#مهسا_امینی

استودیوی خالق The Last of Us روی یک پروژه‌ی چندنفره کار می‌کند

محتوای اضافه برای قسمت دوم The Last of Us یا یک بازی جدید برای پلی‌استیشن ۵؟

چندنفره

استودیوی Naughty Dog که همواره از آن به عنوان خالق The Last of Us و مجموعه‌ی Uncharted یاد می‌شود، هم‌اکنون روی قسمت دوم The Last of Us کار می‌کند و به نظر می‌رسد که یک پروژه‌ی چندنفره نیز در دست ساخت دارد که هنوز رونمایی نشده است.

طبق صفحه‌ای که در بخش مشاغل سایت ناتی داگ آمده و توسط Vinit Agarwal طراح ارشد استودیو هم بازنشر شده است، این استودیو قصد دارد تا برای جایگاه برنامه‌نویس سیستم‌های آنلاین شخصی را استخدام کند تا به تیم بخش چندنفره حاضر در سانتامونیکای لس آنجلس بپیوندد. البته‌ صفحه‌ی دیگری هم در بخش مشاغل وجود دارد که به آگهی استخدام یک برنامه‌نویس برای گیم‌پلی بخش چندنفره اشاره می‌کند. از موارد ذکر شده در آگهی اول به نظر می‌رسد که بستر فنی این پروژه‌ی چندنفره به اندازه‌ای است که تعداد زیادی بازیکن را پوشش دهد. در توضیحات آگهی دوم آمده است که فرد مورد نظر همکاری نزدیکی با تیم هنری و تیم طراحی خواهد داشت تا ایده‌ها و موارد جدیدی را برای گیم‌پلی مطرح کند.

حدس‌های مختلفی برای این پروژه وجود دارد که یکی از آن‌ها، بخش چندنفره برای The Last of Us Part II است. البته ناتی داگ در ماه سپتامبر به طور رسمی اعلام کرد که بخش چندنفره، زمان عرضه در بازی وجود نخواهد داشت و تمرکز آن‌ها به طور کامل روی بخش داستانی است. با این حال احتمال می‌رود که با فاصله‌ای چند ماهه از انتشار بازی اصلی، بخش چندنفره در قالب محتوای اضافه در دسترس قرار بگیرد. حدس دیگری که وجود دارد، ساخت این بخش در قالب یک بازی جداگانه است. بخش چندنفره‌ی قسمت اول با نام Factions بین طرفداران فرنچایز محبوبیت زیادی داشت و مورد استقبال قرار گرفت. با این اوصاف ممکن است Factions خود به یک بازی مستقل تبدیل شود.

البته هنوز مشخص نیست که این پروژه‌ی چندنفره برای کدام کنسول در حال ساخت است و شاید آن را تنها روی پلی‌استیشن ۵ ببینیم یا که برای هر دو کنسول PS4 و PS5 در دسترس قرار بگیرد.

بازی مورد انتظار The Last of Us Part 2 در ابتدا قرار بود در تاریخ ۲۱ فوریه ۲۰۲۰ (۲ اسفند ۱۳۹۸) منتشر شود، اما با اعلام رسمی ناتی داگ حالا باید در ۲۹ می ۲۰۲۰ (۹ خرداد ۱۳۹۹) منتظر انتشارش به طور انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ باشیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا