#مهسا_امینی

خالق کمیک The Walking Dead نگران بازخورد طرفداران از پایان داستان بود

رابرت کرکمن از این‌که طرفداران به پایان غیرمنتظره واکنش بدی نشان دهند واهمه داشت

خالق کمیک The Walking Dead

طبق گفته‌های Charlie Adlard، آرتیست سری کمیک The Walking Dead، نویسنده و خالق اصلی این سری یعنی رابرت کرکمن می‌ترسید که مبادا واکنش طرفداران نسبت به پایان داستان، با اعتراض و نظرات منفی همراه باشد.

در ماه جولای ۲۰۱۹ بود که کرکمن به طور ناگهانی اعلام کرد شماره‌ی ۱۹۳ از سری کمیک The Walking Dead پرونده‌ی ماجراهای بازمانده‌های این دنیای پساآخرالزمانی را برای همیشه می‌بندد و دیگر شاهد ادامه‌ای نخواهیم بود.

چارلی ادلارد در سال ۲۰۰۴ و از شماره‌ی هفتم وظیفه‌ی طراحی بصری را به عهده گرفت و در کنار کرکمن، نزدیک به پانزده سال روی آن کار کرد. کرکمن و ادلارد هر دو موافق بودند که ماجراهای کمیک باید در اوج به پایان برسد. اما کرکمن خیلی هم با خیال راحت این تصمیم را نگرفته است. ادلارد در مصاحبه با پادکست Dead to Me می‌گوید:

من آن‌جا نبودم، ولی به یاد می‌آورم که رابرت با من حرف می‌زد و می‌گفت که قرار است به سن دیگو برود و قرار بود اولین روبرویی‌ (با طرفداران) پس از پایان باشد. او گفت: «من حساب می‌کنم پنجاه درصد مردم خواهند گفت که کارتان خوب بود و پنجاه درصد دیگر منتظرند تا ما را بکشند.» و او گفت که اکثر مردم راضی بودند و فقط گفتند که «آره، شما دقیقا همون کاری رو کردید که باید انجام می‌دادید.» که عالی بود. این عالی‌ست که حمایت طرفداران را به این خوبی داشته باشید. این اتفاق واقعا درخشان بود. این عالی بود.

من فکر می‌کنم بیشتر مردم از این موضوع که ما کتاب را با قواعد خودمان تمام کردیم راضی بودند. پیش از این‌که فروش کتاب سقوط کند و سپس مشخص شود که چرا یک کتاب را تمام می‌کنید. پس بله، ما با قواعد خودمان پیش رفتیم و در یک نقطه‌ی اوج و خلاقانه کار را تمام کردیم. من فکر می‌کنم طرفداران واقعا از آن استقبال کردند. بنابراین از شما تشکر می‌کنم، از همه‌ی شما.

اگرچه خالق کمیک The Walking Dead داستان کتاب را برای همیشه به پایان رساند، اما کار این دنیا با حوزه‌های دیگر مثل سریال تلویزیونی هنوز تمام نشده است. در حال حاضر به جز سریال اصلی و Fear the Walking Dead که از شبکه‌ی AMC پخش می‌شوند، دو سریال فرعی دیگر هم در دست ساخت قرار دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا