#مهسا_امینی

افزودن قابلیت ری‌اکشن در پیام‌ها و قابلیت‌های جذاب دیگر در آخرین آپدیت تلگرام

ارائه‌ی اموجی‌های تعاملی بیش‌تر، پیام‌های هشدار اسپویلر و ترجمه‌ی پیام‌ها به زبان‌های مختلف

آخرین آپدیت تلگرام

پیام‌رسانی در دستگاه‌های اندروید هنوز کاملاً ساماندهی نشده است، اما برخی برنامه‌های پیام‌رسان می‌توانند برای حل مشکلاتی که ظاهراً گوگل هم از پس آن‌ها بر نمی‌آید وارد عمل شوند. روز گذشته، یکی از بهترین سرویس‌های پیام‌رسان، تلگرام، در آخرین آپدیت تلگرام خبر از ارائه ری‌اکشن‌های پیامکی و موارد دیگر داد.

نسخه‌ی ۸.۴ تلگرام در حال انتشار است و بسیاری از کاربران سال‌ها منتظر دریافت آن بودند. تلگرام بالاخره در حال افزودن قابلیت ارسال ری‌اکشن در پیام‌ها است. در آخرین آپدیت تلگرام، کاربران تلگرام می‌توانند ری‌اکشن‌های متفاوتی را برای هر پیام ارسال کنند که منحصراً به پیام متصل می‌شود. این ویژگی که به‌طور گسترده در سایر سرویس‌های پیام‌رسان، از جمله iMessage، دیسکورد، Slack و غیره مورد استفاده قرار گرفته است. در نسخه iOS تلگرام، می‌توانید لیست ری‌اکشن‌های قابل ارسال برای هر پیام را به گونه‌ای سفارشی کنید که چندین گزینه دیگر را شامل شود. اما اندروید در حال حاضر فاقد این قابلیت است.

در آخرین آپدیت تلگرام، همچنین یک gesture ری‌اکشن پیش‌فرض وجود دارد که به شما امکان می‌دهد برای افزودن ری‌اکشن، روی یک پیام دوبار ضربه بزنید. این gesture را می‌توان سفارشی کرد. برای افزودن جذابیت بیش‌تر به مکالمات در تلگرام، این پیام‌رسان همچنین تاکید بیش‌تری بر ایموجی‌های متحرک دارد که از مدت‌ها قبل در دسترس بوده‌اند. جلوه‌های ایموجی متحرک جدید روی صفحه نمایش بسیار بزرگ‌تر و پیچیده‌تر خواهد بود، اما این قابلیت تنها برای چت‌های خصوصی و یک به‌یک است.

همچنین، آخرین آپدیت تلگرام از پیام‌های «هشدار اسپویلر» پشتیبانی می‌کند که بخش‌های انتخابی متن را تا زمانی که کاربر روی گزینه کلیک کند، محو می‌کند. تلگرام همچنین در حال اضافه‌کردن ترجمه‌ی درون‌برنامه‌ای برای پیام‌ها به زبان‌های مختلف است. این ویژگی در تمامی دستگاه‌های اندرویدی، به غیر از دستگاه‌های آیفون با سیستم‌عامل iOS 15 یا بالاتر، اجرا می‌شود.

در آخر، کاربران می‌توانند کدهای QR دارای تم و دسته‌بندی‌شده برای حساب‌های خود ایجاد کنند.

تلگرام ۸.۴ هم اکنون در فروشگاه گوگل پلی برای تمامی کاربران اندروید در دسترس است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا