1%
  • 0/10

بازیگر بعدی جیمز باند چه ویژگی خواهد داشت؟

تهیه‌کننده سری فیلم‌ها پاسخ می‌دهد

بازیگر بعدی جیمز باند چه ویژگی خواهد داشت؟ ۰ ۱۸ آذر ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک
بازیگر بعدی جیمز باند

باربارا براکلی تهیه‌کننده آمریکایی اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت The Hollywood Reporter انجام داده و در بخشی از آن پیرامون بازیگر بعدی جیمز باند گفتگو کرده است.

No Time to Die پس از فراز و نشیب‌های فراوان در اکتبر سال جاری میلادی به سینماها آمد. این اثر در شرایطی روایت می‌شود که جیمز باند به فعالیت‌های جاسوسی خود پایان داده و زندگی آرامی را با مدلین سوان پشت سر می‌گذارد. البته روزهای خوش آن‌ها دوام چندانی نداشته و مامور ۰۰۷ مجبور می‌شود بار دیگر سلاح بدست بگیرد؛ زیرا یک دانشمند و یک سلاح مرگبار ناپدید شده است. در ضمن، محصول جدید ایان پروداکشنز و مترو گلدوین میر بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد و با وجود همه‌گیری ویروس کرونا بیش از ۷۶۵ میلیون دلار فروخت تا پرفروش‌ترین فیلم هالیوودی پاندمی باشد.

زمانی برای مردن نیست، اثر بسیار مهمی به شمار می‌رود؛ زیرا پایانی برای نقش‌آفرینی‌های دنیل کریگ (Daniel Craig) به عنوان جیمز باند است. البته او پس از Spectre چنین تصمیمی گرفته بود اما دست‌اندرکاران سری فیلم‌های James Bond موفق شدند نظرش را برگردانده و کریگ را برای آخرین ماجراجویی مجاب کنند. حالا که کریگ به صورت رسمی بازنشسته شده، بحث‌های زیادی پیرامون بازیگر بعدی مامور ۰۰۷ به وجود آمده است. عده‌ای معتقد هستند شرایط مهیا شده و تهیه‌کنندگان جیمز باند باید به سراغ یک بازیگر زن بروند. با این حال، عده‌ای دیگر تاکید دارند جیمز باند یک کاراکتر مذکر بوده و باید به همین صورت باقی بماند.

باربارا براکلی (Barbara Broccoli) یکی از تهیه‌کنندگان سری فیلم‌های James Bond است. او اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت The Hollywood Reporter انجام داد و در بخش‌هایی از آن درباره بازیگر بعدی جیمز باند گفتگو کرد. با توجه به صحبت‌های او، احتمال دارد مامور ۰۰۷ بعدی یک رنگین پوست باشد اما تحت هیچ شرایطی شاهد انتخاب یک هنرپیشه زن نخواهیم بود. اینطور که به نظر می‌رسد، براکلی همچنان پای حرف‌های قدیمی خود ایستاده و تاکید دارد باید کاراکترهای جدیدی برای بازیگران زن خلق شود:

فکر می‌کنم بازیگر بعدی یک مرد خواهد بود چون به نظر من یک زن نباید نقش جیمز باند را ایفا کند. من به خلق کاراکترهای جدید برای زنان اعتقاد دارم، نه اینکه از آن‌ها برای نقش‌هایی استفاده کنیم که اساسا برای مردها ساخته شده‌اند.

گمان نمی‌کنم نقش‌های عالی زیادی برای بازیگران زن وجود داشته باشد. برای من مهم است که تا فیلم‌هایی که برای زنان می‌سازیم، درباره خود آن‌ها باشند.

بازیگر بعدی جیمز باند باید بریتانیایی باشد. این شخص می‌تواند از هر قومیت یا نژادی باشد.

بازیگر بعدی جیمز باند
رگه ژان پیج یکی از بازیگرانی است کاربران دوست دارند در لباس جیمز باند با او ملاقات کنند

به عقیده برخی از کارشناسان و کاربران فضای مجازی، تعدادی از شخصیت‌های فیلم‌های James Bond از پتانسیل بالایی برای ساخت یک اثر با محوریتشان وجود دارد؛ برای مثال می‌توان به کیو یا حتی پالوما اشاره کرد که توسط آنا د آرماس (Ana de Armas) به تصویر کشیده شد و حضور کوتاهی در No Time to Die داشت. باربارا براکلی نظر متفاوتی داشته و گمان نمی‌کند ساخت یک اسپین آف منطقی باشد. او درباره این موضوع گفت:

کاراکترهای مهمی مثل ام و کیو هستند اما هرگز نمی‌خواستیم یک اثر متعلق به سری James Bond بسازیم که شخصیت جیمز باند در آن حضور نداشته باشد. [ساخت اسپین آف] مثل این است که اقتباس هملت را بدون حضور کاراکتر هملت بسازید.

در حال حاضر می‌دانیم بررسی گزینه‌های مختلف و انتخاب جدیدترین بازیگر نقش جیمز باند آغاز شده اما مشخص نیست این فرایند چقدر زمان می‌برد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments