برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
زیباترین بازی های جهان باز در ۲۰۲۴
1%
  • 0/10

زیباترین بازی های جهان باز در ۲۰۲۴ را بشناسید

زمانی که از یک بازی کامل صبحت می‌کنیم، دقیقا منظورمان چیست؟

زیباترین بازی های جهان باز در ۲۰۲۴ را بشناسید ۴ ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی‌های ویدیویی روز به روز به دنیای حقیقی ما نزدیک‌تر شده یا جهانی را عرضه می‌کنند که با وجود تفاوت با زندگی روزمره ما، ما را در خود غرق کرده و مجبور به زندگی در خود می‌کند! در این مطلب نگاهی به زیباترین بازی های جهان باز در ۲۰۲۴ داریم که هر کدام شاهکاری بی مانند هستند!

بازی های جهان باز امروزه در میان موفق‌ترین و پر طرفدارترین بازی‌های ویدیویی قرار دارند. این دست از بازی‌ها به قدری موفق ظاهر شده که حتی بسیاری از بازی‌های خطی توسعه دهندگان کوچک در بخش‌هایی از خود کاربران را وارد جهانی باز کرده تا کاربر بتواند در جهان بازی‌ها آن‌ها غرق شود. اما این تنها بخشی کوچک از موضوعی است که در این مطلب قصد داریم مورد بحث قرار دهیم.

هدف اصلی جهان باز بازی‌ها غرق کردن کاربر در خود بوده و یکی از ملزومات این عمل، ارائه جهانی شبیه به واقعیت از نظر جزئیات، جلوه‌های دیداری و البته رفتار شخصیت‌ها است. ارائه چنین جهانی در بازی‌های ویدیویی گرچه امری بسیار سخت و زمان بر بوده، اما به لطف پیشرفت تکنولوژی و ساخت موتورهای گرافیکی قدرتمند از سوی شرکت‌ها متنوع، امری قابل انجام از سوی توسعه دهندگان بزرگ شده است.

البته فراموش نکنید زمانی که از شباهت به جهان حقیقی صحبت می‌کنیم، منظور ساخت جهان‌های مدرن امروزی نبوده و صرفا درباره کیفیت و جزئیات جهان‌ها صحبت می‌کنیم. برخی از زیباترین جهان‌ها و حقیقی‌ترین جهان‌ها در بازی‌های فانتزی چون بهترین بازی سال ۲۰۲۲ میلادی یعنی Elden Ring‌ ارائه شده که به نوبه خود به شدت دلربا است.

فارغ از اینکه جهان بازی مدرن، قدیمی یا حتی فانتزی باشد، شباهت جزئیات به جزئیات دنیای ما باعث شده ما ماه‌ها و حتی سال‌ها به این عناوین عشق بورزیم. در این مطلب نگاهی به زیباترین بازی های جهان باز در ۲۰۲۴ خواهیم داشت.

Elden Ring

نمره متاکریتیک: ۹۶ از ۱۰۰ (نسخه پلی استیشن ۵)

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی

کمتر بازی در طول تاریخ جذاب بازی‌های ویدیویی مانند بازی Elden Ring به این خوبی از محیط خود برای درگیر کردن کاربران استفاده کرده است. شما هر قدم که در جهان زیبای این بازی بر می‌دارید، به حل معما و تکمیل ماجراجویی تازه ترغیب می‌شوید. کاوش در اسرار سرزمین‌های میانه (Lands Between) همیشه جذاب، درگیر کننده و البته چالش برانگیز است. جهان بازی به قدری عمیق و جذاب بوده که مرگ‌های پیاپی در مسیر، شما را از تجربه این بازی خسته نکرده و هر دم به ماجراجویی تازه دعوت می‌کند.

در کنار آن، داستان زیبای این بازی که مملو از رازها ریز و درشت بوده به عمق این بازی می‌افزاید. به باور منتقدین، بیش از چالش‌های سخت بازی Elden Ring، جهان بازی بوده که کاربران را عاشق آن کرده است. آن‌ها بر این باور هستند که اگر جهان بازی تا این حد درگیر کننده نبود، کاربران به مبارزات سخت آن تن نمی‌دانند! تماشای درخت اردتری همیشه صحنه‌ای زیبا بوده که شما را از ماجراجویی در این سرزمین خسته نمی‌کند.

Marvel’s Spider-Man 2

نمره متاکریتیک: ۹۰ از ۱۰۰ (نسخه پلی استیشن ۵)

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۵

سیب بزرگ، نیویورک دوست داشتنی، شاید مملو از مشکلات باشد، اما زیبایی آن به ما می‌فهماند که چرا یکی از اصلی‌ترین مقاصد توریست‌ها در سطح کره خاکی است. خط افق نیویورک انبوه از ساختمان‌های نمادین بوده و هر شخص ساکن این شهر داستانی خاص برای تعریف کردن برای شما دارد. بازی Marvel’s Spider-Man در سال ۲۰۱۸ این شهر را به شکلی خیره کننده طراحی کرد، اما شهر نیویورک در بازی Marvel’s Spider-Man 2 به معنای واقعی اثری هنری است!

این روزها گردشگری دیجیتالی تبدیل به امری طبیعی شده و شاید باورش سخت باشد، اما بسیاری به تجربه بازی Marvel’s Spider-Man 2 صرفا برای تجربه شهر نیویورک می‌پردازند. توجه به جزئیات در جهان این بازی به شکل خیره کننده‌ای زیبا بوده و شما را در نیویورک غرق می‌کند. جهان این بازی به قدری به واقعیت شباهت داشته که حتی ساکنین و مسافران این شهر نیز از دیدن نیویورک با این میزان از جزئیات در بازی مرد عنکبوتی ۲ انگشت به دهان مانده‌اند!

Batman: Arkham Knight

نمره متاکریتیک: ۸۷ از ۱۰۰ (نسخه پلی استیشن ۴)

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی

به یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های فهرست خود می‌رسیم. بازی Batman: Arkham Knight عموما برای گیم پلی روان و خیره کننده و مبارزات جذاب و درگیر کننده خود شهرت دارد. گیم پلی این بازی الهام بخش بازی‌های ابر قهرمانی بسیاری بوده و در مسیر پیشرفت بازی‌های اکشن ماجراجویی تا به امروز نیز به عنوان سنگ محک استفاده می‌شود. اما گیم پلی تنها بخش جذاب بازی نبوده و جهان متراکم و بسیار پر جزئیات بازی شما را به ساعت‌ها گشت و گذار بدون هدف در خود دعوت می‌کند.

سه گانه سینمایی شوالیه تاریکی اثر کارگردان معروف کریستوفر نولان (Christopher Nolan) یکی از الهام بخش‌های جهان این بازی بوده و جالب است بدانید که به باور بسیاری منتقدین بازی Batman: Arkham Knight حتی از کریستوفر نولان نیز در امر طراحی جهان بهتر ظاهر شده است. علاوه بر آن، هرگز نباید از آب و هوای پویا و بسیار حقیقی این بازی چشم پوشی کرد. آب و هوای به شدت طبیعی و جذاب این بازی نیز تا به امروز الهام بخش بسیاری استودیوهای بازی سازی قدر است!

Cyberpunk 2077

نمره متاکریتیک: ۸۷ از ۱۰۰ (نسخه ایکس باکس سری ایکس)

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی

زمانی که نام شهر نایت سیتی به میان می‌آید، شاید کلمه زیبا اولین کلمه‌ای نباشد که درباره این شهر به ذهن ما برسد، اما این موضوع به معنی ضعف جهان بازی Cyberpunk 2077 نیست. شهر نایت سیتی به معنای واقعی زیبایی را به شکلی دیگر برای ما معنی کرده و شرح می‌دهد! زیبایی شهر نایت سیتی و به طور کلی جهان بازی Cyberpunk 2077 حقیقی بودن اتفاقات و حقیقی بودن داستان بازی، فارغ از رخ دادن در آینده است!

روی پرده و پس پرده شهر نایت سیتی اتفاقاتی رخ داده که ما آن‌ها را پوست، گوشت و استخوان خود احساس می‌کنیم و شهر نایت سیتی نه با زیبایی ظاهری، بلکه با حقیقت باطنی به درک و فهم بیشتر ما از جهان بازی کمکی شایان می‌کند. البته که نباید از میزان توجه به جزئیات ریز و درشت شهر نایت سیتی به هیچ عنوان چشم پوشی کرد. شهر نایت سیتی خطرناک، پلشت و آشفته بوده و همین موضوعات آن را زیبا و حقیقی جلوه می‌دهند!

Death Stranding

نمره متاکریتیک: ۸۶ از ۱۰۰ (نسخه رایانه شخصی)

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، رایانه شخصی

بازی Death Stranding از اساتید هنر مینیمالیسم در بازی‌های ویدیویی بوده و به ما یادآور می‌شود که زیبایی را می‌توان در سخت‌ترین جهان‌ها و لحظاتی که هیچگونه امیدی برای زندگی باقی نمانده نیز یافت! جهان بازی Death Stranding سرد و بی رحم است و پستی و بلندی‌هایی که شما مجبورید یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید حس درماندگی و دیوانگی به شما می‌دهند، اما کافیست ثانیه‌ای صبر کرده و به جهان پیرامون بنگرید، متوجه می‌شوید که زیبایی در هر نقطه از جهان این بازی موج می‌زند!

همیشه گفته شده که گاهی، انزوا شما را با آزادی آشنا می‌کند و گرچه یکی از اهداف اصلی بازی Death Stranding نیز همین موضوع بوده، می‌تواند برای برخی از کاربران خسته کننده باشد. علاوه بر آن موضوع انزوا باعث شده کاربر قدر جوامع انسانی و افراد اطراف خود را بیشتر بداند. وجود مهربانی و ابراز علاقه از سوی دیگر شخصیت‌های بازی باعث شده جهان بازی نیز به طور ناگهانی زیباتر به چشم کاربر جلوه کند!

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

نمره متاکریتیک: ۹۶ از ۱۰۰ (نسخه نینتندو سوییچ)

پلتفرم‌ها: نینتندو سوییچ

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom دقیقا مانند نسخه پیشین خود به ما یاد داد که این تنها قدرت سخت افزاری یک دستگاه بازی نبوده که آن را زیبا می‌کند و در عوض این نبوغ و قدرت توسعه دهندگان است که یک بازی را نه تنها زیبا کرده، بلکه آن را جادوانه می‌کند. جهان بازی افسانه زلدا در سال ۲۰۲۳ همه چیز را برای ماجراجویی پیش‌تر تجربه نشده در کنسول دستی نینتندو سوییچ که بسیاری باور داشتند نفس‌های آخر را می‌کشد ارائه داد.

جهان این بازی فاصله زیادی با جهان واقعی ما داشت، اما با استفاده از طراحی هنری بسیار زیبای خود و پالت رنگی فوق العاده جذاب، توانست لحظاتی را در برابر دیدگان ما قرار دهد که نه تنها پیش‌تر در بازی‌های نینتندو دیده نشده بود، بلکه می‌توان ادعا کرد که در جهان هیچ بازی در طول تاریخ بازی‌های ویدیویی ندیده بودیم. جهان فانتزی بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom یکی از بهترین جهان‌های فانتزی تاریخ بوده که ترکیب آن با داستانی خیره کننده آن را تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های سال‌های اخیر و به باور برخی بهترین بازی سال ۲۰۲۳ کرده است!

The Witcher 3: Wild Hunt

نمره متاکریتیک: ۹۴ از ۱۰۰ (نسخه پلی استیشن ۴)

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، نینتندو سوییچ، رایانه شخصی

با ورود به نسل نهم کنسول‌های بازی، بسیاری از بازی‌های نسل هشتمی با به روزرسانی نسل نهمی رخی تازه به خود گرفتند، اما بدون شک هیچ بازی به اندازه شاهکاری با نام The Witcher 3: Wild Hunt از این موهبت بهره نبرد! اشتباه نکنید؛ نسخه نسل هشتمی این بازی که اولین مرتبه اواسط سال ۲۰۱۵ به انتشار رسید به خودی خود شاهکاری خیره کننده بود، با این حال نسخه نسل نهمی آن با تکسچرهای به مراتب زیباتر، تجربه این بازی را چندین مرتبه لذت بخش‌تر کرد.

جهان باز این عنوان انبوه از جزئیاتی بوده که شما را هر لحظه محو تماشا می‌کند. کافیست شما قصد داشته باشید با همراه همیشگی خود روچ (Roach) از نقشه آ به نقطه ب بروید، محال است با چشم اندازهایی خیره کننده روبرو نشوید. تا پیش از ورود به نسل نهم بازی‌ها، بسیاری از منتقدین باور داشتند که جهان بازی The Witcher 3: Wild Hunt زیباترین جهان در بازی‌های ویدیویی بوده که البته امروز در نسل نهم نیز الهام بخش بسیاری از بازی‌های جهان باز فانتزی است.

Red Dead Redemption 2

نمره متاکریتیک: ۹۷ از ۱۰۰ (نسخه پلی استیشن ۴)

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی

استودیو آمریکایی راکستار، مفهوم حقیقی بازی‌های جهان باز را به ما آموزش داده و با گذر زمان جزئیات و مفاهیم بیشتری را به بازی‌های جهان باز افزوده است. میزان اهمیت و زیبایی که در جزئیات بازی Red Dead Redemption 2 می‌بینیم دیوانه وار بوده و با گذر بیش از پنج سال از انتشار اولیه این بازی، بسیاری باور دارند که این عنوان هنوز بهترین بازی از لحاظ طراحی جهان و جزئیات مربوط به آن است.

بازی Red Dead Redemption 2‌ اولین مرتبه در سال ۲۰۱۸ به انتشار رسید، اما باید پذیرفت که به سادگی می‌توان این بازی را با برخی بازی‌های به انتشار رسیده در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ نیز مقایسه کرد و در نهایت این بازی را به عنوان پیروز برگزید! بسیاری از منتقدین باور دارند جهان این بازی نه تنها بهترین جهان در طول تاریخ بازی‌های ویدیویی بوده، بلکه این بازی از همه نظر بهترین بازی جهان بوده و تا سال‌هایی طولانی این افتخار را در اختیار خواهد داشت!

Horizon Forbidden West

نمره متاکریتیک: ۸۸ از ۱۰۰ (نسخه پلی استیشن ۵)

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، رایانه شخصی

اغلب بازی‌ها با ستینگ پسا آخرالزمانی، علاقه دارند جهانی بایر و بدون هیچ امیدی برای زیبایی را به رخ بکشند، اما سری بازی Horizon و در راس آن‌ها بازی Horizon Forbidden West دقیقا فرمولی مخالف آن را پیش گرفته و جهانی مملو از زیبایی‌های طبیعی را عرضه می‌کند. جهان بازی Horizon Forbidden West پوشیده از رنگ‌های زیبا و جذاب در زیست بوم‌های مختلف بوده که هر لحظه چشم شما را به خود خیره می‌کنند.

جهان بازی به این نحو طراحی شده که گیاهان و البته حیوانات جهان خود را پس گرفته و پا روی تمدنی که امروزه در حال زیستن در آن هستیم گذاشته‌اند. این بازی به زیبایی هرچه تمام‌تر کره زمین، پیش و پس از انسان‌ها را به نمایش می‌گذارد. ما تمام این زیبایی را مدیون موتور گرافیکی خارق العاده دسیما (Decima) و البته توسعه دهندگان قدر استودیو بازی سازی گوریلا گیمز (Guerrilla Games) هستیم.

Ghost of Tsushima

نمره متاکریتیک: ۸۷ از ۱۰۰ (نسخه پلی استیشن ۵)

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵

زمانی که صحبت از زیباترین در میان زیباترین‌ها می‌شود، نام بازی Ghost of Tsushima در صدر جدول قرار می‌گیرد! زیبایی رنگ‌های استفاده شده در این بازی در یک سو و طراحی زیست بوم‌های مختلف درون جزیره در سوی دیگر ما را هر دم به خود دیوانه می‌کنند. تعادل در همه سوی جهان این بازی برقرار شده و همیشه به تعادل رساندن است که جهانی را زیبا می‌کند!

جهان بازی در بخش‌هایی که توسط مغول‌ها مورد حمله قرار گرفته شاید ویرانه و از بین رفته باشد، اما این موضوع به معنی فقدان زیبایی در آن‌ها نیست. اما زمانی که به نقاط دست نخورده جزیره می‌رسیم، متوجه معنی حقیقی زیبایی می‌شویم. این بازی ترکیبی کاملا متعادل از زشتی و زیبایی، رهایی و درگیری و آرامش و جنگ است!

بازی‌های ویدیویی، به خصوص بازی‌های جهان باز زیبایی را برای ما به ارمغان آوردند که فیلم‌های سینمایی و کتاب‌ها معمولا از نمایش آن‌ها عاجز هستند. اما به نظر شما زیباترین بازی های سال ۲۰۲۴ کدام هستند؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments