#مهسا_امینی

روند ساخت The Suicide Squad به کجا رسیده است؟

فاز پس‌تولید به روزهای پایانی نزدیک می‌شود

روند ساخت The Suicide Squad

جیمز گان فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی در جریان رویداد 2020 CCXP – São Paulo جزئیات تازه‌ای را از روند ساخت The Suicide Squad منتشر کرده است.

استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی فیلمز در سال ۲۰۱۶ میلادی نخستین اقتباس سینمایی جوخه‌ی انتحار را روی پرده‌ی نقره‌ای بردند که به فروش بالایی دست یافت. با این حال، سازندگان فیلم می‌دانستند شانس موفقیت دنباله بسیار پایین‌تر از قسمت اول خواهد بود؛ زیرا قسمت اول به هیچ وجه انتظارات را برآورده نکرده بود و اثری ضعیف به شمار می‌رود. کنار رفتن دیوید آیر (David Ayer) از تیم تولید و سپرده شدن وظیفه‌ی کارگردانی به جیمز گان (James Gunn) ورق را برگرداند. حالا بسیاری از علاقه‌مندان به آثار ابرقهرمانی بی‌صبرانه منتظر اثر مزبور هستند.

خلاصه‌ی داستان The Suicide Squad چندی پیش در فضای مجازی منتشر شده است. بر این اساس، دهمین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی روی ماموریت جوخه‌ی انتحار تمرکز دارد. آن‌ها باید  به جزیره‌‌ی کورتو کالتز واقع در آمریکای جنوبی رفته و زندان جوتنهایم را نابود کنند. این تاسیسات توسط نیروهای نازی ساخته شده و نه تنها محلی برای نگهداری اسرا است، بلکه از آن برای انجام آزمایش‌های مختلف استفاده می‌شد. اعضای گروه جوخه‌ی انتحار در مقایسه با قسمت اول تغییرات زیادی داشته است. اگرچه تعدادی از شخصیت‌های قدیمی مانند هارلی کوئین، ریک فلگ و آماندا واکر بازمی‌گردند اما نام‌های تازه و متعددی به تیم اضافه شده‌اند برای که مثال می‌توان به پیس‌میکر و بلاداسپرت اشاره کرد.

جیمز گان اخیرا در  2020 CCXP – São Paulo حضور یافت. در جریان گفتگو سوالی پیرامون روند ساخت The Suicide Squad مطرح شد و کارگردان آمریکایی هم در پاسخ فاش کرد فیلم مورد نظر همچنان در فاز پس‌تولید بوده و کنار هم چیدن نماها و صحنه‌ها به پایان رسیده است. بدین ترتیب، دنباله‌ی Suicide Squad تنها اضافه شدن جلوه‌های ویژه، صداگذاری و چند مورد کوچک را در پیش رو داشته و پس از پشت سر گذاشتن آن‌ها، به طور کامل آماده می‌شود. در ضمن، گان تنها فردی از تیم تولید نبود که در رویداد حاضر شد. تعدادی از بازیگران از جمله جان سینا (John Cena) هم حضور یافته و درباره‌ی موضوعات مختلف صحبت کردند.

جان سینا هیچ گونه جزئیاتی را درباره‌ی شخصیت پیس‌میکر به اشتراک نگذاشت اما در بخشی از صحبت‌های خود به توصیف یکی از صحنه‌های چالش‌برانگیز پرداخت. طبق گفتگویی که انجام شد، کریستوفر اسمیت در یکی از صحنه‌های فیلم باید یک امپادانا (یک نوع شیرینی که در کشورهای لاتین ریشه دارد) بخورد. به دلیل پیچیدگی‌های موجود در این صحنه، دست‌اندرکاران و بازیگران مجبور بودند آن را چندین و چند بار ضبط کنند. با تکرار این فرآیند، سینا در مجموع ۳۱ عدد شیرینی را خورد. در ضمن، ادریس البا (Idris Elba) هم در 2020 CCXP – São Paulo حضور یافت. او در بخشی از صحبت‌های خود به لباس مخصوص بلاداسپرت پرداخت و آن را «نوآورانه و بسیار پیشرفته» توصیف کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا