فرآیند توسعه The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 چگونه پیش می‌رود؟

کووید-۱۹، شکارچی‌ای که دست بردار نیست

فرآیند توسعه The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 چگونه پیش می‌رود؟ سورنا رضایی ۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
فرآیند توسعه The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

زیپو که از اینسایدرهای مشهور نینتندو است، ساعاتی قبل جزئیات تازه‌ای را از فرآیند توسعه The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 فاش کرد.

نینتندو همزمان با انتشار نسل جدید کنسول‌های خود The Legend of Zelda: Breath of the Wild را عرضه کرد. این عنوان اکشن و ماجراجویی به قدری کم‌نقص است که از سوی بسیاری از کارشناسان مشهور در لیست «بهترین بازی‌های ویدیویی تاریخ» قرار گرفت. دستاوردها به همین مورد خلاصه نمی‌شود. میزان فروش Breath of the Wild تا ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی بالغ بر ۲۴ میلیون نسخه بوده تا رتبه سی و نهم «پرفروش‌ترین بازی‌های ویدیویی تاریخ» را یدک بکشد. در ضمن، نسخه دوم در جریان E3 2019 معرفی شد. به گفته سازندگان، آن‌ها حین بررسی ایده‌های مختلف برای ساخت محتوای الحاقی به این نتیجه رسیدند که می‌توانند با استفاده از آن‌ها نسخه دوم را بسازند. بدین ترتیب، ساخت دنباله در دستور کار قرار گرفت.

زیپو (Zippo) از افشاگرهای مشهور صنعت ویدیو گیم است که تمرکزش روی محصولات نینتندو قرار دارد. او چندی پیش مطلبی را در وب سایت خود به اشتراک گذاشت و به واسطه آن، درباره برنامه‌های سامورایی‌ها برای ماه‌های باقی مانده از سال ۲۰۲۱ میلادی صحبت کرد. او همچنین اطلاعات تازه‌ای را از فرآیند توسعه The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 فاش ساخت. طبق گفته او، روند ساخت تحت تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا قرار گرفته و تیم مقداری از برنامه‌ها عقب است. بدین ترتیب، اگرچه Breath of the Wild 2 فاصله چندانی با اتمام توسعه ندارد، برای انتشار در سال جاری میلادی آماده نخواهد شد. در ضمن، زیپو پیش‌بینی کرد تریلر بازی در E3 2021 به نمایش در آمده و عرضه هم احتمالا در بهار سال آینده میلادی رخ خواهد داد.

در حالی که طی ماه‌های گذشته طرفداران برای شنیدن اخبار جدید از فرآیند توسعه The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 لحظه‌شماری می@کردند، نینتندو در اقدامی غیرمنتظره پیش درآمد The Legend of Zelda: Breath of the Wild را معرفی کرد که با نام Hyrule Warriors: Age of Calamity شناخته می‌شود. داستان، نبردی عظیم که ۱۰۰ سال قبل از اتفاقات Breath of the Wild میان ارتش‌های هایرول و کلمیتی گنون رخ داده بود را نشان می‌دهد. برای ساخت Age of Calamity الهامات زیادی از Breath of the Wild گرفته شده است. بدین ترتیب، شباهت‌ها به جلوه‌های بصری خلاصه نشده و سیستم مبارزه‌ها، پازل‌ها‌ و سیستم‌های آنلاک کردن سلاح‌ها و مهارت‌های تازه وجه اشتراکاتی دارند.

لینک و زلدا، تنها شخصیت‌های اصلی Hyrule Warriors: Age of Calamity نبوده و کاربر می‌تواند کنترل روالی، میفا، اوربوسا و داروک را هم به دست بگیرد. در ضمن، این بازی اواخر سال گذشته میلادی عرضه شد و طی مدت زمان تنها چهار روز، بیش از سه میلیون نسخه فروخت تا لقب «سریع‌ترین فروش مجموعه» را از آن خود کند.

در صورتی که ادعای زیپو صحت داشته باشد و عرضه The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 به تعویق افتاده باشد، نباید غافلگیر شد. همه‌گیری ویروس کرونا تقریبا روی تمامی بازی‌های در حال ساخت تاثیر منفی گذاشته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا