نام نسل بعدی کنسول ایکس‌باکس همان Xbox است

این اسم پتانسیل کافی برای کنسول‌های آینده را دارد!

نام نسل بعدی کنسول ایکس‌باکس

بر اساس گفته‌ی شرکت مایکروسافت، نام نسل بعدی کنسول ایکس‌باکس یعنی Xbox Series X در واقع همان ایکس‌باکس است و این اسم پتانسیل کافی برای نام‌گذاری کنسول‌های بعدی را دارد.

جدا از اینکه کنسول‌های نسل بعدی با چه سخت‌افزارهایی راهی بازار می‌شوند، نام‌گذاری دستگاه جدید مایکروسافت یکی از داغ‌ترین بحث‌های بازیکنان است که همواره حواشی زیادی برای این شرکت به ارمغان می‌آورد. برخلاف سونی که از اعداد برای نام‌گذاری پلی‌استیشن بعدی استفاده می‌کند، ردموندی‌ها از همان ابتدای کار رویکردی دیگری در پیش گرفته‌اند و تا به امروز با شروع هر نسل، نام متفاوتی را برای کنسول خود انتخاب کرده‌اند. در همین راستا، چند روز پیش بود که مایکروسافت سرانجام به انتظار هواداران خود پایان داد و در جریان مراسم The Game Awards 2019 رسما از کنسول بعدی ایکس‌باکس با نام ایکس‌باکس سری ایکس رونمایی کرد. طبق ادعاها، این نام صرفا برگرفته از هدف دستگاه بوده و به قابلیت‌های آن اشاره می‌کند.

با این حال، اتخاذ نام Xbox Series X برای نسل بعدی خانواده ایکس‌باکس کاملا دور از انتظارها بوده و شماری از طرفداران را سردرگم کرده است. با وجود اینکه مایکروسافت این اسم را بیانگر قابلیت‌های کلیدی کنسول می‌داند، اما هنوز ابهامات زیادی درباره‌ی معنای ایکس‌باکس سری ایکس وجود دارد. در همین رابطه، یکی از نمایندگان شرکت مایکروسافت به‌تازگی در گفت‌وگو با وب‌سایت معروف Business Insider توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه کرده که بر اساس آن، به نظر می‌رسد این نام صرفا به سادگی همان Xbox است و در واقع ردموندی‌ها به نوعی با نام‌گذاری مجدد کنسول‌های خود، از همان اسم ساده‌ی «ایکس‌باکس» استفاده کرده‌اند.

او در این زمینه می‌گوید:

نامی که برای کنسول نسل بعدی خود در نظر گرفته‌ایم، در واقع همان ایکس باکس است [و صرفا به معنای برند Xbox خواهد بود]. در جریان مراسم The Game Awards نیز مشاهده کردید که این نام را با اسم ایکس‌باکس سری ایکس زنده کردیم.

با توجه به این اظهارات، در واقع کنسول نسل بعدی مایکروسافت را می‌توان همان ایکس‌باکس نامید. طبق گفته‌ی نماینده‌ی مایکروسافت، در چنین شرایطی، سری ایکس تنها یک اسم پایه برای دستگاه برشمرده می‌شود که مشابه نسل گذشته، این نام پتانسیل کافی برای نام‌گذاری کنسول‌های بعدی را نیز دارد. البته، اینکه منظور او از کنسول‌های بعدی دقیقا چیست، هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و این موضوع گمانه‌زنی‌های زیادی را نیز به وجود آورده است. با این حال، ممکن است که در نسل نهم نیز به مرور زمان مدل اسلیم دستگاه عرضه شود و سپس در میانه‌ی چرخه‌ی عمر نیز میزبان مدل ارتقا یافته کنسول باشیم. افزون بر این، با توجه به شایعه‌های اخیر، به نظر می‌رسد که مایکروسافت در این نسل چند مدل مختلف از Xbox Series X راهی بازار کند که یکی روی قدرت بیشتر و دیگری روی قیمت ارزان‌تر تمرکز می‌کند.

شایان ذکر است که کنسول ایکس‌باکس سری ایکس در تعطیلات سال 2020 میلادی روانه بازار خواهد شد. متاسفانه شرکت مایکروسافت هنوز قیمت نهایی این دستگاه را مشخص نکرده و جزئیات زیادی در خصوص سخت افزارهای آن نیز در دست نیست. در طرف مقابل، پلی‌استیشن 5 نیز برای عرضه در اواخر سال آینده میلادی برنامه‌ریزی شده است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با نام نسل بعدی کنسول ایکس‌باکس چیست؟ به نظر شما، آیا این نام‌گذاری می‌تواند در سرنوشت کنسول تاثیرگذار باشد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا