1%
  • 0/10

تعداد بینندگان مراسم The Game Awards 2022 چقدر بود؟

رکورد جدیدی به ثبت رسید

تعداد بینندگان مراسم The Game Awards 2022 چقدر بود؟ ۰ ۲۷ آذر ۱۴۰۱ اخبار بازی کپی لینک
بینندگان مراسم The Game Awards 2022

بر اساس اظهارات اخیر جف کیلی، تعداد بینندگان مراسم The Game Awards 2022 از مرز ۱۰۳ میلیون نفر عبور کرده و بار دیگر رکورد جدیدی در کارنامه‌ درخشان این رویداد به ثبت رسیده است.

برهیچکس پوشیده و پنهان نیست که گیم اواردز یکی از مهم‌ترین رویدادهای صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که هر ساله توسط آقای جف کیلی، مجری و خبرنگار سابق، با همکاری تعدادی از شرکت‌های ناشر و بازی‌سازان با محوریت رقابت و انتخاب بهترین بازی‌های سال در دسته‌بندی‌های مختلف برگزار می‌شود.

مراسم سال جاری میلادی نیز مطابق با انتظارها در روزهای گذشته برگزار شد که حال جف کیلی در پیامی اعلام کرد که بار دیگر رکورد تعداد بینندگان گیم اواردز شکسته شده و این بار بالغ بر ۱۰۳ میلیون نفر مراسم مزبور را تماشا کردند. تمام ماجرا به این یک مورد ختم نشده و ظاهرا ۱۱.۵ میلیون از این رقم به استریم در شبکه توییتر اختصاص دارد و جالب‌تر اینکه حجم گفتگوها درباره مراسم نیز به نسبت سال گذشته میلادی، ۲۸ درصد افزایش داشته است.

به علاوه، تعداد افرادی که در شبکه‌های اجتماعی در خصوص این مراسم صحبت کردند، با رشد ۳۳ درصدی نسبت به سال گذشته روبه‌رو شده است. از طرفی، استفاده از هشتگ TheGameAwards نیز در مقایسه با سال قبل چیزی در حدود ۳۱ درصد افزایش یافته است. مهم‌تر از این‌ها، مراسم گیم اواردز ۲۰۲۲ برای مدت زمان کوتاهی به ترند شماره یک جهان تبدیل شد و در مجموع، در میان پنج ترند برتر در سطح جهان قرار گرفت.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که به لطف عرضه کنسول دستی استیم دک، این بار افراد بیشتری از طریق شبکه استیم به تماشای مراسم گیم اواردز پرداخته بودند؛ به طوری که بر اساس بیانیه جف کیلی، امسال بیش از ۹.۵ میلیون کاربر رویداد گیم اواردز را از طریق پلتفرم مزبور تماشا کردند که البته حداکثر تعداد بینندگان همزمان به ۸۵۹ هزار نفر رسیده بود.

بد نیست اشاره کنم که رویداد گیم اواردز برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ میلادی برگزار شد. در سال نخست، تعداد بینندگان این مراسم به ۱.۹ میلیون نفر رسید. با تداوم پشتیبانی‌ها و حمایت بازی‌سازان، گیم اواردز در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۱۱.۵ میلیون بیننده دست یافت که در سال‌های گذشته این رقم به ۲۶ و ۴۵ میلیون رسید. در سال ۲۰۲۰ میلادی و در پی فراگیری ویروس کرونا، بیش از ۸۳ میلیون نفر گیم اورادز را به صورت زنده تماشا کردند و سال گذشته نیز این رقم از مرز ۸۵ میلیون بیننده عبور کرد.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که بازی Elden Ring، جدیدترین ساخته استودیوی فرام سافتور، جایزه بهترین بازی سال را به خود اختصاص داد. از طرفی، بازی تحسین‌شده God of War Ragnarok نیز با ده نامزدی و دریافت شش جایزه مختلف، به پرافتخارترین اثر حاضر در مراسم تبدیل شد.

از برندگان مراسم گیم اواردز ۲۰۲۲ که بگذریم، رویداد امسال نیز مشابه همیشه با غافل‌گیری‌های زیادی به همراه بود. در واقع، بازی جدید آقای هیدئو کوجیما به نام Death Stranding 2 برای نخستین بار به نمایش گذاشته شد. از طرفی، شرکت سونی نیز از اولین بسته الحاقی بازی هورایزن فوربیدن وست تحت عنوان Burning Shores پرده برداشت. به علاوه، در نهایت اکتیویژن با انتشار یک تیزر به معرفی بازی Crash Team Rumble پرداخت.

البته، مراسم امسال بدون حاشیه هم نبود و درست زمانی که اعضای استودیوی فرام‌سافتور در حال دریافت جایزه بهترین بازی سال بودند، به یک باره فردی بدون اجازه و هماهنگی وارد صحنه گیم اواردز شد و با اظهارات بی‌ربط، اختلالی در روند اجرای مراسم ایجاد کرد که البته این فرد بعدها دستگیر شد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر آقای جف کیلی تاریخ برگزاری رویداد گیم اواردز سال ۲۰۲۳ میلادی را مشخص نکرده است، اما او مدتی قبل در پیامی خاطرنشان کرد که مراسم بعدی Summer Game Fest قرار است در روز هشتم ژوئن سال ۲۰۲۳ میلادی (۱۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۲) با همکاری شماری از بازی‌سازان و شرکت‌های ناشر برگزار شود.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با تعداد بینندگان مراسم The Game Awards 2022 و رکوردشکنی دوباره این رویداد چیست؟ آیا شما از نحوه برگزاری و عناوین حاضر در این نمایشگاه رضایت داشتید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments