ویروس کرونا باعث توقف در روند تولید Peaky Blinders و چند سریال دیگر شد

زمان از سرگیری پروژه‌ها مشخص نیست

روند تولید Peaky Blinders

با توجه به گزارشی که چندی پیش در فضای مجازی منتشر شد، شیوع ویروس کرونا باعث توقف در روند تولید Peaky Blinders و سه سریال دیگر شده است.

از چند هفته‌ی قبل، تولید فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی یکی پس از دیگری متوقف شد و این روند به دلیل شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه دارد. اکنون باید چهار سریال Peaky Blinders، The Handmaid’s Tale ،Power Book II: Ghost ،Power Book III: Raising Kanan و Line of Duty را هم به این لیست اضافه کرد. پیش از این، پروژه‌های مورد انتظاری از جمله فصل دوم سریال The Witcher و فیلم سینمایی Mission: Impossible 7 تعطیل شده بودند. روند فیلمبرداری فصل دوم ویچر در استودیوی آربورفیلد واقع در ۶۴ کیلومتری لندن و روند فیلمبرداری قسمت جدید ماموریت غیرممکن هم در شهر ونیز جریان داشت.

داستان سریال Peaky Blinders درباره‌ی یک گروه خانوادگی به نام پیکی بلایندرز است؛ گروهی که رهبری آن بر عهده‌ی تامی شلبی قرار دارد. شلبی فرد بسیار بلندپروازی بوده و سعی می‌کند گروه خلافکاری خود را به مناطق دیگر از جمله لندن گسترش دهد. جدا از دیگر گروه‌های خلافکاری، یک مانع دیگر هم سر راه شخصیت اصلی سریال قرار دارد. این مانع، کارآگاه چستر کمپل بوده که وظیفه دارد بیرمنگام را از وجود خرابکاران و جنایتکاران پاک کند. برخلاف برخی سریال‌ها که در ادامه دچار افت می‌شوند، اثر استیون نایت (Steven Knight) روند رو به موفقیت خود را ادامه داده است. قسمت پایانی فصل پنجم توانست رکورد ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار بیننده را تنها در بریتانیا ثبت کند. فصل ششم این سریال هم مراحل ساخت را پشت سر می‌گذاشت که دستور تعطیلی آن از سوی مدیران بی‌بی‌سی صادر شد.

شبکه‌ی استارز در سال ۲۰۱۴ میلادی نخستین قسمت از سریال Power را پخش کرد که درباره‌ی جیمز سینت پاتریک است. پاتریک زندگی دوگانه‌ای دارد. در ظاهر، تاجری موفق است که یک باشگاه شبانه را مدیریت می‌کند اما در باطن یک فروشنده‌ی مواد مخدر با نام مستعار گوست است. البته شخصیت اصلی داستان علاقه‌ی خود را به فعالیت در دنیای جرم و جنایت از دست داده و می‌خواهد آن را ترک کند. مدتی پس از پایان این سریال، شبکه‌ی استارز از ساخت اسپین‌آف‌های آن خبر داد. اولین اسپین‌آف، Power Book II: Ghost نام داشته و دنباله‌ای برای سریال اصلی محسوب می‌شود. دومین اسپین‌آف هم با نام Power Book III: Raising Kanan شناخته شده و یک پیش درآمد است. روند ساخت هر دو سریال فعلا متوقف شده است.

سریال Handmaid’s Tale محصول سرویس هولو بوده و بر اساس رمان مشهوری به همین نام ساخته شده است. داستان آن در آینده‌ای نزدیک جریان دارد؛ زمانی که آلودگی‌های زیست محیطی و شیوع بیماری‌های مختلف باعث شده تا میزان زاد و ولد به میزان قابل‌توجهی کاهش یابد. در چنین شرایطی، یک گروه سیاسی-مذهبی به نام پسران یعقوب قدرت را در آمریکا به‌دست گرفته و زنان را از حقوق اجتماعی خود محروم می‌کند. این گروه زنان را به چند دسته‌ی مختلف تقسیم کرده که هر یک وظیفه‌ی مختلفی دارند. سریال روی شخصیتی به نام جون آزبورن تمرکز دارد که به دلیل امکان فرزندآوری در دسته‌ی ندیمه‌ها قرار گرفته است. فصل چهارم در دست ساخت بود که پروژه فعلا تعطیل شده است.

Line of Duty، دیگر سریال مشهور شبکه‌ی بی‌بی‌سی است که روند تولید آن متوقف شد. داستان حول محور افسر پلیس استیو آرنت می‌چرخد که پس از مرگ یک فرد بیگناه در جریان یک عملیات ضدتروریستی، به بخش مبارزه با پلیس‌های فاسد منتقل می‌شود. آرنت باید با همکاری یک افسر دیگر، نیروهای فاسد پلیس را پیدا کند. تاکنون پنج فصل آن پخش شده و فصل ششم هم در حال ساخت بود که مانند بسیاری دیگر از سریال‌های مطرح، روند تولید آن فعلا متوقف شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا