالیت‌های مرتبط با شبیه‌سازی و نظیر آن که به استفاده غیرقانونی از محتوا ختم می‌شود را متوقف نماید که البته تلاش‌های نینتندو تفاوت چندانی در عرصه شبیه‌سازی ایفا نکرده است.

در همین راستا یکی از کاربران وبسایت ردیت به نام ROGUE-Pamu_Love به تازگی موفق شده نسخه سوییچ بازی The Witcher 3: Wild Hunt را روی گوشی هوشمند اجرا کند. به طور مشخص، این کاربر از نسخه 16 گیگابایت رم گوشی وان پلاس 11 که یکی از پرچمداران سال 2023 به شمار می‌رود و به پردازنده اسنپ‌ دراگون هشت Gen 2 SoC مجهز است استفاده کرده است. در میان دیگر مزیت‌ها، چیپست گوشی وان پلاس 11 به طور قابل توجهی مصرف انرژی بهینه‌تری در مقایسه با چیپ استفاده شده در سوییچ دارد و در عین حال 3.5 برابر قدرتی بیشتر از آن دارد.

اگرچه استفاده از واحد ترافلاپس برای مقایسه قدرت پردازشی معماری تراشه‌های مختلف یک شیوه کاملا ناقص به شمار می‌رود، قدرت سخت‌افزاری گوشی وان پلاس 11 به قدری بهتر بوده که موفق به شبیه‌سازی و اجرای The Witcher 3 شده و به گفته این کاربر، تجربه آن به صورت کامل روی هر دو شبیه‌ساز اندرویدی کنسول سوییچ یعنی Suyu و Sudachi امکان‌پذیر و قابل بازی است. با این حال بایستی به این نکته نیز توجه کنیم که اسکرین‌شات به اشتراک گذاشته نشان می‌دهد بازی با میزان نصف رزلوشن سوییچ روی گوشی هوشمند به اجرا در آمده است و کیفیتی تار و غیرشفاف دارد. حال آن که خبری از کرش نبوده و بازی با فریم ریت ثابتی اجرا می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments