#مهسا_امینی

ناتی داگ تیم سازنده بازی چند نفره The Last of Us را گسترش می‌دهد

روند ساخت در مراحل پایانی قرار دارد

بازی چند نفره The Last of Us

طبق اعلام رسمی، استودیو ناتی داگ اخیرا آگهی‌هایی را برای جذب نیرو منتشر کرده که انتظار می‌رود برای ادامه طراحی بازی چند نفره The Last of Us باشد.

مدت‌هاست که خبرهای مختلفی درباره یک بازی چند نفره در جهان سری The Last of Us شنیده می‌شود، با این وجود درباره اینکه دقیقا در چه تاریخی این عنوان معرفی شده و در دسترس قرار خواهد گرفت، هنوز حتی شایعه‌ای هم وجود ندارد! این در حالی است که حداقل استودیو ناتی داگ با آگهی‌های خود نشان می‌دهد که روند طراحی این عنوان مورد انتظار چطور پیش رفته و در چه مرحله‌ای قرار دارد. به هر حال عنوان The Last of Us 2 در تابستان سال گذشته سر و صدای بسیاری را به پا کرد و رها کردن عنوانی که طرفداران بسیاری را به سمت کنسول‌های پلی استیشن 4 کشاند هرگز حرکت هوشمندانه‌ای نیست. در نتیجه طبیعی به نظر می‌رسد که سازندگان قصد داشته باشند تا یک بازی چند نفره بر پایه آن را طراحی کنند؛ بخصوص اینکه در همان زمان عرضه اعلام شده بود که خبری از بسته الحاقی داستانی نبوده و مدتی بعد نیز متوجه شدیم که سونی روند ساخت یک عنوان بازسازی از The Last of Us را کنسل کرده است.

سونی بازسازی را کنار زد تا ساخت بازی چند نفره The Last of Us جدی‌تر دنبال شود

در واقع اگر بخواهیم خیلی دقیق‌تر به این موضوع بپردازیم، سونی ساخت بازسازی عنوان اول را کنسل نکرد، بلکه استودیو سازنده آن را به کلی منحل و سپس پروژه را به دست ناتی داگ سپرد که خود مشغول انجام دادن کارهای دیگر بود. همچنین گفته می‌شد که از دیگر استودیوهای سونی برای کمک در طراحی پروژه بعدی ناتی داگ کمک گرفته شده تا مراحل آن به درستی و به سرعت طی شوند. با این وجود جالب است بدانید که حتی با داشتن نیروهای بسیار و کمک گرفتن از دیگر استودیوها، باز هم سونی دست به انتشار یک آگهی استخدام زده تا تیم سازنده را حتی بیشتر از قبل گسترش دهد.

طبق اعلام این استودیو، مدیران به دنبال چند نیروی کار در زمینه طراحی جلوه‌های ویژه، طراحی بازی و حتی رابط کاربری هستند که عملا آن را به گزینه‌ای مناسب برای بازی چند نفره The Last of Us تبدیل می‌کند. همچنین لازم به ذکر است که ناتی داگ در انتهای این آگهی اضافه کرده که تمامی مشاغل فوق به صورت موقت هستند و ممکن است پس از پایان پروژه، تیم مورد نظر به انتخاب مدیران شرکت کنار گذاشته شوند. با این حساب، می‌توان از این آگهی چنین برداشت کرد که عنوان مورد انتظار و جدید The Last of Us در آخرین روزهای ساخت قرار داشته و به نحوی ناتی داگ قصد دارد تا با جذب نیرو، روند به پایان رساندن آن را سریع‌تر از قبل دنبال کند. به هر حال در گذشته نیز دیده شده بود که وقتی یک استودیو پیشنهاد کار موقت را به طراحان بازی‌های ویدیویی ارائه می‌کند، معمولا در زمانی است که آن‌ها تمام کارهای لازم برای پایه‌ریزی بازی مورد نظر خود را انجام داده و تنها به دنبال به پایان رساندن و مرور مشکلات آن هستند.

البته لازم به ذکر است که استودیویی مانند ناتی داگ در گذشته هرگز چنین کاری را انجام نداده بود و جذب نیرو کار موقت حرکتی است که به تازگی توسط آن انجام می‌گیرد. اما به هر طریق، می‌توان برداشت کرد که تا معرفی عنوان جدید و چند نفره The Last of Us چندان هم فاصله نداریم. همچنین در نظر داشته باشید که همیشه چند ماه قبل از معرفی عنوانی جدید از سوی استودیو ناتی داگ، اطلاعات بسیاری از آن لو می‌رود، در نتیجه می‌توان انتظار داشت که به زودی جزئیات بیشتری درباره پروژه بعدی آن را دریافت کنیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا