برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

باکس آفیس: فروش هفته افتتاحیه Suicide Squad 2 بالاتر از WW84 بوده است

جوخه انتحار انتظارات را برآورده نکرد

باکس آفیس: فروش هفته افتتاحیه Suicide Squad 2 بالاتر از WW84 بوده است ۰ ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک
فروش هفته افتتاحیه Suicide Squad 2

طبق گزارشی که اخیرا در وب سایت Deadline کار شده، فروش هفته افتتاحیه Suicide Squad 2 بالاتر از Wonder Woman 1984 بوده است.

پس از کاهش نرخ ابتلای ویروس کرونا در کشورهای مختلف و بازگشایی دوباره سالن‌های نمایش، باکس آفیس جهانی از شرایط بسیار بهتری برخوردار شده اما فراز و نشیب‌ها همچنان ادامه دارد. در همین حین، برخی از فیلم‌های مورد انتظار مانند A Quiet Place Part II و Godzilla vs. Kong توانستند طرفداران خود را به سینماها کشانده و فروش قابل‌توجهی را در سراسر جهان به ثبت برسانند. در مقابل، آثاری مثل Black Widow و Space Jam: A New Legacy قرار می‌گیرند که عملکرد ضعیفی داشته‌اند. البته فیلم اختصاصی بلک ویدیو در هفته نخست عملکرد بسیار خوبی داشت اما در هفته‌های بعد کاهش بسیار قابل‌توجهی را تجربه کرد. در ضمن، ادامه داشتن انتشار فیلم‌های جدید روی سرویس‌های استریم و شیوع سویه دلتا کرونا باعث شده باکس آفیس نتواند مانند گذشته به روند نویدبخش خود ادامه دهد.

پیش از اینکه The Suicide Squad راهی سینماهای سراسر جهان و سرویس استریم HBO Max شود، امید زیادی به فروش بالای آن وجود داشت. ریشه‌های چنین امیدواری‌ای را می‌توان در موارد مختلفی جستجو کرد: مورد اول، جیمز گان (James Gunn) بوده که به عنوان نویسنده و کارگردان در ساخت مشارکت داشت؛ مورد دوم، بازیگران مشهوری هستند که جلوی دوربین حاضر شده‌اند؛ مورد سوم، بازخوردهای منتقدان است که مثبت بوده‌اند؛ دلیل چهارم و پایانی، به فروش اولیه مربوط می‌شود. این فیلم موفق شده بود ۴ میلیون دلار بفروشد.

وب سایت Deadline در تازه‌ترین گزارش اختصاصی خود به باکس آفیس داخلی در هفته گذشته پرداخت. طبق آنچه در متن آمده، فروش هفته افتتاحیه Suicide Squad 2 پایینتر از Birds of Prey و بالاتر از Wonder Woman 1984 بوده است. اثر جدید جیمز گان در هفته ابتدایی خود ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخت و رتبه اول را تصاحب کرد. پرندگان شکاری و واندر وومن در بازه‌های زمانی مشابه ۳۳ میلیون دلار و ۱۶ میلیون دلار فروش داشتند. اگرچه Wonder Woman 1984 بدترین افتتاحیه را در میان آثار DC Extended Universe دارد، نباید فراموش کرد در شرایطی روی پرده نقره‌ای رفت که مردم تمایلی به حضور در سال‌های نمایش نداشتند.

فروش هفته افتتاحیه Suicide Squad 2
فیلم Jungle Cruise

سازندگان Suicide Squad 2 انتظار داشتند در هفته نخست اکران داخلی ۳۰ میلیون دلار بفروشد اما چنین اتفاقی رخ نداد. با این حال، نباید فراموش کرد حالا بهترین افتتاحیه دوران همه‌گیری کرونا را در میان آثار متعلق به رده‌سنی R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال) دارد. عوامل مختلفی در عملکرد ضعیف موثر بوده‌اند که مهم‌ترین‌هایشان احتمالا انتشار همزمان در فضای مجازی باشد. اگرچه مسئولان استودیوهای مختلف اطمینان داده بودند انتشار همزمان هیچ تاثیری روی فروش ندارد اما این اتفاق رخ داده است.

فیلم Jungle Cruise موفق شد با ثبت فروشی ۱۵ میلیون و ۶۹۰ هزار دلاری رتبه دوم را بدست بیاورد. کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند محصول والت دیزنی در هفته دوم اکران کاهشی ۶۰ درصدی را تجربه کند اما میزان فروشش ۵۵ درصد افت داشت. مجموع فروش داخلی این اثر حالا ۶۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار است. رتبه سوم باکس آفیس هفته گذشته به Old تعلق دارد که توسط ام نایت. شیامالان (M. Night Shyamalan) کارگردانی شد. محصول یونیورسال به فروش ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دلاری بسنده کرد.

Black Widow در رتبه چهارم دیده می‌شود. اولین فیلم اختصاصی بلک ویدیو تنها ۱۰۰ هزار دلار نسبت به Old کمتر فروخت تا در لیست هفته گذشته یک پله عقبتر قرار بگیرد. رتبه پنجم هم به در اختیار Stillwater قرار دارد. این اثر که مت دیمون (Matt Damon) را به عنوان بازیگر نقش اصلی خود دارد، ۲ میلیون و ۸۶۰ هزار دلار فروش داشت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments