1%
  • 0/10

کارگردان The Maze Runner نسخه‌ی بازسازی Planet of the Apes را می‌سازد

احتمالا با یک سافت ریبوت مواجه خواهیم بود

کارگردان The Maze Runner نسخه‌ی بازسازی Planet of the Apes را می‌سازد ۰ ۲۰ تیر ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
کارگردان The Maze Runner

با توجه به گزارشی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده، وس بال کارگردان The Maze Runner نسخه‌ی بازسازی Planet of the Apes را جلوی دوربین می‌برد.

آذر سال گذشته بود که برای اولین بار گزارش شد قسمت جدید سری فیلم‌های Planet of the Apes در دست ساخت بوده و کارگردانی آن به وس بال (Wes Ball) سپرده شده است. او در ابتدا به عنوان طراح جلوه‌های ویژه در سینما فعالیت می‌کرد اما با کارگردانی The Maze Runner موفق شد استعدادهای خود را در این زمینه به اثبات برساند. بال سپس روی قسمت‌های بعدی این اثر کار کرد که امروزه با نام‌های Maze Runner: The Scorch Trials و Maze Runner: The Death Cure شناخته می‌شوند. در زمان انتشار خبر اطلاعات چندانی از قسمت جدید Planet of the Apes در دسترس نبود اما به مرور زمان جزئیاتی از این اثر مورد انتظار منتشر شد.

یکی از بزرگ‌ترین علامت‌های سوال طرفداران به داستان قسمت جدید مربوط می‌شد. آن‌ها نمی‌دانستند والت دیزنی پیکچرز مشغول ساخت یک بازسازی است یا قصد دارد ادامه‌ی داستان قدیمی را بسازد. با گذشت مدتی از انتشار خبر، پاسخ این سوال مشخص شد. وس بال در ماه مه سال جاری میلادی مصاحبه‌ای را با وب سایت Discussing Film انجام داد و در بخشی از آن از کلمه‌ی دنباله (Sequel) برای توصیف جدیدترین قسمت Planet of the Apes استفاده کرد. این فیلمساز آمریکایی چندی بعد این موضوع را دوباره تایید کرد و در پاسخ به سوال یکی از کاربران توییتر نوشت قسمت جدید میراث سزار را ادامه خواهد داد.

وب سایت Scified اخیرا گزارشی را روی خروجی خود قرار داده که ادعا می‌کند وس بال مشغول ساخت نسخه‌ی بازسازی Planet of the Apes است. جزئیات چندانی به اشتراک گذاشته نشده و تنها می‌دانیم جدیدترین ساخته‌ی کارگردان The Maze Runner در عین حال که به سه‌گانه‌ی قبلی احترام می‌گذارد، مسیر تازه‌ای را در پیش می‌گیرد. با کنار هم گذاشتن ادعاهای Scified و همچنین گفته‌های پیشین بال به نظر می‌رسد شاهد یک سافت ریبوت باشیم. این اصطلاح زمانی به کار می‌رود که نویسنده داستان را در همان دنیایی روایت کند که در قسمت‌های قبلی پایه‌ریزی شده بود اما تمامی اتفاقات حول محور شخصیت‌های جدید بچرخد.

طبق گفته‌های وس بال در مصاحبه‌اش با وب سایت Discussing Film، قسمت جدید Planet of the Apes در مرحله‌ی پیش‌تولید قرار دارد. افراد حاضر در تیم هنری مشغول به پایان رساندن طرح‌های خود هستند و در عین حال، روند نوشتن فیلمنامه هم ادامه دارد. بال در همان گفتگو به طرفداران اطمینان خاطر داد نسبت به کیفیت این فیلم هیچ گونه نگرانی‌ای نداشته باشند؛ زیرا اکثر افرادی که روی قسمت‌های پیشین کار کرده بودند برای ساخت قسمت جدید بازگشته‌اند. او برای مثال به ریک جافا (Rick Jaffa) و آماندا سیلور (Amanda Silver) اشاره کرد که وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی را بر دوش می‌کشند.

هیچ گونه اطلاعاتی از تاریخ یا سال اکران موجود نیست اما احتمال می‌رود این پروژه در ماه‌های پایانی سال جاری یا ماه‌های آغازین سال ۲۰۲۱ وارد فاز تولید شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments