#مهسا_امینی

رویداد The Game Awards 2021 رکورد زد!

تعداد بینندگان بیش از ۸۵ میلیون نفر بود

تعداد بینندگان The Game Awards 2021

بر اساس اظهارات اخیر جف کیلی، تعداد بینندگان مراسم The Game Awards 2021 از مرز ۸۵ میلیون نفر عبور کرده و بار دیگر رکورد جدیدی در کارنامه‌ی درخشان این رویداد به ثبت رسیده است.

بدون هیچ شک و تردیدی، گیم اواردز را می‌توان یکی از مهم‌ترین رویدادهای صنعت بازی‌های ویدیویی دانست که هر ساله توسط آقای جف کیلی، مجری و روزنامه‌نگار سابق این حوزه، با محوریت رقابت و انتخاب بهترین بازی‌های سال در گروه‌ها و دسته‌بندی‌های مختلف برگزار می‌شود. در کنار این‌ها، چند سالی است که مراسم مورد توجه شماری از بازی‌سازان مطرح جهان نیز قرار گرفته و تعدادی از عناوین مورد انتظار و جدید در این رویداد به نمایش گذاشته می‌شوند.

رویداد گیم اواردز امسال نیز با تمامی غافل‌گیری‌ها در آخر به پایان رسید. در جریان این نمایشگاه، بعد از ده سال صبر و انتظار، دنباله‌ی Alan Wake توسط استودیوی رمدی اینترتینمنت به طور رسمی معرفی شد. در طرف دیگر،  ردموندی‌ها اولین تریلر گیم‌پلی بازی مورد انتظار Senua’s Saga: Hellblade II را به اشتراک گذاشتند. در این میان، از بازی جدید سری پرطرفدار جنگ ستارگان نیز پرده برداشته شد.

از معرفی و نمایش بازی‌های جدید که بگذریم، نوبت به برندگان گیم اواردز ۲۰۲۱ می‌رسد. بازی It Takes Two، ساخته‌ی استودیوی هزلایت، در رقابت با آثار بزرگی همچون رزیدنت ایول ویلج و دث‌لوپ پیروز شد و لقب بهترین بازی سال جاری میلادی را به خود اختصاص داد. البته، این تنها موفقیت بازی نیست و اثر مزبور جایزه بهترین بازی خانوادگی و بهترین بازی چندنفره را نیز دریافت کرده است. از دیگر عناوین پرافتخار این مراسم می‌توان به بازی فورتزا هورایزن ۵ و دث‌لوپ اشاره کرد و در نهایت، الدن رینگ به عنوان مورد انتظارترین بازی سال جاری میلادی انتخاب شد.

حال که پرونده‌ی گیم اواردز ۲۰۲۱ تا حدودی بسته شده، چندی پیش گزارش دقیقی از تعداد بینندگان مراسم منتشر شد. در همین راستا، جف کیلی ساعاتی پیش در پیامی به طور رسمی اعلام کرد که تعداد لایو استریم‌های رویداد امسال به بیش از ۸۵ میلیون نفر رسیده بود که این رقم در مقایسه با تعداد بازدیدکنندگان گیم اواردز سال گذشته، چیزی در حدود دو میلیون نفر افزایش یافته است.

لازم به ذکر است که مراسم امسال از طریق ۳۰ پلتفرم جهانی همچون فیسبوک لایو، توییچ، یوتیوب و توییتر به طور زنده پخش شده بود. موفقیت جف کیلی صرفا به تعداد تماشاگران خلاصه نشده و گیم اواردز امسال از نظر تعداد توییت نیز رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده، همزمان با برگزاری مراسم، چیزی نزدیک به ۱.۶ میلیون توییت  در شبکه‌ی اجتماعی توییتر منتشر شده بود که به دنبال آن، عبارت هشتگ گیم اواردز برای هشتمین سال متوالی به ترند شماره یک توییتر تبدیل شد.

علاوه بر این‌ها، شواهد امر گویای این موضوع است که مراسم امسال در پلتفرم توییچ چیزی بیش از ۳.۳۵ میلیون بیننده به طور منحصر به فرد از طریق کانال‌های رسمی داشته است. گیم اواردز در یوتیوب نیز رکورد زده و  هم اکنون بیش از ۱.۷۵ میلیون ساعت توسط کاربران تماشا شده است. تمامی این‌ها مهر تاییدی بر موفقیت بی‌چون و چرای مراسم گیم اواردز با مجری‌گری جف کیلی می‌زند.

آقای جف کیلی در خصوص این دستاوردهای ارزشمند می‌گوید:

ما بسیار خوشحال هستیم که توانستیم مراسم گیم اواردز ۲۰۲۱ میلادی را به صورت حضوری برگزار کنیم و همچنان به موفقیت‌های بین‌المللی و رشد قابل توجه خود ادامه می‌دهیم.

بد نیست اشاره کنم که رویداد The Game Awards برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ میلادی برگزار شد. در سال نخست، تعداد بینندگان این مراسم به ۱.۹ میلیون نفر رسید. با تداوم پشتیبانی‌ها و حمایت بازی‌سازان، گیم اواردز در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۱۱.۵ میلیون بیننده دست یافت که در سال‌های گذشته این رقم به ۲۶ و ۴۵ میلیون رسید. سال پیش بود که به دنبال فراگیری ویروس کرونا، بیش از ۸۳ میلیون نفر گیم اورادز را به صورت زنده تماشا کردند؛ رقمی که اختلاف فاحشی با تعداد تماشاگران مراسم اسکار دارد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با تعداد بینندگان The Game Awards 2021 و رکوردشکنی دوباره این رویداد بزرگ چیست؟ آیا شما از نحوه برگزاری و عناوین حاضر در این نمایشگاه رضایت داشتید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا