شخصیت های سریال پیکی بلایندرز
1%
  • 10/10

تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از شخصیت های سریال پیکی بلایندرز است؟

خودت را در دنیای مافیاها و گانگسترها پیدا کن!!

تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از شخصیت های سریال پیکی بلایندرز است؟ ۲۵ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

در این مطلب می‌خوایم بررسی کنیم که کدامیک از شخصیت های سریال پیکی بلایندرز با تایپ‌های شخصیتی تست مایرز بریگز (Myers-Briggs) هماهنگ هستند. اگر طرفدار سریال هستید و به این موضوع هم علاقه دارید، این مطلب برای شماست.

الهام گرفته شده از داستان محبوب‌ترین خانواده خلافکار کشور انگلستان که در طول دهه‌های ۱۸۰۰ و ۱۹۰۰ حسابی سر زبان‌ها افتاده بودند، سریال Peaky Blinders یک درام جنایی تاریخی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. شاید داستان مملو از اتفاقات هیجان انگیز، چهره‌های مبهم و جنایات‌های وحشتناک باشد، اما بزرگترین دلیل محبوبیت سریال، خانواده شلبی هستند که اعضای آن هر کدام شخصیتی پیچیده‌تر از دیگری دارند. به‌همین خاطر تصمیم داریم در این مطلب نگاهی به تایپ MBTI آنها داشته باشیم.

محبوب‌ترین شخصیت های سریال پیکی بلایندرز که ممکن است شبیه به شما باشند

تامی شلبی – تایپ ENTJ

تامی شلبی رهبری استراتژیک، سیاست‌مدار و بی‌رحم است که همیشه یک قدم از دیگران جلوتر است و می‌داند چطور باید کنترل اوضاع را به دست بگیرد. اما فقط ذهن حیله‌گر و مهارت برنامه‌ریزی بی‌عیب و نقص نیست که او را به یک ENTJ واقعی تبدیل می‌کند، بلکه اعتماد به نفس، جاه طلبی و عزم تزلزل ناپذیرش نیز نقش مهمی دارد. برخلاف دیگر اعضای خانواده، جاه طلبی تامی حد و مرزی نمی‌شناسد، زیرا دائما در تلاش است تا قدرت، نفوذ و کنترل بیشتری بر اطرافیان خود داشته باشد. او همیشه تصویر بزرگتر را می‌بیند و برای نزدیک‌تر شدن به اهدافش هوشمندانه قدم برمی‌دارد. یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه تامی، توانایی او در اتخاذ تصمیم‌های دشوار است. او کسی نیست که اقدامات خود را زیر سوال ببرد یا اجازه بدهد احساسات روی قضاوت‌هایش تاثیر بگذارد. وقتی تامی هدفی در سر داشته باشد، با تمام قوا در جهت محقق کردنش تلاش می‌کند و اجازه نمی‌دهد هیچ مانعی سر راهش قرار بگیرد. این اعتماد به نفس تزلزل ناپذیر و قاطعیت مشخصه واقعی هر فردی با تایپ شخصیتی ENTJ است.

آرتور شلبی – تایپ ESFP

از نظر شخصیتی، آرتور دقیقا برعکس برادرش، تامی است. به‌عنوان یک ESFP، او ترجیح می‌دهد در لحظه زندگی کند و از کوچک‌ترین چیزها لذت ببرد. وقتی تامی مشغول برنامه ریزی و اتخاذ استراتژی کارآمد برای زنده نگه داشتن نام خانوادگی شلبی است، آرتور اکثر اوقات در حال خوش گذرانی است. او انسانی بی‌فکر است که در گرفتن تصمیمات عجولانه نظیر ندارد و تقریبا هیچوقت به عواقب کارهایی خود فکر نمی‌کند. او همچنین از ریسک کردن نمی‌ترسد و اغلب به جای منطق، با احساست پیش می‌رود که بزرگترین دلیل درگیر شدنش با تامی محسوب می‌شود. البته این بدان معنا نیست که آرتور فاقد جاه طلبی یا انگیزه است. شاید او مانند تامی ماهیت محاسبه‌گر یا میل ذاتی به رهبری نداشته باشد، اما به تک تک اعضای خانواده‌اش وفادار است و خوشحال کردن آنها برایش اهمیت زیادی دارد. آرتور از جهات زیادی با برادرش اختلاف دارد ولی همین اختلاف‌ها باعث شده تا مکمل تامی باشد و در هر شرایطی پشتش را خالی نکند.

جان شلبی – تایپ ESTP

جان شلبی مانند آرتور اهمیتی به گذشته نمی‌دهد و سعی دارد در حال زندگی کند. او کسی نیست که از خطر یا ماجراجویی بترسد و به‌همین خاطر هم بهترین گزینه ممکن برای انجام ماموریت‌های خطرناک از طرف باند محسوب می‌شود. خوشبختانه وقتی صحبت از اتخاذ تصمیمات هوشمندانه به میان می‌آید، جان حرف زیادی برای گفتن دارد، زیرا برخلاف آرتور از احساسات خود تاثیر نمی‌گیرد. به‌عنوان یک ESTP، جان انسانی ترسناک با خلق و خوی گرم است. او می‌تواند تکان‌دهنده باشد و با برنامه‌ریزی بلندمدت در راستای رسیدن به اهداف خود قدم بردارد، اما گاهی اوقات می‌تواند از کوره دربرود و به کارهای عجولانه دست بزند.

پالی گری – تایپ ENFJ

پالی گری بزرگ خانواده شلبی است که همیشه نیازهای عزیزانش را در اولویت قرار می‌دهد و هر کاری بتواند درجهت حفظ اتحاد خانواده انجام می‌دهد. از آنجایی که او می‌تواند به‌خوبی ذهن افراد را بخواند و درونشان را ببیند، در مدیریت شرایط بحرانی و دستکاری نتایج به نفع خود نظیر ندارد. به‌عنوان یک ENFJ، پالی می‌تواند در مواقعی غلبه‌گر و کنترل‌کننده باشد که گاهی اوقات باعث درگیری با خانواده‌اش می‌شود. با این حال، نیت او همیشه ریشه در عشق و تمایل به محافظت از کسانی دارد که به آنها اهمیت می‌دهد. توانایی پالی در ایجاد تعادل بین احساسات و منطق نیز از دیگر دلایلی است که چرا بزرگ خانواده شلبی نام گرفته است.

مایکل گری – تایپ INTJ

مایکل گری رسما مغز متفکر تمامی عملیات‌ها است، زیرا پیروی از عقل و منطق بزرگترین خط قرمز او است. مایکل همیشه در حال تجزیه و تحلیل و محاسبه شرایط پیش رو است و دائما به دنبال راهی هوشمندانه برای بهبود تجارت خود و جلو زدن از دیگران است. این تفکر انتقادی و توانایی حل مسئله نه‌تنها او را به یک دارایی ارزشمند برای خانواده شلبی تبدیل می‌کند، بلکه در ستون تایپ شخصیتی INTJ نیز قرار می‌دهد. شاید مایکل کمی سرد و بی‌تفاوت باشد و اغلب با احساسات و روابط دست و پنجه نرم کند، اما با این حال، وقتی در بهترین حالت خود قرار دارد، مغز متفکری است که پتانسیل حل کردن هر مشکلی را دارد. ذهن استراتژیک و توانایی دیدن تصویر بزرگ‌تر به او اعتماد به نفس و جاه طلبی لازم برای انجام حرکات جسورانه و اتخاذ تصمیمات دشوار را داده است، درست مثل هر فردی با این تایپ شخصیتی.

آلفی سولومونز – تایپ ENTP

آلفی سولومونز نه‌تنها استاد گول زدن و منحرف کردن اذهان است، بلکه همیشه خارج از چارچوب فکر می‌کند و به‌خاطر توانایی تحسین برانگیزی که در خواندن ذهن افراد دارد، یکی از نام‌های برجسته دنیای گانگسترها و جنایتکاران به شمار می‌رود. به‌عنوان یک ENTP، آلفی می‌تواند غیرقابل پیش بینی و غیرقابل اعتماد باشد. او اغلب در آخرین لحظه نظر خود را تغییر می‌دهد و بر اساس آنچه که برایش مناسب‌تر است تصمیم می‌گیرد. اگر کسی مانند آلفی کنارتان باشد، هرگز نمی‌توانید حدس بزنید که قرار است چه اتفاقی بیوفتد. او درست مثل هر فردی با تایپ شخصیتی ENTP، عاشق مناظره و بحث کردن است و به‌دلیل چرب زبان بودنش‌، اغلب در مناظره‌ و بحث‌ها پیروز می‌شود.

گریس برگس – تایپ ISFP

گریس برگس یک ISFP است، تایپ شخصیتی مخالف همسرش، تامی شلبی. او به‌خاطر داشتن روحیه ملایم و حساس، اغلب در کنار آمدن با بی‌رحمی دنیای پیکی بلایندرز مشکل دارد. شاید گریس به اندازه دیگران باهوش یا استراتژیک نباشد، اما قدرت متفاوتی را برای گروه به ارمغان می‌آورد. مهربانی و همدلی او باعث شده تا یکی از اعضای محبوب خانواده شلبی باشد و به تامی در پیدا کردن آرامش در تاریک‌ترین لحظات کمک کند. به‌همین خاطر تامی هرگز نتوانست با مرگ گریس کنار بیاید، زیرا او به تامی یاد داد که چگونه کسی را دوست داشته باشد و در ازای آن دوست داشته شود. گریس یک روح بی‌گناه در دنیایی پر از خشونت بود که حضورش فقط برای تامی به معنای نوری تابان در تاریکی مطلق بود.

جینا گری – تایپ ENTP

تایپ شخصیتی جینا با آلفی یکی است اما تفاوت‌های فاحشی بین آنها وجود دارد. در حالی که او باهوش، جاه طلب و مستقل است، اما اقداماتش اغلب با انگیزه‌های خودخواهانه همراه می‌شود. درست مثل آلفی، جینا در فریب دادن دیگران نظیر ندارد و به‌‌همین خاطر تهدیدی خطرناک برای خانواده شلبی به شمار می‌رود. به‌عنوان یک ENTP، جینا از به چالش کشیدن مردان زندگی خود و انجام حرکات جسورانه برای رسیدن به آنچه می‌خواهد هیچ ترسی ندارد. در واقع او می‌داند چگونه باید با دیگران بازی کند تا به آنچه می‌خواهد برسد. او همچنین استاد متقاعد کردن است و می‌تواند هر موقعیتی را به نفع خود تغییر بدهد.

آبراما گلد – تایپ ENTP

آبرما گلد یکی دیگر از شخصیت های سریال پیکی بلایندرز با تایپ شخصیتی ENTP است. او گانگستری حیله‌گر و بی‌رحم است که هر کاری لازم باشد در راستای رسیدن به اهداف خود انجام می‌دهد. تند اندیشی، زبان تیز و همچنین استعدادی که در فریب دادن دیگران دارد (ظاهر فریب دادن از مشخصه‌های اصلی هر فردی با تایپ شخصیتی ENTP است)، او را به فردی قابل اعتماد تبدیل می‌کند، البته تنها برای متحدانش. آبراما همچنین به بحث و گفتگو علاقه دارد و می‌تواند با چرب زبانی خودش را از هر موقعیت حساسی نجات بدهد. البته ابرما مانند بسیاری از افراد با تایپ شخصیتی ENTP، می‌تواند غیرقابل پیش بینی و غیرقابل اعتماد باشد. او اغلب خواسته‌های خود را اولویت قرار می‌دهد و حاضر است برای رسیدن به آنها به هر کسی خیانت کند.

آزوالد مازلی – تایپ ENTJ

آزوالد مازلی به‌عنوان یک سیاستمدار کاریزماتیک و جاه طلب، همیشه به دنبال راه‌هایی برای کسب قدرت و نفوذ بیشتر بوده و بزرگترین هدفش ساختن امپراتوری جنایتکار خود با از بین بردن پیکی بلایندرز است. او با طرز فکر استراتژیک، تاکتیک‌های فریبنده و عزم تزلزل ناپذیر خود، تهدیدی خطرناک برای خانواده شلبی به شمار می‌رود. آزوالد همچنین جنبه محاسبه‌گر و بی‌رحمی دارد و حاضر است برای رسیدن به اهدافش هر کاری که لازم است انجام بدهد (تقریبا نیمی از شخصیت های سریال پیکی بلایندرز همینطور هستند). رقابت او با تامی لایه دیگری از تنش و هیجان را به سریال اضافه می‌کند زیرا هر دو تایپ شخصیتی ENTJ هستند که سعی دارند از یکدیگر پیشی بگیرند. آنها با وجود داشتن اختلاف نظر، ویژگی‌های مشابه زیادی نیز دارند و برای حیله‌گری و هوش یکدیگر احترام متقابل قائل هستند.

لوکا چانگرتا – تایپ ISTP

لوکا چانگرتا قاتلی ماهر و بی‌رحم است که هیچ ابایی از بکارگیری خشونت برای رسیدن به آنچه می‌خواهد ندارد. او مثل هر فردی با تایپ شخصیتی ISTP، مهارت‌های عملی بسیار خوبی دارد که از آن‌ در سازماندهی برنامه‌ها و عملیات‌های پیچیده به نفع خود استفاده می‌کند. بنا به دلایلی نامعلوم، لوکا علاقه خاصی به انتقام گرفتن دارد که باعث می‌شود در اکثر مواقع نتواند تصمیمات هوشمندانه اتخاذ کند. او به‌شدت مستقل است و ممکن است در کار با دیگران به مشکل بخورد. لوکا به اندازه تامی بی‌رحم یا استراتژیک نیست، اما به عنوان یک ISTP، حریفی سرسخت و تهدیدی مهم برای پیکی بلایندرز به شمار می‌رود.

آدا تورن – تایپ ENFP

آدا تورن تنها خواهر شلبی است که در هیچکدام از عملیات‌های پیکی بلایندرز دخالتی ندارد. به‌عنوان یک ENFP، او ایده آلیست و دلسوز است و همیشه برای آنچه که درست است می‌جنگد. ذات خوب آدا با فعالیت‌های غیرقانونی خانواده‌اش در تضاد است و اغلب باعث ایجاد تنش بین آنها می‌شود. با این حال، عشق و وفاداری او به برادرانش باعث شده تا پیوندی که با خانواده خود دارد از بین نرود. آدا برخلاف دیگر اعضای خانواده از کلمات خود برای مبارزه با بی‌عدالتی‌ها و دفاع از آنچه به آن اعتقاد دارد استفاده می‌کند. شاید نقش او در پیکی بلایندرز چندان برجسته نباشد، اما تاثیرش بر پویایی خانواده و شهرت آنها تحسین برانگیز است. آدا تنها شخصیتی است که مخاطب یادآوری می‌کند در میان همه خشونت و هرج و مرج، هنوز خوبی و امید در خانواده شلبی وجود دارد.

لیندا شلبی – تایپ ISFJ

لیندا شلبی درست مثل سایر شخصیت های سریال پیکی بلایندرز فردی جاه طلب و فریبنده است که از رابطه‌اش با آرتور برای به دست آوردن قدرت در پیکی بلایندرز و کنترل او استفاده می‌کند. او گاهی اوقات کنترل احساسات خود را از دست می‌دهد و خیلی سخت می‌تواند خودش را با وفق بدهد. لیندا همچنین به دلیل اعتماد به نفس کاذبی که دارد، همواره خودش را بهتر از اطرافیانش می‌بیند اما با این حال، اعمال و رفتار او اغلب خلاف آن را ثابت می‌کند.

فین شلبی – تایپ ISFP

فین کوچکترین عضو خانواده شلبی است که برخلاف برادرانش فردی بی‌تجربه، خام و ساده لوح است. او گاهی اوقات می‌توانند تکانشی باشند و به راحتی تحت تاثیر حرف دیگران قرار بگیرد. حتی با گذر زمان و بزرگ‌تر شدن، فین کسی نیست که بتوانید در شرایط بحرانی بهش تکیه کنید، زیرا او به‌قدری بی‌مسئولیت و ساده لوح است که اکثر برنامه‌های خانواده شلبی را لو داده و پیکی بلایندرز را در معرض خطر قرار می‌دهد. شاید فین با سبک زندگی گانگستری و خشونتی که با آن همراه است آشنا باشد اما همیشه برخلاف برادرانش کمی حساس‌تر و همدل‌تر بوده است.

چستر کمبل – تایپ ESTJ

چستر کمبل یک رهبر بی‌رحم و مستبد است که بزرگترین هدفش در زندگی از بین بردن تامی شلبی و پیکی بلایندرز است. او برای رسیدن به این هدف هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهد و هیچ خط قرمزی برای خود مشخص نکرده است. این یعنی اگر لازم باشد از هر تاکتیک غیراخلاقی استفاده می‌کند. چستر همیشه معتقد بوده که اگر دستوری بهش داده می‌شود باید بدون پرسیدن سوال یا کنکاش کردن درباره‌اش، آن را انجام بدهد، زیرا کار درست همین است. اما با این حال تلاش‌های بی‌وقفه‌اش برای از بین بردن تامی درنهایت باعث نابودی خودش شد.

امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشید. نظر شما در این رابطه چیست؟ جای کدامیک از شخصیت‌ها در لیست خالی است؟ شما از نظر شخصیتی شبیه به کدامیک از شخصیت های سریال پیکی بلایندرز هستید؟ نظرات خود را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

25 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments