#مهسا_امینی

همکاری وان پلاس و مک ‌لارن برای تولید تلفن‌های همراه لوکس رسما به پایان رسید

گمانه‌زنی‌هایی که به واقعیت تبدیل شدند

همکاری وان پلاس و مک ‌لارن برای تولید تلفن‌های همراه لوکس رسما به پایان رسید سورنا رضایی ۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ موبایل
همکاری وان پلاس و مک ‌لارن

همکاری میان دو شرکت وان پلاس و مک‌لارن به پایان راه خود رسیده و دیگر شاهد تولید تلفن‌های همراه لوکس نخواهیم بود.

وان پلاس در سال ۲۰۱۸ میلادی به اسپانسر تیم مک لارن در جریان رقابت‌های فرمول یک تبدیل شد و از آن سمت، این اجازه را به‌دست آورد تا تلفن‌های همراه پرچمدار خود را با طرح‌های مبتنی بر این برند انگلیسی به بازار عرضه کند. چندی پیش، یکی از کاربران فضای مجازی متوجه شد نام وان پلاس از لیست شریک‌های تجاری مک لارن در وب سایت رسمی این شرکت حذف شده است. همین اتفاق کافی بود تا گمانه‌زنی‌هایی درباره‌ی پایان همکاری این دو شرکت به وجود بیاید؛ گمانه‌زنی‌هایی که درست بوده‌اند.

پس از افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره‌ی پایان همکاری وان پلاس و مک لارن، وب سایت Android Authority تصمیم گرفت این موضوع را از طریق مک لارن پیگیری کند. سخنگوی این شرکت هم با ارسال بیانیه‌ای کوتاه، گمانه‌زنی‌های به وجود آمده در فضای مجازی را تایید کرد:

همکاری ما با وان پلاس که طبق برنامه‌ریزی‌ها اخیرا به پایان رسید، یک همکاری بسیار موفق میان دو برند نمادین و نوآورانه بوده است. از آغاز این همکاری در سال ۲۰۱۸ میلادی تاکنون، وان پلاس برای ما یک شریک و حامی باارزش بوده و بهترین‌ها را برای آن‌ها آرزو داریم. همچنین امیدوار هستیم در آینده باز هم با آن‌ها ملاقات داشته باشیم.

آخرین محصولی که به عنوان نتیجه‌ی همکاری وان پلاس و مک ‌لارن معرفی شد، وان پلاس کانسپت وان بود که برای نخستین بار در جریان رویداد CES 2020 به نمایش درآمد. در طراحی این تلفن همراه از رنگ نارنجی مختص خودروهای مک لارن استفاده شده بود و لوگوی این خودروساز انگلیسی هم در قاب پشتی آن دیده می‌شد. از دیگر ویژگی‌های این کانسپت می‌توان به استفاده از شیشه‌های الکتروکرمیک در دوربین اشاره کرد. این نوع شیشه‌ها با استفاده از فناوری نانو ساخته شده و معمولا در خودروهای گران قیمت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اگرچه وان پلاس کانسپت وان هرگز به صورت رسمی عرضه نشد، اما از نتایج همکاری وان پلاس و مک ‌لارن طی سال‌های گذشته می‌توان به نسخه‌های ویژه‌ی وان پلاس 7تی پرو و وان پلاس 6تی اشاره کرد که در مقایسه با نسخه‌های معمولی دارای طراحی جذاب‌تر و مشخصات سخت‌افزاری بهتری بودند. از آن‌جایی که همکاری میان این دو برند به پایان رسیده، نباید انتظار داشت وان پلاس 8 نسخه‌ی ویژه‌ی مک لارن داشته باشد.

همکاری وان پلاس و مک لارن به پایان رسیده اما به این معنا نیست که وان پلاس دیگر نسخه‌ی ویژه‌ی تلفن‌های همراه خود را عرضه نمی‌کند. این شرکت چینی اخیرا با دیزنی به توافق رسیده و قرار است محصولات خود را با طراحی‌های مبتنی بر فیلم‌های جنگ ستارگان و مارول راهی بازارهای جهانی کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا