نیل دراکمن از تضاد The Last of Us و Resident Evil می‌گوید

Resident Evil در بعضی چیزها زیاده‌روی می‌کند!

تضاد The Last of Us و Resident Evil

نیل دراکمن (Neil Druckmann)، خالق مجموعه بازی‌های تحسین‌شده The Last of Us به تازگی مصاحبه‌ای داشته که در آن درباره تضاد The Last of Us و Resident Evil صحبت کرده بوده است. به گفته او، این ساخته استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) به عنوان تجربه‌ای واقع‌گرایانه‌تر در دست ساخت بود.

در اواخر دهه ۲۰۰۰ و اوایل دهه ۲۰۱۰ میلادی، رسانه‌های مختلف سرگرمی پر از زامبی‌ها بودند و این موضوع در مورد بازی‌های ویدئویی نیز صدق می‌کرد. زمانی که برای اولین بار بازی The Last of Us نیز معرفی شد، روی کاغذ و در نگاه اول بسیاری به راحتی می‌توانستند آن را با بازی‌های معمول و پرتعدادی که در آن زامبی‌ها را می‌کشید، اشتباه بگیرند.

البته طولی نکشید که مشخص شد بازی The Last of Us قرار است چیزی فراتر از این را ارائه دهد و تا حد زیادی به کمک لحن بسیار بزرگسالانه و واقع‌گرایانه آن و این که چقدر روی داستان و شخصیت‌هایش تمرکز دارد، تجربه متفاوتی را ارائه بدهد. در واقع، این همان چیزی بود که سازندگان این مجموعه در ابتدا آن را در نظر داشتند.

اکنون نیل دراکمن، خالقان و کارگردان سری بازی‌های The Last of Us و یکی از رئیس‌های استودیوی ناتی داگ، در مصاجبه اخیر خود راجع به تضاد The Last of Us و Resident Evil توضیح داده است. او می‌گوید که مجموعه Resident Evil را دوست دارد، اما بازی‌های آن همیشه در لحن و سبک خود بسیار زیاده‌روی می‌کنند. نیل دراکمن در این رابطه گفت:

ما می‌خواستیم کاری برعکس Resident Evil را انجام دهیم – که من آن را دوست دارم، اما این سری بسیار زیاده‌روی می‌کند و شما در حال مبارزه با عنکبوت‌های غول‌پیکر هستید وهمه چیز درباره انواع دشمن است، اگر این عنوان در مورد روابط صمیمانه باشد چه - کاوش در مورد عشق بی‌قید و شرطی که والدین نسبت به فرزندشان احساس می‌کنند و چیزهای زیادی که می‌تواند از آن حاصل شود و چیزهای واقعا وحشتناکی که می‌توانند از آن بیرون بیاید، چه؟

منصفانه است که بگوییم نهایتا کار نیل دراکمن و استودیوی ناتی داگ نتیجه داد. طبق اعلام این استودیو، مجموعه The Last of Us تا به الان بیش از ۳۷ میلیون نسخه در سراسر فروش اشته است. هم اکنون ناتی داگ در حال توسعه یک بازی چندنفره در دنیای The Last of Us است و همچین شایعه شده که نیل دراکمن نیز روی بازی The Last of Us Part 3 کار می‌کند که قطعا اثری بسیار بزرگتر نسبت به نسخه دوم خواهد بود.

همچنین شبکه اچ‌بی‌او (HBO) نیز یک سریال تلویزیونی را بر اساس این سری بازی ساخته است که در روزهای آینده پخش آن آغاز خواهد شد. قسمت اول سریال The Last of Us در تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۵ دی ۱۴۰۱) پخش خواهد شد. این مجموعه تلویزیونی توسط کریگ مازین (Craig Mazin)، خالق سریال کوتاه تحسین شده Chernobyl به همراه نیل دراکمن (Neil Druckman)، خالق، نویسنده و کارگردان بازی‌های The Last of Us و The Last of Us Part II ساخته شده است. پدرو پاسکال (Pedro Pascal) در نقش جوئل (Joel)، بلا رمزی (Bella Ramsey) در نقش الی (Ellie)، گابریل لونا (Gabriel Luna) در نقش تامی (Tommy)، آنا تورو (Anna Torv) در نقش تس (Tess)، ماریا دندریج (Maria Dandridge) در نقش مارلین (Marlene) و نیکو پارکر (Nico Parker) در نقش سارا (Sarah) از جمله بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند. همچنین اشلی جانسون (Ashley Johnson) و تروی بیکر (Troy Baker)، صداپیشگاه الی و جوئل نیز در این سریال حضور دارند و به ترتیب نقش دو شخصیت آنا (Anna) و جیمز (James) را ایفا می‌کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا