1%
  • 0/10

کارگردان بازی The Witcher 3 در استودیو CD Projekt Red از سمت خود استعفا داد!

وضعیت CD Projekt Red بدتر از همیشه

کارگردان بازی The Witcher 3 در استودیو CD Projekt Red از سمت خود استعفا داد! ۰ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
استفعای کارگردان ویچر ۳ از CD Projekt Red

مشکلات استودیو CD Projekt Red تمامی نداشته و بعد از شکست مفتضحانه بازی اخیر خود، حال مشکلات به تیم مدیریتی رسیده و شاهد جدایی یکی از اعضای اصلی این استودیو لهستانی هستیم.

طبق گزارشات اخیر وبسایت خبری بلومبرگ، کنراد توماژکیویش (Konrad Tomaszkiewicz) کارگردان بازی The Witcher 3: Wild Hunt، موفق‌ترین بازی استودیو CD Projekt Red از سمت خود کناره گیری کرد و این درحالی‌ست که توماژکیویش اتهامات وارده را تکذیب کرده است. به گفته وبسایت خبری بلومبرگ آن‌ها ایمیلی از طرف توماژکیویش دریافت کرده‌اند که نشان از تحقیقات یک ماهه استودیو CD Projekt Red برای تایید درستی یا اشتباه بودن شکستن قوانین و آزارواذیت کارمندان توسط توماژکیویش دارند. در ایمیل ذکر شده که این تحقیقات از یک ماه پیش آغاز شده و در پایان هیچ جرمی برای توماژکیویش ثبت نگشته و او بی‌گناه بوده، بااین حال او از سمت خود استعفا داده است.

در ادامه و در دیگر بندهای ایمیل از حس ترس، استرس، نارضایتی و فقدان احساس امنیت در زمان حضور توماژکیویش در فضای کاری توسط کارمندان نیز یاد شده است. همچنین توماژکیویش از کارمندان عذرخواهی کرده و از کارمندان برای مشکلات به‌وجود آمده توسط او تقاضای بخشش کرده است. به گفته توماژکیویش او انتظار نقشی بسیار پررنگ در توسعه نسخه بعدی بازی The Witcher داشته است، ولی توماژکیویش استعفای خود از این استودیو را با عبارات «ناراحت، تاحدی ناامید و استعفا داده» بیان کرده است.

شکی نیست که استعفای او از استودیو پس از عرضه فاجعه بار بازی Cyberpunk 2077 ضربه‌ای بسیار سنگین برای این استودیو لهستانی‌ست و لازم به ذکر است که توماژکیویش کارگردان دوم و رئیس بخش تولید بازی Cyberpunk 2077 در دسامبر سال ۲۰۲۰ بوده است. همانطور که پیش‌تر مشاهده شده بازی Cyberpunk 2077 برروی رایانه‌های شخصی به‌راحتی اجرا شده، ولی برروی کنسول‌ها مملو از باگ و مشکلات بوده و می‌توان آن را غیر قابل بازی کردن خواند و شرکت سونی نیز به‌همین دلیل این بازی را به‌طور کلی از فروشگاه خود حذف کرده و درهمین راستا مایکروسافت شرایطی ویژه برای برگرداندن پول بازی به کاربران خود تعبیه کرده است.

استودیو CD Projekt Red نیز ۳۰ هزار نسخه را از کاربران بازخرید کرده است که نتیجه آن ضرر بیش از ۵۰ میلیون دلاری این استودیو شده است. بااین حال احساس همدردی با این استودیو برای بسیاری غیر ممکن بوده و بسیاری معتقدند استودیو با آگاهی از مشکلات موجود برروی کنسول‌ها این بازی را عرضه کرده است. یکی دیگر از دلایل عصبانیت کاربران از این استودیو، عدم ارسال نسخه کنسول برای منتقدین بوده تا با این روش از لو رفتن فاجعه خود تاحدی جلوگیری کنند.

در پایان نامه توماژکیویش آرزوی تغییرات داشته و اعلام کرده که به کار کردن برروی خودش ادامه و آرزو دارد بتواند اخلاق خود را تغییر داده و بهتر کنند. درهمین حین اشاره داشته که تغییر عادت‌ها و رفتار سخت بوده، بااین حال دست نکشیده و به تلاش خود ادامه می‌دهد.

بااین اوصاف باید دید استودیو CD Projekt Red چه تمهیداتی برای آینده خود در سر داشته و باید دید می‌توانند پس از چندین شکست پیاپی از نو به روزهای خوش برگردند یا خیر. شما چه فکری می‌کنید؟ فکر می‌کنید خروج توماژکیویش تاچه حد به این استودیو ضربه وارد می‌کند؟ منتظر نظرات شما هستیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments