تماشا کنید: طراحی اولیه شمبلرها در بازی The Last of Us 2 چگونه بود؟

تغییری که به درستی رخ داد

تماشا کنید: طراحی اولیه شمبلرها در بازی The Last of Us 2 چگونه بود؟ سورنا رضایی ۲ ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ تریلر بازی

متیو گلنت یکی از کارمندان ناتی داگ فایل گیفی را در وب سایت شخصی خود به اشتراک گذاشته که طراحی اولیه شمبلرها در بازی The Last of Us 2 را نشان می‌دهد.

دنباله The Last of Us تحت عنوان The Last of Us Part II در سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه شد و توانست به خاطر شخصیت‌پردازی، گیم پلی، موسیقی متن، عملکرد بازیگران و جلوه‌های بصری کم‌نقص تحسین منتقدان را برانگیخته و جوایز زیادی را از سوی مراسم‌های مختلف دریافت کند. البته برخی از کارشناسان به نحوه روایت داستان و تصویرسازی شخصیت‌های ترس جندر انتقاد داشتند. با وجود این، لطمه‌ای به فروش زده نشد و محصول جدید ناتی داگ در هفته نخست انتشار بیش از ۴ میلیون نسخه فروخت تا سریع‌ترین فروش را میان انحصاری‌های پلی استیشن 4 به نام خود ثبت کند.

داستان بازی The Last of Us 2 چند سال پس از قسمت اول جریان دارد. جوئل میلر و الی علی‌رغم برخی فراز و نشیب‌ها زندگی خوبی را در شهر جکسون ایالات متحده آمریکا سپری می‌کنند. این شرایط ادامه دارد تا اینکه اتفاقی تلخ افتاده و زندگی الی را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد. در پی این اتفاق، دختر جوان یک ماجراجویی خطرناک را آغاز می‌کند تا انتقام بگیرد. پروتاگونیست در مسیر رسیدن به خواسته خود با دشمنان مختلفی مواجه می‌شود که برخی قدیمی و برخی جدید هستند. از میان دشمنان جدید می‌توان به شمبلرها (Shamblers) اشاره کرد.

یکی از اعضای وب سایت TechnClub اخیرا مشغول جستجو در وب سایت شخصی متیو گلنت (Matthew Gallant) یکی از کارمندان ناتی داگ بود. حین تماشای موارد موجود با فایل گیفی مواجه شد که طراحی اولیه شمبلرها در بازی The Last of Us 2 را شامل می‌شود. اینطور که به نظر می‌رسد، فایل گیف از محیط تست ضبط شده و الی را نشان می‌دهد که با سه شمبلر درگیر شده است. شمبلرها در نتیجه رسیدن به فاز چهارم ابتلا به ویروس مرگبار به وجود آمده و حین نزدیک شدن به قربانی اسیدهای مرگباری را از خود ترشح می‌کنند. نکته جالب اینجا است که در نسخه اولیه محل ساخت و انتشار اسیدها روی باسن زامبی‌ها قرار داشت.

شمبلرها در بازی The Last of us 2
طراحی نهایی شمبلرها

بدون شک، تغییر ظاهر شمبلرها در بازی The Last of Us 2 یک تصمیم هوشمندانه بوده است؛ زیرا طراحی اولیه نه تنها ترسناک نبوده، بلکه از یک جهاتی خنده‌دار است. طراحی نهایی از بلوترها (Bloaters) الهام گرفته شد؛ شمبلرها مانند آن‌ها بدن بزرگ و تنومندی دارند، با این تفاوت که بلوترها در اثر ماندن در محیطی خشک به وجود می‌آیند اما شملبرها نتیجه ماندن در معرض حجم زیادی آب هستند. در ضمن، شمبلرها نه تنها بدن تنومندی دارند، بلکه بافت ضخیمی روی بدنش به وجود آمده است. به همین دلیل، کشتنشان نیازمند سلاح‌های قدرتمندی مانند شاتگان است.

در حال حاضر مشخص نیست ناتی داگ روی چه محصولی کار می‌کند اما می‌دانیم نیل دراکمن (Neil Druckmann) خالق The Last of Us در ساخت سریال این فرنچایز مشارکت دارد. این اثر برای شبکه HBO ساخته شده و هم اکنون در فاز فیلمبرداری قرار دارد. از بازیگران اصلی اثر می‌توان به پدرو پاسکال (Pedro Pascal) و بلا رمزی (Bella Ramsey) اشاره کرد که به عنوان جوئل و الی جلوی دوربین می‌روند. در ضمن، سریال بر اساس قسمت اول ساخته شده و برای انتشار در سال ۲۰۲۲ میلادی برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا