فیلم Suicide Squad 2

هر آنچه باید درباره شخصیت‌های فیلم Suicide Squad 2 بدانید

از هارلی کویین تا استارو

در شرایطی که فاصله چندانی با انتشار در سینماها و HBO Max نداریم، می‌خواهیم نگاهی به شخصیت‌های فیلم Suicide Squad 2 انداخته و آن‌ها را معرفی کنیم.

پس از اینکه Suicide Squad به سینماها آمد، بازخوردهای ضد و نقیضی را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرد. با این حال، موفق شد بیش از ۷۴۶ میلیون دلار در سراسر جهان فروخته و بدین ترتیب، شرایط را برای ساخت دومین اقتباس سینمایی جوخه انتحار مهیا کند. دیوید آیر که قسمت اول را جلوی دوربین برده بود، با وارنر و دی‌سی فیلمز به توافق رسید تا بار دیگر روی صندلی کارگردانی بنشیند. با گذشت مدت کوتاهی، نظر فیلمساز آمریکایی تغییر کرد و بنا به دلایلی تصمیم گرفت به دیگر پروژه فرنچایز DC Extedend Universe یعنی Gotham City Sirens بپیوندد؛ پروژه‌ای که قرار بود در تابستان سال ۲۰۱۷ میلادی وارد فاز فیلمبرداری شود اما در پی تغییرات مدیریتی دی‌سی فیلمز سرنوشتش در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته و مشخص نیست ساخته می‌شود یا خیر.

پس از جدایی دیوید آیر، تهیه‌کنندگان فیلم Suicide Squad 2 روند جستجو را آغاز کردند تا بتوانند شخص جایگزین را بیابند. طبق گزارش‌های غیررسمی، آن‌ها به سراغ مل گیبسون رفته و مذاکراتی را با او انجام دادند. تهیه‌کنندگان حتی روبن فلشر، دنیل اسپینوزا، جاناتان لوین و دیوید اس. گویر را برای کارگردانی در نظر گرفته بودند اما به نتیجه دلخواه نرسیدند. البته چالش‌ها به همین یک مورد خلاصه نمی‌شود. دومین اقتباس سینمایی جوخه انتحار در آن برهه زمانی فیلمنامه نداشت و تهیه‌کنندگان همچنین سعی داشتند شخص مناسب را برای نوشتن داستان بیابند. البته برخی فیلمنامه‌نویسان ایده‌ها یا پیش نویس‌های خود را برای وارنر ارسال کردند. با این حال، هیچ کدام نتوانستند نظر مثبت تهیه‌کنندگان را جلب کنند.

جیمز گان

در شرایطی که وارنر و دی‌سی فیلمز به دنبال کارگردان و فیلمنامه‌نویس برای فیلم Suicide Squad 2 بودند، والت دیزنی در اقدامی غیرمنتظره به همکاری خود با جیمز گان کارگردان مجموعه فیلم‌های Guardians of the Galaxy خاتمه داد. ریشه این اتفاق را می‌توان در جوک‌هایی قدیمی‌ای یافت که فیلمساز آمریکایی سال‌ها قبل در صفحه توییتر خود به اشتراک گذاشته بود؛ جوک‌هایی که به هیچ وجه به مذاق گروهی از کاربران خوش نیامد و زمینه‌ساز شکل‌گیری یک موج اعتراضی شد. وارنر که اهمیتی به فضای منفی به وجود آمده نمی‌داد، به مذاکره با گان پرداخت تا نهایتا یک قرارداد همکاری میانشان امضا شود. استودیو آمریکایی به گان پیشنهاد داد قسمت جدید سوپرمن را جلوی دوربین ببرد اما او نسبت به چنین پروژه‌ای مطمئن نبود. در نتیجه، وارنر به او آزادی عمل داد تا هر فیلمی که می‌خواهد را انتخاب کند.

جیمز گان پس از بررسی گزینه‌های مختلف تصمیم گرفت سکان دومین اقتباس سینمایی جوخه انتحار را بدست بگیرد. او نه تنها فیلمنامه را نوشته، بلکه آن را کارگردانی کرده است. فیلم مزبور یک دنباله مستقل برای Suicide Squad است که سال ۲۰۱۶ اکران شده بود. به بیان دیگر، داستان‌ها در یک جهان مشابه روایت می‌شوند اما ارتباط چندانی میانشان وجود نداشته و مخاطب بدون تماشای قسمت اول می‌تواند قسمت دوم را دیده و اتفاقاتش را به صورت کامل درک کند. داستان فیلم جدید درباره تعدادی از ابرشرورهای دنیای سینمایی دی‌سی است که می‌پذیرند به آمریکای جنوبی رفته و یک ماموریت بسیار خطرناک را به سرانجام برسانند. پاداش این عملیات، کاهش محکومیتشان است.

از آنجایی که اثر جدید گیمز گان شخصیت‌های مهم و متعددی را در خود جای داده، تصمیم گرفتیم در قالب یک مقاله به معرفی آن‌ها بپردازیم.

هارلی کویین

بازیگر: مارگو رابی

هارلی کویین با نام واقعی دکتر هارلین فرانسیس کویینزل قبلا به عنوان روانپزشک در زندان کار می‌کرد. او طی اتفاقاتی وظیفه یافت در زندان به ملاقات با جوکر رفته و به واسطه گفتگو با دلقک دیوانه بتواند با طرز فکر و اهدافی که دنبال می‌کند آشنا شود. در شرایطی که دکتر کویینزل قرار بود جوکر را تحت کنترل داشته باشد، موفق شد روانپزشکش را اغوا کرده و کاری کند که دیوانه‌وار عاشق شده و از او حرف شنوی داشته باشد. جوکر از علاقه هارلین به خودش نهایت بهره را برد و به واسطه کمک او توانست از زندان فرار کرده و آزادی‌اش را بدست بیاورد. در پی این اتفاق، جوکر از هارلین خواست خود را داخل مواد شیمیایی انداخته تا بدین ترتیب علاقه‌اش را به اثبات برساند. هارلین که شدیدا عاشقش بود، تصمیم گرفت اینکار را انجام دهد. شیرجه به داخل مواد شیمیایی و خروج از آن باعث شد روانپزشک مزبور از لحاظ ظاهری و رفتاری شباهت‌های بسیاری به دلقک دیوانه پیدا کند. آن‌ها در ادامه به یک زوج تبدیل شده و دست به شرارت‌های متعددی زدند. هر چند، رابطه‌شان دوام چندانی نداشته و هارلی سعی کرد اقدامات شرورانه خود را به صورت مستقل ادامه دهد.

مارگو رابی نقش‌آفرینی هارلی کویین را بر عهده دارد. عملکرد او در Suicide Squad به قدری عالی بود که به یکی از معدود نقاط قوت فیلم بدل شد. همچنین طرفداران به واسطه روش‌های مختلف تمایل خود را برای تجدیدار دیدار با این شخصیت در فیلم‌های آتی دنیای سینمایی دی‌سی نشان داده‌اند. در ضمن، هارلی برخلاف تعداد قابل‌توجهی از ابرشرورها قدرت فراانسانی ندارد اما قابلیت‌های شاخصی را در خود جای داده که او را به فردی خطرناک تبدیل می‌کنند. او قدرت و چابکی بالایی داشته و به راحتی می‌تواند دشمنان را در مبارزات تن به تن از پا دربیاورد. هارلی همچنین از تجربه زیادی در استفاده از انواع مختلف سلاح‌های گرم و سرد به خصوص چوب بیسبال برخوردار است و رفتارهای غیرقابل‌پیش‌بینی‌ای دارد. بد نیست بدانید یکی از لباس‌های این ابرشرور در فیلم Suicide Squad 2 بر اساس بازی ویدیویی Batman: Arkham City محصول سال ۲۰۱۱ میلادی طراحی شده است.

بلاداسپرت

بازیگر: ادریس البا

بلاداسپرت یکی از شخصیت‌های جدید فیلم Suicide Squad 2 به شمار می‌رود. طبق اندک اطلاعات موجود، او یک مزدور است که از لباس و سلاح‌هایی با تکنولوژی پیشرفته برای انجام ماموریت‌های خود بهره می‌برد؛ لباس و سلاح‌هایی که تنها توسط او قابل‌استفاده هستند. این شرور به خاطر شلیک یک گلوله کریپتونایت شده به سوپرمن و فرستادن او به کما به زندان آورده شده است. رابرت دوبویس در ابتدا تمایل ندارد به آماندار والر در عملیات جدیدش کمک کرده اما در ادامه نظرش تغییر می‌کند. دلیل این اتفاق را باید در نفوذ والر جستجو کرد. ظاهرا دختر دوبویس درگیر یک پرونده بوده و والر هم از همین پرونده به عنوان اهرم فشار استفاده می‌کند. رابرت که نمی‌خواهد اتفاقی برای دخترش بیافتد، عضویت در جوخه انتحار و عملیات در آمریکای جنوبی را می‌پذیرد.

در حال حاضر اطلاعاتی از گذشته بلاداسپرت در دنیای سینمایی دی‌سی موجود نیست اما می‌دانیم چه سرگذشتی در کمیک بوک‌ها داشته است. در حالی که جوان بود، برای شرکت در جنگ ویتنام فراخوانده شد اما از آن‌جایی که از مرگ می‌ترسید، به کانادا فرار کرد. در پی این اتفاق، برادر کوچکترش به جای او به جنگ رفت و در جریان یکی از نبردها دست‌ها و پاهای خود را از دست داد. این اتفاق باعث شد حس عذاب وجدان رابرت دوبویس را به سمت دیوانی سوق دهد. در همین شرایط، ماموران لکس لوتر دنبال فردی می‌گشتند تا از طریق او بتوانند به خواسته خود یعنی مرگ سوپرمن برسند. آن‌ها با بررسی شرایط رابرت به این نتیجه رسیدند که از وضعیت حاضر او می‌توانند سوء استفاده کرده تا مقابل کلارک کنت بایستد.

بلاداسپرت مانند هارلی کویین هیچ گونه قدرت فراانسانی نداشته و نقاط قوتش را باید در مهارت بالا در مبارزات تن به تن، قدرت و میزان استقامت بالاتر از انسان‌های معمولی، سرعت واکنش بالا، دقت زیاد حین تیراندازی و تجربه بالا در استفاده از سلاح‌های مختلف جستجو کرد.

پیس میکر

بازیگر: جان سینا

پیس میکر (Peacemaker) یک شخصیت جدید به شمار رفته و به جز اطلاعات کلی، چیزی درباره‌اش نمی‌دانم. با توجه به اندک جزئیات موجود، او فرد بیرحمی بوده و به جینگوئیسم اعتقاد دارد. طرفداران این مکتب فکر می‌کنند کشورشان نسبت به دیگران برتر بوده و برای دفاع از منافع ملی خود به جای برقراری روابط مسالمت‌آمیز و صلح‌طلبانه روی تهدید و زور تاکید دارند. شرایط در کمیک بوک‌ها متفاوت بوده و می‌دانیم کریستوفر اسمیت در صفحات کاغذی چه سرگذشتی را پشت سر گذاشته است. پدر او یکی از افسران کمپ‌های آلمان نازی بود و همین موضوع باعث شد کریستوفر به فردی سرافنکنده تبدیل شود. پدر که نمی‌توانست شرمندگی اعضای خانواده‌اش را ببیند، دست به خودکشی زد. این سلسله اتفاقات دست به دست هم دادند تا کریستوفر به فردی بسیار خشن تبدیل شود که کوچک‌ترین رفتار اشتباهی در مقابلش می‌تواند طبعات مرگباری را به همراه داشته باشد. در ضمن، او روی پرده نقره‌ای یک دیپلمات بوده و اعتقاد دارد برای برقراری صلح می‌توان از هر روشی حتی خشونت‌آمیز بهره برد. در ضمن، او معمولا به سراغ دیکتاتورها و جنایتکاران جنگی رفته و جانشان را می‌گیرد.

یکی از ویژگی‌های شاخص پیس میکر کلاهی است که روی سر دارد. او معتقد است کلاه مزبور روح تمامی افرادی که کشته را در خود جای داده و از همه مهمتر، اعتقاد دارد روح مردگان به او در جریان ماموریت‌ها کمک می‌کنند. کریستوفر اسمیت از لحاظ فیزیکی بهترین شرایطی را دارد که یک انسان می‌تواند به آن دست یابد. از دیگر ویژگی‌هایش می‌توان به مهارت و دقت بالا در هنگام استفاده از سلاح‌های گرم و اعتقاد راسخ به روش‌هایی اشاره کرد که برای دستیابی به هدف بهره می‌برد.

ریک فلگ

بازیگر: یوئل کینامان

ریک فلگ یکی از معدود شخصیت‌هایی محسوب می‌شود که در Suicide Squad حضور داشت و در فیلم Suicide Squad 2 هم حاضر است. در دنیای سینمایی دی‌سی، یکی از افسران نیروی ویژه بود و طی اتفاقاتی تصمیم گرفت به استخدام آماندا والر دربیاید. پس از دستگیری جون مون، یوئل وظیفه یافت از او محافظت کند اما در اتفاقی غیرمنتظره، یک رابطه عاشقانه میانشان به وجود آمد. پس از اینکه انچنترس کنترل جسم جون را بدست گرفت و فرار کرد، یوئل به عنوان فرمانده جوخه انتحار انتخاب شد تا جادوگر را یافته و جلوی اقداماتش را بگیرد. عضو سابق نیروهای ویژه در انتها به خواسته خود رسید و توانست معشوقه‌اش را از شر انچنترس نجات دهد. در ضمن، بد نیست بدانید ریکی که در قسمت دوم حضور دارد، متفاوت از شخصیتی است که در قسمت اول دیده بودیم. او مقداری احمق‌تر شده، جدیت کمتری دارد و ساده‌لوح‌تر شده است.

ریک فلک در دنیای سینمایی دی‌سی یک کلنل ارتش ایالات متحده آمریکا بود. از همین رو، آمادگی و قدرت زیادی داشته و از آستانه تحمل بالایی برخوردار است. در نتیجه، ضرباتی که دیگران را از پا درمی‌آورند، در مقابل او کارساز نیستند. او همچنین تک‌تیرانداز بسیار باتجربه‌ای بوده و می‌تواند جان اهداف را بدون چالشی بگیرد. مطابق انتظار، ریک هنگام استفاده از انواع دیگر سلاح‌های گرم با مشکلی مواجه نمی‌شود. از دیگر ویژگی‌های شاخص این شخصیت می‌توان به هوش بالا اشاره کرد. در نتیجه، نه تنها به خوبی می‌تواند یک گروه را فرماندهی کند، بلکه قادر است با در نظر گرفتن شرایط تصمیمات موثری را برای مقابله با دشمن اتخاذ کند. علاوه بر این، شبکه‌ای از ارتباطات قوی داشته که به واسطه آن‌ها می‌تواند خواسته‌های خود را عملی کند.

کینگ شارک

صداپیشه: سیلوستر استالونه

کینگ شارک یک موجود هیبرید بوده و ویژگی‌های انسان و کوسه را در خود جای داده است. جیمز گان کارگردان فیلم Suicide Squad 2 در ابتدا تصمیم گرفته بود مانند کمیک بوک‌ها کینگ شارک را به عنوان یک کوسه سرچکشی به تصویر بکشد اما پس از بررسی‌های بیشتر نظرش تغییر کرد. طبق توضیحاتی که ارائه شده، در صورت استفاده از کوسه سرچکشی به عنوان منبع الهام، چشم‌های شخصیت در گوشه‌های سرش قرار می‌گرفت که چندان جالب نبود. در ضمن، اطلاعات اولیه پیرامون سرگذشتش در دسترس قرار دارد. او از نوادگان یک کوسه با قدرت‌هایی شبیه به خدا بوده و به همین دلیل می‌تواند بدون مشکل روی خشکی زندگی کند. او همچنین به واسطه قدرت بدنی بالای خود در جرم‌های مختلف مشارکت داشت تا اینکه دستگیر و به زندان بل رو منتقل شد. این اتفاق، پیوستنش را به جوحه انتحار را زمینه‌چینی کرد.

کینگ شارک در فیلم Suicide Squad 2 یک فرد دوقطبی است: یک شخصیت او عاشق مطالعه بوده و مهربان است اما شخصیت دیگر خشونت بسیار بالایی را در خود جای داده است. او همچنین شدیدا به دوستانش عشق می‌ورزد اما وقتی گرسنه شود، دوست و دشمنان را نشناخته و بر اساس غریزه، هر فردی که ببینید را می‌کشد. از دیگر ویژگی‌های رفتاریش می‌توان به پیروی بی چون و چرا از دستورات اشاره کرد.

همان‌طور که گفته شد، کینگ شارک یک هیبرید بوده و همزمان که مانند انسان‌ها روی دو پا راه می‌رود و از دستانش برای برداشتن اشیا بهره می‌برد، جسمی مانند یک کوسه دارد. البته شباهت‌ها به کوسه تنها به ظاهر خلاصه نشده و این موجود هیبرید قدرت، آستانه تحمل درد و استقامت بالایی دارد. او همچنین می‌تواند زیر آب نفس کشیده و دندان‌های تیزی دارد که به راحتی می‌توانند داخل گوشت و حتی استخوان نفوذ کنند.

آماندا والر

بازیگر: وایولا دیویس

آماندا والر یکی از کارمندان بالارتبه دولت ایالات متحده آمریکا بوده و مدیریت سازمان Advanced Research Group Uniting Superhumans را به دوش می‌کشد. این شخصیت در دنیای سینمایی دی‌سی احترام زیادی برای سوپرمن قائل بود اما معتقد است موجودات یا انسان‌های دیگری مانند سوپرمن از قدرت‌های بسیار زیاد برخوردار بوده و به راحتی می‌توانند جنگ جهانی سوم را راه بیاندازند. به همین دلیل، تصمیم گرفت جوحه انتحار را راه‌اندازی کند تا در صورتی که یک تهدید ماوراطبیعی از راه رسید، انسان‌ها قادر به مقابله با آن باشند.

آماندا والر فرد باهوشی بوده و به واسطه مسئولیت‌هایی که به دوش می‌کشد، از امکانات بسیار زیادی برخوردار است. او معمولا اطلاعات زیادی را درباره افراد جمع‌آوری کرده و بدین طریق با نقاط ضعفشان آشنا می‌شود. او سپس از همین نقطه ضعف برای وادار کردن شخص مقابل به انجام درخواست‌ها بهره می‌برد. آماندا همچنین فردی بی رحم، بسیار سخت‌گیر، بی عاطفه و بدون خطوط اخلاقی است که برای امنیت کشور خود یعنی ایالات متحده آمریکا دست به هر کاری می‌رود. در ضمن، او واقعا به اهدافی که در سر می‌پروراند اعتقاد داشته و به راحتی از آن‌ها دست نمی‌کشد.

کاپیتان بومرنگ

جی کورتنی

جرج هارکنس یکی دیگر از شخصیت‌های اولین اقتباس جوخه انتخار است که در فیلم Suicide Squad 2 با او تجدید دیدار می‌کنیم. او فرزند نامشروع یک کارخانه‌دار ثروتمند به نام ویلارد والتر ویگینز بود. به همین دلیل، از سوی خانواده‌اش مورد پذیرش قرار نگرفت و سرپرستی‌اش به فردی به نام ایان هارکنس سپرده شد. ایان نفرت زیادی نسبت به پسرک داشت. علاوه بر این، جرج در فقر بزرگ شد.

جرج هارکنس در حالی که سن و سال چندانی نداشت، یاد گرفت بومرنگ ساخته و آن را به ابزاری پیچیده تبدیل کند. جرج در 15 سالگی و به همراه دوست خود از یک فروشگاه دزدی کرده و با پولی که به جیب زدند فرار کردند. او چند سال بعد با نام خانوادگی هارکنس برای استخدام در شرکت پدر واقعی‌اش اقدام کرد و توانست به خواسته خود برسد. در همین حین، سرقت‌های متعددی را انجام داد؛ سرقت‌هایی که توجه فلش را به خخود جلب کردند. او در نهایت توسط بری آلن دستگیر و به نیروهای پلیس تحویل داده شد. این اتفاق حضورش در زندان و پیوستن به جوخه انتحار را زمینه‌چینی کرد.

کاپیتان بومرنگ فردی سرسخت و شوخ طبع بوده و هیچ مشکلی با سرقت، زدن دیگران یا حتی کشتنشان ندارد. تا جایی که در قسمت اول جوخه انتحار اسلیپنات را تحریک کرد تا برخلاف دستورها عمل کند. کاپیتان می‌خواست ببیند آیا بمبی که داخل گردنشان قرار گرفته واقعی است یا خیر. در ضمن، شاخص‌ترین ویژگی جرج هارکنس مهارت در استفاده از بومرنگ به شمار می‌رود. او نه تنها از بومرنگ‌ها به عنوان یک پرتابه بهره می‌برد، بلکه می‌تواند از آن‌ها به عنوان یک سلاح در نبردهای تن به تن استفاده کند.

ثینکر

بازیگر: پیتر کاپالدی

نسخه‌های مختلفی از ثینکر در کمیک بوک‌ها وجود دارد که هر کدام دارای نام و نام خانوادگی منحصربفردی هستند. نسخه‌ای که در فرنچایز DC Extended Universe حضور می‌یابد، جدید بوده و گایوس گریوز نامگذاری شده است. او یک فراانسان اسکاتلندی بوده و می‌تواند ذهن دیگران را تحت کنترل خود گرفته یا اجسام را تکان دهد. گایوس همچنین بسیار باهوش بوده و یک دانشمند به شمار می‌رود. هوش بالا و اطلاعات در حوزه‌های علمی باعث شد به یکی از کارمندان ارشد آزمایشگاه یوتنهایم واقع در جزیره کورتو مالتیز (محل رخ دادن اتفاقات فیلم Suicide Suad 2) تبدیل شود. او طی اتفاقاتی به اسارت گروه جوخه انتحار درآمده و مجبور می‌شود به آن‌ها کمک کند تا بتواند به خواسته خود، یعنی نابودی پروژه استارفیش دست یابد.

همان‌طور که در پاراگراف قبلی اشاره شد، ثینکر در کمیک بوک‌ها نسخه‌های مختلفی دارد که اولینش کلیفورد دوو است. او یک وکیل شکست خورده بود که با گذشت مدتی تصمیم گرفت به فعالیتش پایان دهد. کلیفورد طی سال‌ها وکالت به این نتیجه رسیده بود که شرورهای گاتهام مهارت بالایی دارند اما از هوش کافی برای تحت کنترل گرفتن دنیای تبهکاری برخوردار نیستند. از همین رو، وارد حوزه تبهکاری شد و در ابتدا به جنایتکاران نه چندان مهم کمک می‌کرد اما در ادامه به یک ابرشرور تبدیل شد.

پولکا دات من

بازیگر: دیوید دستمالچیان

ابنر کریل در دنیای سینمایی دی‌سی سرگذشت عجیبی دارد. مادر او یک دانشمند بود و علاقه شدیدی به ابرقهرمانان داشت. در نتیجه، از بچه‌های خود به عنوان نمونه‌های آزمایشی استفاده کرد تا ببیند می‌تواند قدرت‌های فراطبیعی به انسان‌های عادی بدهد یا خیر. مطابق انتظار، نتایج آزمایش‌ها مطابق انتظار نبود و تعدادی از خواهر و برادر‌های ابنر جانشان را از دست دادند. ابنر هم به یک بیماری دچار شد؛ بیماری‌ای که باعث به وجود آمدن پولکا دات روی پوستش می‌شود و در صورتی که آن‌ها را در فاصله مشخصی برندارد، تمام بدنش پر از آن‌ها شده و نهایتا جانش را از دست می‌دهد. بد نیست بدانید بدانید ابرشرور نه چندان مشهور دی‌سی می‌تواند پولکا دات‌ها را به ابزارهای مختلف تبدیل کند. هر کدام از رنگ‌ها به یک نوع ابزار یا سلاح خاص تبدیل می‌شود.

ابنر کریل فرد کم حرف و افسرده‌ای بوده و اعتماد به نفس پایینی نسبت به قابلیت‌های خود دارد. در نتیجه، در جریان نبردها به شدت مضطرب می‌شود. او همچنین علاقه‌ای به ادامه زندگی نداشته و ترجیح می‌دهد در جریان ماموریتش در جزیره کورتو مالتیز کشته شود.

رتکچر 2

بازیگر: دنیلا ملچیور

کلیو کازو یکی از دیگر شرورهایی است که نامش در میان شخصیت‌های فیلم Suicide Squad 2 دیده می‌شود. او دختر یک فرد بی‌خانمان بود که در یک برهه زمانی با از بین بردن موجودات موذی امرار معاش می‌کرد. پس از اینکه به تکنیکی برای تحت کنترل گرفتن موش‌ها دست یافت، از آن برای سرقت جواهرات و دیگر اشیای قیمتی بهره برد. فعالیت‌های رتکچر ادامه داشت تا اینکه توسط بتمن کشته شد. رتکچر قبل از اینکه جانش را از دست دهد تمامی تکنیک‌ها و نکات را به دخترش یاد داده بود. بدین ترتیب، کلیو در پی مرگ پدرش به رتکچر 2 تبدیل شد و راهش را ادامه داد تا اینکه به زندان افتاد.

کلیو کازو انسان دوست‌داشتنی‌ای بوده و برخلاف دیگر اعضای جوخه انتحار دنبال خوبی در افرادی می‌گردد که اطرافش هستند. او همچنین تلاش می‌کند با دیگران حتی قاتلان سریالی‌ای مانند پیس میکر و کینگ شارک رابطه‌ای دوستانه برقرار کند.

سوانت

بازیگر: مایکل روکر

برایان دورلین هکری کارکشته بوده و ثروتی عظیم داشت اما نمی‌دانست با پولی که دارد چه کارهایی انجام دهد. همین موضوع باعث شد حوصله‌اش سر رفته و طی اتفاقاتی تصمیم گرفت به یک کیفرجو تبدیل شود؛ کیفرجو به فردی گفته می‌شود که بدون مجور قانونی سعی دارد عدالت را برقرار کند. دورلین برای رسیدن به هدف خود از مهارت‌هایش در زمینه کامپیوتر بهره برد. در نتیجه، به راحتی مجرمان را ردیابی کرده و آن‌ها را متوقف کرد. اگرچه هدف خوبی را در ذهن می‌پروراند، از دید ماموران قانونی یک مجرم دیده بود، به خصوص اینکه روش‌هایش چندان قابل‌قبول نبودند. او در انتها دستگیر و به زندان انتقال داده شد. سوانت در کمیک بوک‌ها سرگذشت نسبتا مشابهی دارد. یک فرد ثروتمند بود که به گاتهام آمده و سعی می‌کند عدالت را با همکاری بتمن اجرا کند اما او شوالیه تاریکی نمی‌پذیرد؛ زیرا برایان اهمیت چندانی به دیگران نمی‌دهد. بدین ترتیب، به یک کیفرجو تبدیل می‌شود.

برایان دورلین یک هکر کارکشته بوده و هر کاری در این حوزه از دستش برمی‌آید. او قادر است علیه دشمنان خود مدرک جمع‌آوری کرده و سپس آن‌ها را تهدید کند. همچنین می‌تواند سیستم‌های کامپیوتری را از کار بیاندازد. او مانند پیس میکر یا بلاداسپرت در استفاده از سلاح‌های گرم باتجربه نیست اما از یک پیستول بهره می‌برد تا دشمنانش را از پا دربیاورد.

بلک گارد

بازیگر: پیت دیویدسون

ریچارد دیک هرتز برخلاف بسیاری از شخصیت‌های حاضر در فیلم Suicide Squad 2 چندان مورد کندوکاش قرار نگرفته است. تنها می‌دانیم در یک نقطه از زندگی خود تصمیم گرفت یک تبهکار شود. ارتکاب جرم‌های مختلف توسط او ادامه داشت تا اینکه توسط نیروهای قانون دستگیر و پس از محاکمه، به زندان انتقال داده شد. شرایط در کمیک بوک‌های دی‌سی مقداری بهتر است. بلک گارد یک اوباش بی نام و نشان بود تا اینکه به عضویت گروه تبهکاری ۱۰۰۰ درآمد. شرایط مطابق انتظار ریچارد پیش نرفت و از سوی گروهش خیانت دید. او پس از پشت سر گذاشتن فراز و نشیب‌های مختلف تصمیم گرفت مانند گذشته به یک تبهکار تبدیل شود. او در ادامه دستگیر شد تا به زندان رفته و نهایتا به عضویت جوخه انتحار در بیاید.

بلک گارد در دنیای سینمایی دی‌سی فردی خودخواه بوده و اعتماد به نفس زیادی نسبت به مهارت‌هایش دارد. از دیگر ویژگی‌های او می‌توان به مهارت بالا در استفاده دو سلاح کلت اشاره کرد. ریچارد دیک هرتز هنچنین یک لباس مخصوص به تن می‌کند که در برابر گلوله‌های مختلف مقاوم است. در ضمن، اصلی‌ترین نقطه ضعف او حماقتش است که کار دستش می‌دهد.

تی.دی.کی

بازیگر: نیتن فیلین

کوری پیتزنر در دنیای سینمایی دی‌سی شرایطی شبیه به رچارد دیک هرتز داشته و اطلاعات چندانی از زندگی‌اش موجود نیست. تنها می‌دانیم یک ابرانسان بوده و قدرت‌های فراطبیعی خود را از ابتدا داشته است. او می‌تواند دستان و پاهای خود را از بدنش جدا کرده و همچنان کنترلشان کند.

یک نکته قابل‌توجه پیرامون تی‌.دی.کی وجود دارد که دانستنش خارج از لطف نیست. وقتی دستان و پاها جدا شدند، امکان چسبیدنشان به بدن وجود ندارد. بلکه دستان یا پاها دوباره رشد می‌کنند.

ویسل

بازیگر: شان گان

در حال حاضر هیچ گونه اطلاعاتی درباره سرگذشت ویسل وجود نداشته و اصلا مشخص نیست چطور به وجود آمده است. تنها می‌دانیم او ۲۷ کودک را کشت و همین اتفاق باعث شد توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده و به زندان آورده شود.

ویسل در کمیک بوک‌ها جان مونرو نام دارد. او یک دانشجوی تنها در دانشگاه استنفورد بود و معمولا کسی به او اهمیتی نمی‌داد. اگر هم چنین اتفاقی رخ می‌داد، با تمسخر همراه بود. چند سال بعد به یک استاد تبدیل شد و در دانشگاه وندمیر مشغول تدریس شد. پس از اینکه فهمید با تعدادی از همکلاسی‌های سابقش همکار شده، تصمیم گرفت آن‌ها را به قتل برساند تا شرایط برای گرفتن ترفیع مهیا شود. او برای عملی کردن برنامه‌های قتل خود یک لباس با الهام از راسو ساخت.

ویسل یک هیبرید است اما بیشتر از اینکه به یک انسان شبیه باشد، رفتارهایش به راسوها شباهت دارد؛ برای مثال، در بخشی از فیلم Suicide Squad 2 شیشه درب زندان را لیس می‌زند تا ببیند چه چیزی بوده و می‌تواند آن را بخورد یا نه، اقدامی ک در حیوانات به وفور دیده می‌شود. ویسل نه تنها هیچ علاقه یا عادت خاصی ندارد، بلکه از درکی نسبت به هنجارهای اجتماعی برخوردار نبوده و اصلا نمی‌داند چطور باید با انسان‌ها تعامل برقرار کند.

کلندر من

بازیگر: شان گان

تا به این لحظه اطلاعاتی از نسخه لایو اکشن کلندر من موجود نبوده و باید به مرور صفحات کمیک بوک بسنده کنیم. او جولیان گرگوری دی نام داشته و عاشق تاریخ و تقویم است. از همین رو، پس از اینکه وارد دنیای تبهکاری شد، تصمیم گرفت اقدامات خود را در تاریخ‌های مشخصی انجام دهد. او همچنین متناسب با مناسبت تاریخی‌ای که برای انجام جرم انتخاب کرده، لباسی را به تن می‌کند.

کلندر من در کمیک بوک‌ها مهارت بالایی در مبارزات تن به تن دارد اما عاملی که باعث شد بسیاری از جنایت‌های خود را با موفقیت به اتمام برساند، هوش و ذکاوت بالا بوده است.

جاولین

بازیگر: فلولا بورگ

گانتر براون در دنیای سینمایی دی‌سی یک ورزشکار آلمانی است که سابقه شرکت در رقابت‌های المپیک در پرونده‌اش دیده می‌شود. علی‌رغم چنین موفقیت‌هایی، او تصمیم گرفت به دنیای تبهکاری قدم گذاشته و از مهارت‌هایش برای پیشبرد اهدافی شوم بهره ببرد. فعالیت‌های تبهکاری او ادامه داشت تا اینکه دستگیر شد.

جاولین از نیزه به عنوان سلاح اصلی خود استفاده می‌کند. او فرد کاریزماتیک، دوست‌داشتنی و بیش از حد مودب است. گانتر براون همچنین روی هارلی کویین کراش داشته و سعی می‌کند رابطه‌اش را با او بهبود دهد. نکته جالب اینجا است که کویینزل هم حسی نسبت به گانتر دارد. جاولین همچنین بیش از حد به ظاهر خود اهمیت می‌دهد، تا جایی که اصلا مهم نیست در چه شرایطی بوده و چه سرنوشتی در انتظارش قرار دارد، حتما و حتما باید عالی به نظر برسد. در ضمن، او اهمیتی به دیگران نداده و بدون هیچ گونه پشیمانی‌ای جانشان را می‌گیرد.

سول سوریا

بازیگر: آلیس براگا

با اطمینان نمی‌توان گفت اما سول سوریا احتمالا نسخه مونث خوان سوریا در کمیک بوک‌ها است. سول، یکی از بومیان جزیره کورتو مالتیز بوده و تمام سال‌های زندگی‌اش را تحت سلطه و دیکتاتوری سیلیو لونا و دستر راستش متئو سوآرز گذرانده است. او که نمی‌توانست چنین وضعیتی را بیشتر از این تحمل کند، یک گروه مقاومت ایجاد کرد تا بتواند مردمش را نجات دهد.

سول سوریا فردی پرخاشگر و سرسخت بوده که زبان تندی دارد. او همچنین یک انسان عادی بوده و همان‌طور که از یک مبارز انتظار می‌رود، به خوبی می‌تواند از سلاح‌های گرم استفاده کند.

مانگال

بازیگر: میلینگ انگ

مانگال یک بیگانه بوده و به سیاره وارورلد تعلق دارد؛ سیاره‌ای که تحت حاکمیت پدرش است. او مبارز بسیار ماهری بوده و یکی از بزرگترین قهرمانان سیاره خود در مسابقات و صد البته میدان‌های نبرد محسوب می‌شود. مانگال برای یکی از ماموریت‌های خود به زمین سفر کرد و در جریان آن دستگیر شد تا حضورش در جوخه انتحار زمینه‌چینی شود.

به دلیل فرهنگی‌ای که بر سیاره وارورلد حاکم است، مانگال شخصیت سرسخت و پرخاشگری بوده و به راحتی می‌تواند با مشکلات کنار بیاید. از دیگر نکات قابل‌توجه پیرامون این ابرشرور می‌توان به قدرت بدنی بالاتر از انسان‌ها و سرعت بسیار بالا اشاره کرد. همچنین بسیاری از موارد مرگبار مانند گلوله، چاقو یا انفجار که قادر هستند جان انسان‌ها را بگیرند، روی او تاثیری نمی‌گذارند.

استارو

بازیگر: نامشخص

فیلم Suicide Squad 2
به دلیل عدم وجود یک تصویر واضح از استارو در فیلم، از یک آرتورک استفاده شده است

تا به این لحظه اطلاعاتی پیرامون سومین نسخه لایو اکشن استارو به فضای مجازی نیامده است. تنها می‌دانیم یک موجود عظیم بوده که شکل و شمایلش به ستاره دریایی شباهت دارد. او همچنین میلیون‌ها موجود شبیه به خود را داخل بدنش دارد که می‌تواند آن‌ها را به بیرون پرتاب کند. این موجودات کوچک روی سر قربانی قرار گرفته و بدین ترتیب، فرد تحت کنترل استارو قرار می‌گیرد. همچنین در تریلرها دیدیم این موجود به راحتی و تنها با یک ضربه می‌تواند ساختمانی عظیم را با خاک یکسان کند.

در انتها، شایان ذکر است فیلم The Suicide Squad در تاریخ ۱۴ مرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۵ آگوست) به صورت همزمان به سینماهای ایالات متحده آمریکا و سرویس استریم HBO Max خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا