1%
  • 0/10

زمان اکران The King’s Man با تاخیری پنج ماهه روبرو شده است

این اثر حکم یک پیش درآمد را دارد

زمان اکران The King’s Man با تاخیری پنج ماهه روبرو شده است ۱ ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
زمان اکران The King's Man

وب سایت Variety ساعاتی قبل اعلام کرد زمان اکران The King’s Man تغییر کرده و این اثر با تاخیری پنج ماهه به سینماها خواهد آمد.

فاکس قرن بیستم با همکاری متیو وان (Matthew Vaughn) اقتباس سینمایی کمیک بوک‌های کینگزمن را ساخت و تحت عنوان Kingsman: The Secret Service راهی سینماهای سراسر جهان کرد. این اثر به واسطه‌ی صحنه‌های اکشن خاص و عملکرد بازیگرانش مورد توجه قرار گرفت و بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد. The Secret Service همچنین موفق شد فروشی ۴۱۴ میلیون دلاری را در سراسر جهان به ثبت برساند؛ اتفاقی که باعث شد فاکس با ساخت قسمت دوم موافقت کند. وان در حالی که شرایط را برای فیلمبرداری دنباله مهیا می‌کرد، فیلمنامه‌ی قسمت سوم را هم نوشت که یک پیش درآمد به شمار می‌رود.

والت دیزنی اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی مبلغ هنگفتی را پرداخت کرد و فاکس قرن بیستم را به همراه دارایی‌هایش خرید. یکی از نتایج چنین اتفاقی، واگذاری امتیاز پخش فیلم‌های فاکس به دیزنی بود. این غول رسانه‌ای نمی‌خواست رقابتی میان آثار جدید و قدیمی‌‎اش شکل بگیرد. از همین رو، برنامه‌ریزی‌های مربوط به اکران را تغییر داد و اکران The King’s Man را تا سال ۲۰۲۰ عقب انداخت. در شرایطی که دیزنی خود را آماده می‌کرد تا این فیلم اکشن و جاسوسی را روی پرده‌ی نقره‌ای ببرد، همه‌گیری ویروس کرونا رخ داد و سینماها تعطیل شدند. مدیران شرکت هم به امید اینکه شرایط در ۲۰۲۱ بهبود می‌یابد، اکران را تا مارس امسال تاخیر زدند.

با توجه به گزارشی که روی خروجی Variety قرار گرفته، زمان اکران The King’s Man تغییر کرده است. محصول مشترک قرن بیستم و کلاودی پروداکشنز قرار بود از تاریخ ۲۲ اسفند (مصادف با ۱۲ مارس) به سینماها بیاید اما اکرانش تا ۲۹ مرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۰ آگوست سال ۲۰۲۱) عقب افتاده است. این تاخیر در شرایطی رخ داده که دیگر نام‌های فعال در حوزه‌ی نشر هم مشغول تغییر برنامه‌ریزی‌های خود هستند. مترو گلدوین میر چند روز پیش No Time To Die را برای بار سوم تاخیر زد. این فیلم هم اکنون برای اکران در اکتبر سال جاری میلادی برنامه‌ریزی شده است. سونی هم در اقدامی مشابهی تاریخ اکران تعدادی از آثار جدید و مهمش را تغییر داد.

با طولانی شدن همه‌گیری ویروس کرونا، والت دیزنی از سرویس استریم خود برای انتشار تعدادی از فیلم‌های جدیدش از جمله Soul استفاده کرد. اگرچه عملکرد این فیلم‌ها قابل‌توجه بوده و باعث افزایش تعداد مشترکان شده‌اند اما رقم‌های ثبت شده به هیچ وجه با درآمد حاصل از اکران سنتی قابل‌مقایسه نیست. همین موضوع باعث شده تا اکثر استودیوها انتشار در سرویس‌های دیجیتالی را به عنوان آخرین راه حل ببینند. با در نظر گرفتن این موارد، منطقی است که دیزنی و قرن بیستم تمایلی به اکران دیجیتالی The King’s Man نداشته باشند. به خصوص اینکه فیلم‌های قبلی کینگزمن فروش بالایی را در باکس آفیس جهانی به ثبت رسانده بودند.

The King’s Man اوایل قرن بیستم میلادی جریان داشته و نحوه‌ی به وجود آمدن سازمان کینگزمن در خلال جنگ جهانی اول را به تصویر می‌کشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments