تماشا کنید: نخستین ویدیوی آنباکسینگ ایکس‌باکس سری ایکس از راه رسید

روند ارسال کنسول به عمده‌فروشی‌ها آغاز شده است

یکی از کانال‌های یوتیوبی ساعاتی قبل نخستین ویدیوی آنباکسینگ ایکس‌باکس سری ایکس را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت.

در شرایطی که حدودا یک ماه تا عرضه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس باقی مانده، انتظار می‌رفت همین روزها مایکروسافت روند ارسال کنسول‌های نسل نهمی خود را به سراسر جهان آغاز کند تا تمامی علاقه‌مندان بتوانند در روز عرضه‌ی رسمی قادر به تهیه‌اش باشند. اتخاذ چنین سیاستی در کنار مزیت، عیبی هم دارد. ارسال به خرده‌فروشی‌ها و عمده‌فروشی‌ها شرایطی را به وجود می‌آورد تا عده‌ای از کاربران بتوانند با پرداخت هزینه‌های گزاف، محصول مورد انتظار را پیش از عرضه‌ی رسمی تهیه کرده و به استفاده از آن بپردازند؛ اتفاقی که اخیرا برای محصول جدید ردموندی‌ها رخ داده است.

یکی از افرادی که در وب سایت یوتیوب فعالیت دارد، اخیرا نخستین ویدیوی آنباکسینگ ایکس‌باکس سری ایکس را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت. مایکروسافت طی هفته‌های اخیر تعدادی از کنسول نسل نهمی خود را در اختیار اینفلوئنسرهای حوزه‌ی گیم قرار داد تا ویدیوهایی با محوریت آن منتشر کرده و برای دنبال‌کنندگان خود از تجربیات کار با دستگاه بگویند اما ویدیویی که این کاربر به اشتراک گذاشته به اینفلوئنسرها ارتباطی ندارد. اینطور که به نظر می‌رسد، فرد داخل ویدیو موفق شده به طریقی کنسول خود را از عمده‌فروشی‌ها تهیه کند. علی‌رغم اینکه نمی‌توان با قطعیت گفت، او به احتمال بسیار جدا از ۵۰۰ دلار هزینه‌ی گزاف دیگری را پرداخت کرده تا فرد فروشنده را متقاعد کند؛ زیرا فروش زودهنگام می‌تواند برای صاحب عمده‌فروشی طبعات جبران‌ناپدیری را در پی داشته باشد.

اولین ویدیوی آنباکسینگ ایکس‌باکس سری ایکس بیش از دو دقیقه زمان داشته و برخلاف چیزی که این روزها مرسوم است، به هیچ وجه به صورت حرفه‌ای ضبط نشده است. فردی که ظاهرا خریدار کنسول است آن را روی میز قرار داده و سپس شروع به برداشتن برچسب‌ها می‌کند تا قادر به باز کردن جعبه باشد. در همین حین، یک فرد دیگر با استفاده تلفن همراه و به صورت عمودی، شروع به ضبط ویدیو می‌کند. بعد از برداشتن تمامی برچسب‌ها، فرد خریدار جعبه را باز کرده و اولین چیزی که به چشم می‌آید، کنسول است که به صورت افقی قرار داشته و دورش یک ورقه‌ی کاغذی پیچیده شده است. قبل از اینکه به سراغ کنسول برود، نگاهی به دیگر لوازم داخل جعبه می‌اندازد.

به غیر از کنسول، دو سیم و یک کنترلر داخل جعبه قرار دارند. یکی از سیم‌ها برای اتصال دستگاه به برق شهری و دیگری هم برای اتصال آن به مانتیور جهت نمایش تصویر است. در ضمن، طبق آنچه در ویدیو نشان داده می‌شود، برای راه‌اندازی کنترلر به دو باتری نیاز است که البته داخل خود جعبه قرار دارند. بعد از نگاهی به این موارد، فرد نهایتا به سراغ کنسول رفته و تمامی بخش‌های آن را نشان می‌دهد. در ضمن، تقریبا همزمان با انتشار این ویدیو، تصویری در فروم Reddit به اشتراک گذاشته شد که ارسال کنسول برای عمده‌فروشی‌ها را تایید می‌کند. ظاهرا دستگاه‌ها آماده هستند تا در زمان مقرر در اختیار خرده‌فروشی‌ها قرار بگیرند.

در انتها، لازم به ذکر است هر دو مدل جدید ایکس‌باکس در تاریخ ۲۰ آبان (مصادف با ۱۰ نوامبر میلادی) عرضه خواهند شد. همانطور که قبلا اشاره شد، کنسول پرچمدار با قیمت ۵۰۰ دلار به دست مصرف‌کننده می‌رسد. مدل ارزان‌تر هم ۳۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا